cevabını bilen varsa sölesin

azsxdcfvgb

New member
arkadaşlar kasanın yan kapaklarını acık olsa ne olur kapalı olursa ne olur lütfen doğru cevabı bilen cevap versin

psycho25

New member
hiçbişey olmaz :D ama benim yan kapakta da fan var o yüzden iyi oluyo tamda ekran kartına üflüyo püfür püfür :D

muratyılma

New member
kasanın kapakları açık olursa ısınma sorununa geçici bir çözüm olur.
Ama kasa içinde oluşan statik elektrik çevredeki tüm tozları çekeceği için tüm parçalar toz içinde kalacak ve kısa devre yapmasına sebep olacaktır. Temizlemeye özen göstermen gerekir...

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
Kapaklar açık kalınca elini sokar çarpılırsın.En iyisi tak kapakları neme gerek deme toz,moz girmesin.Yoksa iki kapak takmaya üşendiğin için komple kasayı gözden çıkartabilirsin.Dikkat

heirofking

New member
benim kasanın bi kapağı havalar aşırı sıcak oldugunda acık kalıyo biraz fazla ses çıkıo ama 3fan + açık kapak baya bi azaltıo ısı sorununu :D çarpılma riskimde yok tam masaya bitişik oldugu için hem fazla toz pislikte kaçmıo içine bu şekilde

KnockOut

Super Sonic
Süper Moderatör
walla aç derim zaten yazda geldi sıcaklamasın makina :D benim kasa yok ana kart felan masada çalışıyor tepesinede vantilatör koydum off :D

mirrorer

New member
kasadan çarpılma diye birşey söz konusu değildir. power suply (güç kutusunun) vidalarını kapaklarını söküp ac girişlere dokunmadığınız sürece :D
arkadaşlarında dediği gibi kasa tozlu bir ortamdaysa işyeri ofis gibi kapakları açma çok sakat fakat yeterli fanın yoksa kasadaki fanlar da kafayı yemiş gibi deli deli dönüyorsa kasa da evinde tertemiz odanda ise aç kapakları yeller essin..

Black_Angel

New member
benım böyle bır sorunum yok kasa sız kulanıyorum masanın üzerinde yapcak bırsey yok kasa alamadım daha parca parca para oldukca bır eksıgını tamamlıyorum super oluyor ama vantratörunde uzerıne tutummu buz gıbı performans super ama evde cocugu olan arkadaslar denemesınler facıa ıle sonuclana bılır :p

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
mirrorer' Alıntı:
kasadan çarpılma diye birşey söz konusu değildir. power suply (güç kutusunun) vidalarını kapaklarını söküp ac girişlere dokunmadığınız sürece :D
arkadaşlarında dediği gibi kasa tozlu bir ortamdaysa işyeri ofis gibi kapakları açma çok sakat fakat yeterli fanın yoksa kasadaki fanlar da kafayı yemiş gibi deli deli dönüyorsa kasa da evinde tertemiz odanda ise aç kapakları yeller essin..
valla benim gibi bir oğlun olsun da açık bırak kasayı.adam ana kartı sökmeye kalkmış da zor kurtardım.5 sn geç gelsem gidiyordu.gerisini siz düşünün

BlueLive

New member
kasada cpu ve power supply fanından başka fan yoksa açık kalmasını tavsiye ederim.. ama arkada yada önce yada yanda fan warsa butlaka kapalı kalmalı... sonuçta kasadaki fanlar kasayı soğutmak deil, kasanın içinde hava sirkülasyonu sağlayarak başta cpu ve diğer donanımlarıda etliyecek...zaten kasanın arkasındaki ve/veya üstündeki fanlar, içerdeki havayı dışarıya atmak için kullanılır.eğer kapakları sökerseniz o fan çalşırken bi işe yaramaz.kasanın ön tarafındaki ve yanlardaki fanlar ise kasayı havalandırmak için kullanılır, kasanın dışardan aldığı havayı biraz sertleştirerek soğutur anakarta,cpu ya verir ve soğutmada yardımcı olur.

HTML