bu sorun nasıl çözülebilir

sakaryacan

New member
merhaba arkadaşlar benim pc de çözemediğim bir sorun var klasörlere tıkladığımda 37 kb olarak gözüküyor fakat içindeki veriler daha fazla 15 gb kadar filan ve bi kaç klasörü başka bir yere taşıdığımda içindeki veriler kayboluyo ayrıca sileceğim zaman ise ('.....'bir sistem dosyası) uyarısı ile karşılaşıyorum..bu sorunu nasıl çözebilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

mustafakox

New member
bilgisayarına amvo.exe adlı bir virüs bulaşmış olabilir sende bu virüsü temizliyince bilgisayarın da ne kadar klasör warsa her birinin içine thumps(tam adımı emin delim) adında bir dosya atıyor silmeye kalkınca sistem dosyası diyor ama onemlı bisi deil silsende farketmez
thumps dan ayrı desktop die bir metin belgeside atabilir bütün klasörlerine onuda silerken sistem dosyası uyarısı alırsın önemli deil

ancak
boyutlardaki karısıklık konusunda bisi diyemem

sakaryacan

New member
format onuda denedim fakat o zaman bütün klasörler gidiyo gözükmüyo ama hdd ye baktığımda ise dolu gösteriyo yani 17 gb kadar dolu olan verilerim fakat ortada gözükmüyo bomboş allahtan diğer yedek harddisklerimin kablolarını çıkarttım yoksa onlarda tıpkı format atılmış gibi içleri bomboş çıkacaklardı.

wandalf_5

New member
Arkadaşım ilk olarak makinaya sp3 yükle ondan sonra,
"Combofix" Adllı yazılımı indir ve pcyi tarat ve her sordugu soruya evet'i tıkla.
Ondan sonra sorun düzülmesi lasım eğer düzelmez ise bana özelden ulaşırsan sorunu çözeceğime inanıyorum

HTML