Bu yazıya katılmayan var mı?

ksk_chief

New member
24 Ekim 2007

Yılmaz ÖZDİL
[email protected]

Kaşgarlı’dan Aurelio’ya...

"Gördüm ki, yüce Tanrı, devlet güneşini burçlarından doğdurmuş; onlara Türk adını kendisi takmış. Cihan halkının dizginlerini hep onların ellerine bırakmış. Her kim onların diline sığınırsa, onu kendinden sayıyorlar, her türlü korkudan kurtarıyorlar..."

Kaşgarlı Mahmut

Divan-ı Lügati’t Türk

*

900 sene önce yazmış.

Meali...

Ne mutlu Türk’üm diyene.

*

Ordumuz, 2 bin 216’ncı kuruluş yıldönümünü kutladı, geçenlerde...

Cumhurbaşkanlığı forsundaki ilk yıldızın parladığı gün, milattan önce 220.

*

E bakıyoruz bugüne...

Beyaz Saray ne der, Brüksel kızar mı, Kremlin üzülür mü, bataklığa mı saplanırız, dizimize taş mı değer, falan.

Bir endişe.

Bir ürperti.

Zannedersin, acemidir, tarihinde ilk kez silaha sarılıyor sanki bu millet.

Aç ansiklopediyi!

Vuruşmadığımız tek sayfa bile yok...

Tek sayfa bile.

Bu tırsaklık niye?

*

Deniyor ki, "aman aklıselim..."

Yavuz Selim’i biliyorum ama, aklıselim diye birini tanımıyorum ben ecdadımızdan.

Var mı tanıyan?

Deniyor ki, "yurtta sulh..."

Evet, öyle demiş, adam gibi adam.

Ama okumasını bilirsen.

Çünkü "yurdumda sulh yoksa, cihana da sulhu haram ederim" demek istediğini neden anlamak istemiyorsun?

Kendi giremiyor, hálá, "ABD’nin Irak’ta ne işi var?" diyor.

Bizim Viyana’da, Kahire’de ne işimiz vardıysa, onun da Bağdat’ta o işi var.

Dünya bu.

Bileğin kadar varsın.

Yüreğin kadar.

Yoksa, yoksun.

*

Okuyoruz yazılanları...

Askere gitmek istemeyen çıtkırıldımlar gibi mazeret üstüne mazeret üretiyorlar.

Seçim geçsin.

Şu referandumu yapalım.

Washington’a soralım.

Londra’ya danışalım.

Heyet gönderelim.

Toplanalım.

Bi daha toplanalım.

Kaygım o ki, biraz daha üstlerine gidilirse "vicdani retçi" olacak bunlar!

*

Halbuki, bak ne diyor Aurelio bile?

"Korkma sönmez..."

İzmirli hemşerim Yılmaz Özdil'in bu günkü yazısını okumanızı istedim,kendisine bir e-mail attım izin almak için fakat henüz bir cevap gelmedi,ama eminim ki böyle vatansever bir foruma o da sadece teşekkür eder.görüşlerinizi bekliyorum.

matra

New member
Evet bu yazıya katılıyorum. Hem fikir olmadığım nokta şu chp mhp dsp anap dyp çok farklı mı davrandılar?

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
köşe yazarlarının yazılarını forumda paylaşmak için izin almana gerek yok sanırım :)
Yılmaz Özdil hep birşeyler söylüyor,bana göre doğruda söylüyor fakat bazı insanların "ezberleri bozulmuyor"O yüzden yaptığı iş havada kalıyor malesef.Hiç kaçırmadan hergün okusamda yazdıklarının tesirsiz kalması sinirlerimi bozuyor açıkçası

PRotype

Game Spider
Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ;2236825' Alıntı:
köşe yazarlarının yazılarını forumda paylaşmak için izin almana gerek yok sanırım :)
Yılmaz Özdil hep birşeyler söylüyor,bana göre doğruda söylüyor fakat bazı insanların "ezberleri bozulmuyor"O yüzden yaptığı iş havada kalıyor malesef.Hiç kaçırmadan hergün okusamda yazdıklarının tesirsiz kalması sinirlerimi bozuyor açıkçası
Uykuya bırakılmış bir ayıdan yemek yemesini istiyemezsin ki? :goz:

Elasis

New member
Yazının hiç bi deyeri yok. Uçaklar zaten vuruyor kuzey Irağı yapılacak bütün olasalıklar yapılıyor ayrıca kimsede uyumuyo TV keri izlerseniz.

