Catisma sürerken AHLAKSIZ Telefon !

Cago_50

New member
Daglica'da Mehmetcik can derdinde iken 'Ben Tümgeneral Yilmaz' diyen Gazeteci bilgi almak icin aramis:slap:mad::Sopa:mad::vur

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, gazete temsilcileri ile yaptığı toplantıda Dağlıca baskını sürerken meydana gelen bir olay üzerine gazetecilere sitemlerine de iletti.
Orgeneral Büyükanıt, terörle mücadelede basının çok önemli bir işlevi olduğunu vurguladı. Basının, acılı şehit aileleri, şehit çocukları ve yakınlarıyla ilgili görüntüleri 15-20 kez vererek, olayın dram yönünü öne çıkarmalarının toplumu olumsuz etkilediğini söyledi.
Org. Büyükanıt, bazı gazetecilerin etik olmayan yollardan haber almaya çalışmalarını da eleştirdi ve şu örneği verdi:
"Dağlıca’da çatışma sürüyor. Saat 15.10... Subayın birini bir gazeteci arıyor. Kendisini paşa olarak tanıtıyor, bilgi almaya çalışıyor Kendisini tümgeneral olarak tanıtmış: Tümgeneral Yılmaz... 'Oğlum' demiş kaç kişiydiniz orada. Bilgiler almış. Şimdi bu etik bir davranış mı? Biz sahteciliği nasıl anladık? Bölgedeki PKK haberleşmesini, telsizlerini dinliyoruz. Arayan numaranın gazete santralı olduğunu anladık. Ben yöneticilerini aradım, onlar da çok üzüldüler."

Ya arkadaslar varmi böyle bir sey ya olucak is degil vay adi serefsiz Koyun can derdinde kasap et derdinde :mad:

kaynak: Milliyet.com.tr

NeCcko

Altın Üye
Bunu yapmak çok büyük olaylara sebebiyet verebilir.Atacaksın o gazateciyi içeri 20 yılda vereceksin bak bakalım yapabiliyorlarmı bi daha

L@c!v€rT

New member
Genelkurmay kendi keyfine göre istediği gazeteciye bilgi verip de istemediğine bilgi vermezse, gazeteci farklı yollardan bilgi alma yoluna gidecektir. Genelkurmay başkanlığı gazetecinin farklı yollardan bilgi almasını istemiyorsa saçma sapan akredite uygulamalarından vazgeçsin.

HTML