Bu Pc'ye Vİsta YÜklenİrmİ _? Sİzce (bİr Bakin)

crazyrx

New member
SLM BEYLER BENİM ACER 2423 LEPTOP VAR...VİSTA YÜKLESEM KALDIRIRMI_?

Karakteristik ACER 2423NWXCI LINX CEL 1.5 14.1WXGA 256 40 CO
CPU Cinsi - HIZI İntel Celeron M370 1.7GHz 2MB Cache İşlemci
Ekran Boyu(Inch) 14.1”
Ekran Tipi WXGA TFT LCD, 1280x800 çözünürlük
Ekran Kartı 128MB İntel GMA900PCIe X16 VGA
Bellek(MB) 512MB
Bellek Tipi DDR2
Floppy YOK
Sabit Disk 40GB Ultra ATA 100
Optik Sürücü DVD CD-RW COMBO
Faks-modem 56K V.92 modem
Ses bütünleşik STEREO hoparlör
Network 10/100 Mbps fast ethernet
Entegre 802.11b/g WLAN kablosuz ağ desteği, Wi-Fi
Port 3 adet USB 2.0, VGA, PC Card Slot (Tip II), Mikrofon, Kulaklık, Line in
Pil Ömrü 6 cell Li-Ion pil 2.5 saat pil ömrü (Yaklaşık-Kullanıma Bağlıdır)
Ağırlık(KG) 2.35kg
Mobil İntel 910GML Express

:vur :biggrin :hh? :biggrin :vur

Dark_Angel

Webmaster
Yönetici
Administrator
yuklenırde kullanılırmı dıye sorucak olursan deneme derim. p2 makınaya xp kurmak gıbı bırsey olur .

şifomurti

New member
abi eger 64 bit vista kullanmayacaksan kurulur
eger 64 bit ise dual 2 core işlemci istio
ama degilse işlemcinde yetio hardiskin de

crazyrx

New member
dark ben celeron pc ye fiesta kurdum çalıştı..

bilmiyon ne konuşuyon hemde 128 ram vardı 32 mb ekran kartı

enclock

New member
crazyrx' Alıntı:

sen çok biliyon ya
çalışmaz diyen yok zaten
ilgi çekmek için başka yerlere git

mchasso

New member
fiestanın en guzel yanı drıverlerı otomatık yuqlemesı nod32 yukluyo lıve messenger vs vs guzel seyler var ya ama yuqlemesı baya uzun ve problemlı :)

risk_?

New member
Kurabilirsin bence, ben yaklaşık aynı özellikte olan kendi bilgiasayarıma kurdum, Kurarken zaten bilgisayarının neyi kaldıracağını belirleyip onları kuruyor, Xp deki gibi ne varsa kurmuyor. Gördüğüm zaman zaman işlemcinin yetersiz kaldığı, onun dışında gayet güzel çalışıyor, Vista da Xp ye göre farklı ve güzel tavsiye ederim. Ben kurduktan sonra başlangıçdaki programların gereksiz olanlarını kapattım daha seri oldu bilgisayarım. birde KİS Vistaya uymadığı için kullanamamamıştım, şuan uygun versiyonu çıktı onuda kurdum. kolay gelsin.....

Cengaver33

New member
kullanirsin sadece 512 MB RAM az. Yani Vista da Aero yu kullanmak istersen de yavaslatir. Fakat Aero yu kapatip'da kullanirsin XP gibi olur biraz.. Bende Vista var sorusu olanlar sorabilir. Ama Vista'da cogu programlar su an zaten calismiyor nero, winrar ve diger programlar...

punisher14

New member
bi sorun olmaz rahatlıkla kurabilirsin. yanlız ramini yükseltirsen daha hızlı çalışır. Başka bi değişiklik yapmana gerek yok. Kolay gelsin...

deccal_kur

New member
sen buna burda cevap arama
http://www.microsoft.com/turkiye
adresine gir orda windowslar içinde vistayı secersen orda senin bilgiasrayını test bölümü gibi bişey var senin bilgisarayını test ediyor ve 10 puan üzerinden puan veriyor sana oraya girmeni tavsiye ederim

1sc0rp!tX

Altın Üye
crazyrx' Alıntı:

Biraz daha saygılı olalım..Sewiye..!! Sen ondan daha iyi biliyorsan neden böyle bi konu açtın..:angry

egg155

New member
bana sorarsan kaybedeceğin ne var kur gitsin olmazsa dönersin xp ye ben microsoftun uyumluluk prosunda yetersiz dedi kurdum çok da iyi çalışıyo fazla pro kurmadım ama şu an winamp 5.09 wrar 3.50 gayet iyi çalışıyo ofice 2003 filan işte

bana sorarsan kaybedeceğin ne var kur gitsin olmazsa dönersin xp ye ben microsoftun uyumluluk prosunda yetersiz dedi kurdum çok da iyi çalışıyo fazla pro kurmadım ama şu an winamp 5.09 wrar 3.50 gayet iyi çalışıyo ofice 2003 filan işte

BASAR06

New member
arkadaşlar bi de ben bişi sorucam. Benim bilgisayarın kısaca özellikleri :
ANAKART : INTEL D945PLRNL( i945PL Chipset)
İŞLEMCİ : INTEL PENTIUM D CPU 3.40 GHz
BELLEK : 512 DDR2-533
BUS HIZI : 800 / 533 Mhz
CD/DVD/RW : CDRW / DVDRW
EKRAN KARTI : 512 MB ATI RADEON X550
SABİT DİSK : 160 GB

bu bilgisayar vistayı kasmadan çalıştırırmı? arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum.

HoCuSPoCuS

Supernatural
Süper Moderatör
Boş konuşmaktan başka hiç bir işiniz yok.

Aşağıdakiler bulunmuyorsa her türlü probleme açıksın demektir vista kurduğunda.
Adamlar bunları süs olsun diye yazmıyorlar.

TermSignal

New member
valla ben 2 yıl 128 mb ram 32 mb ekran kartı :D 1.5 p4 işlemciyle xp pro kullandım ama ne derece kullandım denirse işte... bana kalırsa gerek yok.

HTML