_KeMaLiST_

New member
Harika bir yazı. Elais kardes sen bu yazıya degeri yok diyorsan o avatarın sende isi ne? cok merak ettim.

Elasis

New member
Harika bir yazı. Elais kardes sen bu yazıya degeri yok diyorsan o avatarın sende isi ne? cok merak ettim.
Yazıyla nasıl bir bağ kurdun anlamadun. Ben Osmanlı hayranoyıö ben de işi bu.

Senin bu yazıya hiç bir DEĞER'i yok demen senin değerini gösterir kardeş..
Bu ne demek anlamadım.Her yazızını beyeneceğiz diye bişey yok.

Anlaşıldı sen burada bütün gün bana muhalefet olup duracaksın. =)

Kimsede uyumuyor öyle mi? İspatlar mısın?
Kişisell bi muhalefetim yok. Devletin bütün kurumları çalışıyor. Dışarda İngiltere de burda telefon la diplomasi diye bi şey vardır.Herkes onu uyguluyor. Ülkeler den siyasi destek alamassan fevri davranılmış olunur. Irak ta İngilizler var Amerikalılar var Türkmenler var Peşmergeler var Masum halk var ve hepsi aynı kıyafetle geziyolar. Teröristler de seni orda gel vur diye beklemiyor. Onlar da oranın halkı gibi içine karışır . Orda yanlış yapılan bir hata seni bir savaşın içine sürükler. Bunlar hepsi stratejidir uzun zaman isteyen işler,Zamanın da 32 defa girilmiş sonuç orta da ... Dışişleri bakanı Ali Babacan şu anda orda gecici ırak hükümeti ile görüşmeler halinde teröristler teslimi konuusunda.,ve 1 ay önce kuzenini şehit veren bakan Ali Babacan.Kürşad Tüzmen ve Kuzey ırakla iş yapan iş adamları bugün toplantı halindeydi. Tüzmen ambargo yapılacaktır tehdidin de bulundu bugün.

Iraklı yetkililerin bu günkü açıklamalarına bakarsan görürsün.
F-16 lar bomba yüklü kalkıyo nereye gidiyo biliyomusun buna da sana haber mi verecekler.
TV den naklen yayın mı yapılsın..

FEYZ AL

New member
vallah yazı gayet amacına uygun ve mantıklı zaten şu abd yalakacılığını bi bırakmasın ben akp yi bırakıcam ya hakkını verin hakkınıııııııııı

XareoN

New member
Yazıyla nasıl bir bağ kurdun anlamadun. Ben Osmanlı hayranoyıö ben de işi bu.

Bu ne demek anlamadım.Her yazızını beyeneceğiz diye bişey yok.

Kişisell bi muhalefetim yok. Devletin bütün kurumları çalışıyor. Dışarda İngiltere de burda telefon la diplomasi diye bi şey vardır.Herkes onu uyguluyor. Ülkeler den siyasi destek alamassan fevri davranılmış olunur. Irak ta İngilizler var Amerikalılar var Türkmenler var Peşmergeler var Masum halk var ve hepsi aynı kıyafetle geziyolar. Teröristler de seni orda gel vur diye beklemiyor. Onlar da oranın halkı gibi içine karışır . Orda yanlış yapılan bir hata seni bir savaşın içine sürükler. Bunlar hepsi stratejidir uzun zaman isteyen işler,Zamanın da 32 defa girilmiş sonuç orta da ... Dışişleri bakanı Ali Babacan şu anda orda gecici ırak hükümeti ile görüşmeler halinde teröristler teslimi konuusunda.,ve 1 ay önce kuzenini şehit veren bakan Ali Babacan.Kürşad Tüzmen ve Kuzey ırakla iş yapan iş adamları bugün toplantı halindeydi. Tüzmen ambargo yapılacaktır tehdidin de bulundu bugün.

Iraklı yetkililerin bu günkü açıklamalarına bakarsan görürsün.
F-16 lar bomba yüklü kalkıyo nereye gidiyo biliyomusun buna da sana haber mi verecekler.
TV den naklen yayın mı yapılsın..

Senin laf kalabalığı yapıp millete cevap yetiştirmekten başka bir işin yok birader. Bundan sonra seni muhattap almayacağım boşa cvp yetiştirmeye calışma gene.. Şunuda söyleyim sana peşin peşin söyleyecek bişey bulamayınza kaçıyosun falan deme sakın. Bu yazıya hiç bir değeri yok diyen bir zinniyetin hangi düşüncede bir kafa yapısına sayip olduğunu ben az çok tahmin ediyorum. O yüzden seni muhattap almıyorum.

HTML