Bu nasıl bir politika

mcoban

New member
arkadaşlar bu nasıl bir politikadır yahu? anlayan varsa bana bir anlatsın. bu insanlar dünyayı ele geçiriyorlar. bu irtica denen şey dünyanın her yerine mi yayıldı nedir?
bir alıntı, lütfen okuyun yorumlarınızı bekliyorum...

İyi ki yapıldı şu Türkçe Olimpiyatları

Ne de iyi oldu şu Türkçe Olimpiyatları değil mi?
İlaç gibi geldi.
Haftalardır Ankara’daki siyasi gelişmelerle gerilmiş, canımız sıkılmıştı.
Ufkumuzu açtı Türkçe Olimpiyatları.
Bırakın Türkiye’yi, dünyanın geleceği adına ümitvar olun dedi bize Türkçe olimpiyatları.
Yüreğimize su serpti.
Damla düşmeyen göz pınarlarımızı çağlattı.
Katılaşan kalplerimizi yumuşattı ipeksi donuşuyla.
Sevinç ve hüzün, gözyaşı ve tebessüm birbirine karıştı.
Duygularımız coştu, göğsümüz kabardı.
Televizyon başında da olsa o salondaymış gibi seyrettik Türkçe Olimpiyatlarını.
Ama orada olmanın keyfi bir başka. Tadını alan bir daha bırakamıyor. Gelecek senelerde organizatörler ne yapacak bilmiyorum.
Çok daha fazla insan koşacak çünkü final gününe.
Tarihi anlara şahitlik etmek, duygu seline kapılıp sevgi okyanusunda arınmak, Türkçenin bayramına katılmak, bizden kokan rengarenk çiçek bahçesini görmek için.

Dünya Türkçe konuşuyor. Coğrafya derslerinde bile ismini duymadığımız ülkelerden gelmişti çocuklar. Sadece bizim gibi konuşmuyor bu çocuklar. Bizim gibi düşünüyor, bizim gibi seviniyor, üzülüyor, bizim gibi espri yapıyor.

İstikbal yeni nesillerin elinde şekillenecekse ki herkes öyle inanıyor, Türkçe Olimpiyatları’ndaki manzarayı görünce dünya barışı adına bir kez daha ümitlendik. Konuşmasıyla gönülleri coşturan Meclis Başkanı Sayın Arınç da aynı şeyi söyledi. “Dünyada barış isteyenler buraya baksın” dedi.

Çok yakın gelecekte Türkçemiz; dünyada sadece bir iletişim dili olmakla kalmayacak, sevgi, hoşgörü, diyalog, huzur ve barışın da dili olacak inşallah.

İstanbul Gösteri Merkezi’ndeki muhteşem tablo kolay oluşmadı tabii ki. İlmek ilmek dokundu bu tablo, bir kilime verilen desen gibi.

Çocukların başındaki görevli öğretmenler dışında bu işin kahramanları orda yoktu. Dünyanın dört bir yanındaki Türk Okullarına maddi manevi desteğini esirgemeyen Anadolu’nun cömert insanları da orda yoktu. Hepsinden önemlisi bu işin sahibi orda yoktu.
Tevazuda da zirve o büyük insan, gerçi Türkiye’de olsa orda olur muydu bilmem ama bu işin esas sahibi de orda yoktu. Ama unutmayalım elbette sanat, sanatkarını gösterir, eser ustasından haber verir.

Ahmet Torun

2007-06-03 13:47:14

PaTRioTLeo

New member
yapılan şeyler guzel seyler ama bu organizasyonu sahiplenenler benim pek hosuma gitmedi. sadece samanyolu, kral ve kanal7 de gosterildi anlarsınız ya...

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
Türkçe ye sahip çıkılması gerekli
Türk Dilini sahiplenen milletin bizzat kendisi olmalıdır
Dili bir kesim veya bir grup sahiplenemez

araghorn-g

Pentaxian
Maalesef yeni nesil Türkçeyi bilmiyor, konuşamıyor yazamıyor. Forumu biraz gezerseniz ne demek istediğimi iyi anlayacaksınız. Daha doğrusu ben onların konuştuğu dili anlayamıyorum.

İηvictus

Banned
bunun seni neden rahatsız ettiğini anlamış değilim. gerçektende gurur verici muhteşem bir organizasyondu. bu snei ne derece ve nasıl rahatsız ediyor bunuda anlamış değilim. ama siz güzelliklerin doğruların sadece sizler yada savunduklarınız tarafından yapıldığını düşünüyorsunuz değilmi? asıl gericilik buna inanmaktır!!
not; ayrıca tesekkürüm bir hata sonucu yanlışlıkla sana gonderilmiştir.bilginize...

HTML