C++ bilenlere bi sorum var:)

ulugbey

New member
selam. ben birkac gundur C++ ders notlarını okuyorum. bi sürü sey ögrendim. döngüler . değişkenler sabitler. vs. çok faydalı ve istediğim şeyler.
ama aklıma bi soru takıldı doğal olarak:D
şimdi ben matematik işlemleri değil de. şöyle bir program yapmak istiyorum.
program ,yaptıgım downloadı saysın . ne kadar download etttiğimi sayac gostersin.
bunu C++ diliyle yapmak mumkun mu? mumkunse nasıl olcak? .:) yardım lutfen.

OpAmP

New member
borland C++ kullan
o görsel programlamaya yönelik
yoksa dos ekranında bunları görsel yapman zor

;)

ulugbey

New member
kod yazmayla olcak iş değil diyosunuz yani. tamam . bakalım gelecek önerilere bi yol seciyim kendime:)

MetaLMAD

New member
ulugbey temeli ogrenmek cok onemLidir donguler,diziler vs vs.fakat sadecetemel we teorik bilgi her zaman yeterli olmuyor.

yani uzun lafın kısası C++ oyle 3-5 ay ugra$ıp da ondan sonra catır cutur kullanışlı programlar yazabilecegin bir dil degil :) yani prof. olana kadar INPUT alıp onları işlemek uzerine calışmanı tavsiye ederim. Kendi kendine weya Remote caLı$an kodLara gecmek sabırla gecirilecek bir zaman ister.

iyi $ansLar koLay geLsin ;)

ulugbey

New member
hımm annadım.bu temeli iyicene emicem önce ondan sonra baslıycaz işe yarıycak bişiler yazmaya :D tememdir.

WiLdBoY

Altın Üye
sorunun için dos ortamında olsun win ortamında olsun sniffer geliştirmen gerek. bu sniffer tcp packetlerini tutacak ve bunları ayıklayacak, içinden tcp bufferi çıkaracak ve packet özelliklerini tek tek kontrol edecek, eğer bi download paketi ise başlayacaksın olayları uygulamaya :) sağlam yol budur, çok da uzun bir iştir, varsa bunun componenti veya hazır kodları daha kısa yapılabilir

00shadow00

New member
kolay gelsin beli işne yarar :)

Bence olaya başından baslamak lazım...
Önce temel olarak essembly daha sonra c ve sonra c++...
en alt seviyeden başlayarak daha yüksek seviyeli dillere bakma mantıklı olur...

Tabi c ve esseblyi çok iyi ögren demiyorum ama en azından yazdıgın bir komutun nasıl işlediğini nilmek lazım... Eğer hedefin yüksekse tabi bence dediğimi yapmalısın daha sonra hataları bulmak açısından iyi olur...

Bazıları data base e veri yazdırıp windows formlara birkaç düğmeyle programcı olunacağını düşünüyor. Ama bu çok yanlış belli bir seviyenin üstüne cıkamazsın...

Essembly çalışırken sadece komutların ne işe yaradıgına bak yeter...
Şunu da belirteyim iyi bir yazılımcı çok iyi algoritmalar yazmalıdır bunun içinde en iyi yol assembly algoritmalarıdır. hocam "essembly igneyle kuyu kazak derdi" dogruda ama algoritman cok iyi gelişir...

C ye geçtiginde kitaplarda sadece matemetik ve basit komutlar goreceksin... ilk once bunları öğren daha sonra yazılmış hazır kodlara bak... işi fazla uzatma.

Asıl iş c++ a geçince başlıyor...
Bence borland ınkileri kullan mesela ben borland c++ builder 6.0 kullanoyorum...

c ve essebblyden kaytarırsan bence sadece kitaptaki örnekleri yaparsın ileride yazılım geliştirme yapamazsın....

HTML