c öğrenmek!!!!!

MadNefret

New member
arkadaşlar c yi sıfırdan anlatan bir döküman yokmu kimsede...Çok döküman buldum ama hiç biri tam olarak sıfırdan anlatmıyor...lütfen şöyle güzel anlaşılır bir dökümanı olanvarsa paylaşabilirmi...

Leke

Altın Üye
En güzel yolu gidip eğitimini almak . Öyle her kitap okuyan programlama dillerine hakim olsaydı . Tr'deki yazılımcı açığı dağlar kadar büyük olmazdı .

WiLdBoY

Altın Üye
alakasi yoktur kardesim merakli olan olayi cozer her zaman

if you wanna something done, do yourself

react

Admin
Süper Moderatör
WiLd haklıdır :) Örnek 1 Kendisi (WiLdBoY:))

MadNefret

New member
Leke' Alıntı:
En güzel yolu gidip eğitimini almak . Öyle her kitap okuyan programlama dillerine hakim olsaydı . Tr'deki yazılımcı açığı dağlar kadar büyük olmazdı .
ya leke abi avatarın ve imzan süper ya senin mesajlarını okuyunca gözüm gönlüm açılıyor :)

'Pulse

New member
bencede azim le çalışan olayı çözer..

:..asker..:

New member
kardeş bende bir iki döküman var bende bir yerden almıştım ama tam olarak incelemedim istersen yolliim....?

OuTLaWsys

Banned
Pc net dergisi temmuz sayısından itibaren 0 dan öğretmeye başlıo C++ ı.başka bi forumda mod olan lateral nickli arkadaş yazıo pcnet te yani ilgilenenler yazıları ordan da takip edebilir yada pcnet alıp yerinden inceler :)

paranoiac

New member
arkadaşlar bakın programları tasarlamak öyle kolay değil... ha küçük programlar ise tamam ama programcılık tasarımcılıkla başlar...
kafanda uygun algoritmayı tasarlayabilecek bir insansan dil öğrenmek fln önemli değil... yaparsın...
ha ama algoritma tasarımı kabiliyetin yoksa salla gitsin... başka şeylerle uğraş...

MetaLMAD

New member
hıhı

paranoiac' Alıntı:
arkadaşlar bakın programları tasarlamak öyle kolay değil... ha küçük programlar ise tamam ama programcılık tasarımcılıkla başlar...
kafanda uygun algoritmayı tasarlayabilecek bir insansan dil öğrenmek fln önemli değil... yaparsın...
ha ama algoritma tasarımı kabiliyetin yoksa salla gitsin... başka şeylerle uğraş...
Katılıyorum. C / C++ yada her neyse.. onemLi oLan kodLAr degiL. Programlama mantıgını gidiş yolunu aLgoritmayı kapabilen , tasarlamaya da başlar. Dil onemLi degiLdir, Syntax lar pratik yapa yapa zaten ogrenilir.yani amator seviye icin evet kitap alınır başlangıc yapılır hoj kodlar yazılır ama ileri seviyelere gelebilmek aşırı ilgi,araştırma olmadıgı surece egitimin , en azından bir kursun gerekli oldugunu düşünüyorum.

Tavsiyem bir kitap alın we kodlardan ziyade kitapta anlatılan gidiş yollarına dikkat edin,sonrasında prof. lik icin en azından vaktiniz yoksa bile online ders sitelerinden birine yazılabilirsiniz [hepsi ingilizca :( we paralı sanırım]

arzu eden olursa: ingilizce anlatımlı başlangıc seviyesi icin .pdf formatında slaytlar yollayabilirim.

:..asker..:

New member
MetaLMAD' Alıntı:
Katılıyorum. C / C++ yada her neyse.. onemLi oLan kodLAr degiL. Programlama mantıgını gidiş yolunu aLgoritmayı kapabilen , tasarlamaya da başlar. Dil onemLi degiLdir, Syntax lar pratik yapa yapa zaten ogrenilir.yani amator seviye icin evet kitap alınır başlangıc yapılır hoj kodlar yazılır ama ileri seviyelere gelebilmek aşırı ilgi,araştırma olmadıgı surece egitimin , en azından bir kursun gerekli oldugunu düşünüyorum.

Tavsiyem bir kitap alın we kodlardan ziyade kitapta anlatılan gidiş yollarına dikkat edin,sonrasında prof. lik icin en azından vaktiniz yoksa bile online ders sitelerinden birine yazılabilirsiniz [hepsi ingilizca :( we paralı sanırım]

arzu eden olursa: ingilizce anlatımlı başlangıc seviyesi icin .pdf formatında slaytlar yollayabilirim.
yani tamam bi kitap alalım da şu an için kitap fiyatları bilindiği üzre çok pahalı....

bilgisayar dersinde c++ görünce sadece ders geçmek için basitte olsa sıfırdan başlayıp öğreten bi döküman lazım sanırsam..Zaten derslerine gören bi nevi mantığını anlmış oluyor...

STAN_ZXT

New member
kitap olarak Algoritma Geliştirme ve Programlamaya Giriş adlı bir kitap var
dr.fahri vatanseverin
seçkin yayınlarının şu an 13,50ytl
Akış diyagramlarıyla birlikte,3 ayrı programlama dilinde (basic,pascal ve c/c++) çözülmüş problermler var vede sade bir dille anlatılmış fiyatıda uygun gibi bu işe gönül vermek istiyorsanız bazı şeyleri göze almanız lazım kitap fiyatı gibim mesela,bence bir inceleyin benim hoşuma gitti,ingilizce c çalışmak biraz zorlaştırıyor bazen ufak bir yeri bile anlamasan işin espirisi kaçıyor tam anlamıyor insan,,hepinize kolay gelsin

HTML