C++'da Yığın olarak 20 sayı üretip ShellSort ile sıralama

moonlife1

New member
Eğer bilen varsa C++ dilinde stack(yığın) olarak rastgele 20 sayı üretip, sonra bunları Shell Sort ile sıralayan program kodunu yazabilir mi?

cihann85

New member
programın kodu zaten içerisinde var programı çalıştır açılan sayfada algoritmalar adlı kısımda istediğn sıralamanın kodunu gorebilirsin ama programın full kodunu istiyosan o zaman programı kurarken irtibat numaram vardı o numaradan bana ulaşabilirsin kodların hepsini veremem ama istediğin projeyi söylersen senin için hazırlayabilirim.full kod için emek hakkı vermen gerekicek biraz.ulaşmak istersen numaram zaten var..ama istersen kodlar yerine sana istediğin projeyii yapıpta yollayabilirim.ben şuan bu projeleri nette yayıyorum çünkü kendimi geliştirebilmek için bir kaç kitap almam gerekiyor şuan işsizim sadece evde kendi uğraşlarımla program yazıp nette yayınlıyorum isteyenlerede bell, b,r miktar karşılığında projesini hazırlıyorum.sennde istersen nasıl ulaşacağını biliyorsun bana.

msn adresim [email protected] proje hakkında yazışmak isteyenler ekleyebilir

moonlife1

New member
Teşekkürler, ama bana stack(yığın) olarak rastgele 20 sayı üretip, sonra bunları Shell Sort ile sıralayan program kodu lazım sadece :)

Bunu yazanın, forumda gördüğüm bütün konularına teşekkür edeceğime de söz veriyorum :victory

cihann85

New member
ne hatası veriyor hata vermemesi gerekiyor.ben nete yuklemeden önce kendi bilgisayarım hariç 3 bilgisayarda daha deniyorum..eğer bana ne tur bir sorunun olduğunu soylersen yardımcı olabilirim.

moonlife tamam veriyimde sen şimdi stack yığın diye turturmuşsun bu senin dediğin programın rastgele sayıları oluşturduktan sonra shellsort algoritması ile sıralanması değilmi??yoksa benmi yanlış anlıyorum eğer bana bu konuda bilgi verirsen yardımcı olmaya çalışırım

ya neden böyle söylüyorum çünkü benim program rastgele sayılar oluşturuyor yani sen elle girmiyorsunki sadece programı çalıştırırken şu olayı gerçekleştiriyosun diyosunki mesela 100 ile 10000 arasında 900 sayı üret program dediğin aralıkta dediğin sayı adeti kadar sayıyı rastgele oluşturuyor..daha sonra programda istediğin sıralama algoritmasını seçiyorsun o sıralama algoritmasıda rastgele üretilen sayıları küçükten büyüğe yada büyükten küçüğe sıralama yapıyor ve kaç saniyede yaptığınıda grafiğe yansıtıyor....senin istediğinde böyle birşey değilmi yani..bundan daha farklı birşey düşünüyorsan söyle bende senin istediğin projeyi yapayımm

ya neden böyle söylüyorum çünkü benim program rastgele sayılar oluşturuyor yani sen elle girmiyorsunki sadece programı çalıştırırken şu olayı gerçekleştiriyosun diyosunki mesela 100 ile 10000 arasında 900 sayı üret program dediğin aralıkta dediğin sayı adeti kadar sayıyı rastgele oluşturuyor..daha sonra programda istediğin sıralama algoritmasını seçiyorsun o sıralama algoritmasıda rastgele üretilen sayıları küçükten büyüğe yada büyükten küçüğe sıralama yapıyor ve kaç saniyede yaptığınıda grafiğe yansıtıyor....senin istediğinde böyle birşey değilmi yani..bundan daha farklı birşey düşünüyorsan söyle bende senin istediğin projeyi yapayımm

moonlife1

New member
Bana program değil, kod lazım sadece.

stack(yığın) olarak rastgele 20 sayı üretip, sonra bunları Shell Sort ile sıralayan program KODU

bundan daha fazlasını istemiyorum :)

moonlife1

New member
Yarına yetiştirmem gerekiyor, yardım ederseniz çok sevinirim. 1 aydır arıyorum, kimse yardım etmedi.

HTML