Bune Bea!!!???

Ventoran

New member
masaüstü fantastik rol yapma oyunu. bir kişi dm(dungeon master) olur. dm senaryo yazar, etrafı betimler, oyunculara hayali bir mekanda olduklarını hissettirir. bir nevi computer dır :) oyuncular o dunyada birer karaktere sahiptirler. farklı ırk ve classlar vardır. oyuncu rol yapar, yaptıklarını(yapmak istediklerini dm e söyler, konusarak oyun oynanır. basta bircok kişiye dandik bi oyun gibi gozukur(şahsen ilk duyduğunda meraklanan ve ilgi duyan az kişi gordum), fakat oyunun zarları cok lgi cekicidir. 4,6,8,10,12 ve 20 yuzlu zarlar vardır. belirli kurallar vardır ama sınır dm dir. dm isterse hersey olur. dm hikayedir,ii adamdır,kotu adamdır,herseydir. playerlar ise filmin kahramanları. cok zevkli bi oyundur kanımca.

Nerull

New member
Frpyı 10 yasımdan berı oynuorum ve su an 18 yasımdayım...
Ve su ana kadar ole bır oyun gormedım...
Hele kı karanlık bır ortamda agır metall muzık eslıgınde Frp....!!!!
Anlatılmaz yasanır....!!!!!

Dragon1212

New member
peki frpye nasıl ulaşırız yani nasıl katılırız herkes birşeyler yazıyor??? kafam karıştı...Tam konu açacakken buraya rastladım.

LoTaR

New member
Frp oynamak İçin Belli Bir Gruba İhtiyacınız Vardır..
Ondan Önemlisi İyi Bir Hayal Gücü - Bilgi ve Çene Gerekir..

İlk Oynadığım Günleri Hatırlıyorumda, Hiç Konuşamamıştım Dm de Beni Dilsiz Bir Dwarf Olarak Oyuna Dahil Etmek Zorunda Kalmıştı :)

Ankarada Bilkent ODTÜ ve Hacettepe Üniversitelerinde Frp Toplulukları Oluyor Yılın Belli Günlerinde Büyük Bir Kalabalık Oyun Oynar İster Katılırsınız İstersenizde İzlersiniz..Bu Tür Topluluklarda Oyun Hakkında Bilgi Sahibi Olursunuz..

Yoksa Oyundan Zevk Almanız Mümkün Değildir..
Kısacası Bir Büyücünün Hangi Büyüleri Kullanacağını Hangi Statlara İhtiyaç Duyacağını Kaç Level Büyülere İhtiyaç Olduğunu Bilmek Gibisinden..

Bir Paladin Ağır Zırhlar Giyerken Bir Elfe O Zırhları Giydirip Oyuna Dahil Etmek İmkansız Olur Neden Çünkü İstediği Gibi Hareket Edemez..Herşey Gerçekçidir..

StJoan

New member
Sadece bunlar değil hikayeden de anlamak gerekir. Bunun için bilimum fantastik kitapları önerebilirim.(Drizzt'le başla)

HoCuSPoCuS

Supernatural
Mesela yüzüklerin efendisi gibi bir fantastik dünya hayal edip burada herkes bir karaktermiş gibi hayal ürünü kurgularla oyunu devam ettiriyo, yalnız gruptaki herkesin aynı fantastik dünyayı hayal etmesi lazım hehehe.. Güzel, zaman alıcı, bi hayli zor..