c: yer değiştiriyor

ozgurkagan

New member
arkadaşlar ,
hard diskim 4 parça c: d: e: f: şeklinde sistem c de kuruluydu ve formatlamak istedim xp cd si yardımıyla c bölümünü sildim geriye d: e: f: kalması gerekiyordu fakat nasıl olduysa c bölümünü tekrar oluşturduğumda eskiden f olan filimlerimi sakladığım bölümün adı c oldu yeni oluşturduğum bölüme başka bir harf atadı daha kurulum aşamasına geçmemiştim sorun teşkil etmeyeceğini düşünüp yeni oluşturduğum bölüme xp sp 2 yi kurdum fakat bir standart bir program kuracağım zaman c:windows dizinini arıyor fakat benim vindows g: de bilgisayarım yönet kısmından değişik sürücü harfi ata kısmından g ile c nin yerini değiştirmeye çalıştım sistem bölümünüzün sürücü harfi yerdeğiştiremez mesajı çıktı yapacak bir şeyim kalmadığını düşünüp eskiden f olan şu anda c olan bölümü sildim fakat bu seferde eskiden d: olan bölümün adını aynışekilde c: ye çevirdi en son çare komple hard diski yedeğini alıp komple formatladım sorunum halloldu fakat yaklaşık 2 günümü aldı ghost ile yedek almıştım onu bile açmayı denedim olmadı tabiki 250 gb harddiski yedeklemek zaten ölüm bu işin kısa yolu varmıydı allah korusun bidaa format atmaya korkar oldum...:vur

özgür

New member
dostum aynı sorun bende de vardı sorun şu sen format atarken ilk önce windowsun olduğu bölüme gelip sil diyorsun bu durumda pc de silinen bölüme son harfi veriyor f-g gibi yani format atarken windowsun olduğu bölüme gelip üstüne kur diyorsun sonra sana soruyor bu bölümü biçimlendirmek istermisiniz diye evet diyorsun ve xp yi kuruyorsun umarım yardımcı olmuşumdur. :durdurun:durdurun:durdurun:durdurun:durdurun

good_less

New member
:D komik bi durum arkadaşım yapabileceğin herşeyi yapmışssın zaten ....
sana bi tavsiye harddiskini 2 ye böl ne kadar parçalarsan okadar yerin kaybolur makinan ağırlaşır

HTML