bu kız kimin olmalııııı????????

flex

New member
arkadaşlar var mı bilmiorum ama ben size sorumu sorayım.... :)

eski zamanlarda köyde iş bulaman 4 arkadaş şehre gitmeye karar verirler.. bu kişilerden biri marangoz,biri terzi,biri kuyumcu,biride imamdır... gece yolda yorulurlar ve mola vermek için konaklayacakları bi orman bulurlar.. vahşi hayvanlardan korunmak için sırayla nöbet tutmaya karar verirler... ilk önce marangoz nöbet tutar ve sıkılmamak için ağaçtan çok güzel bi bayan heykeli yapar. daha sonra terzi nöbeti devralır. ve marangozun yaptığı bayan heykeline nöbet boyunca sıkılmamak için giysiler diker giydirir. daha sonra kuyumcu nöbete geçer ve oda takı hazırlar ve bayanı süsler.. hikaye şöyle devam eder imamda okur dua eder Allaha yalvarır bayanı canlandırır...
ama bu seferde çok güzel olduğu için arkadaşlar arasında o benim karım tartışması çıkar.. kadıya çıkarlar.. ve arkadaşlar arasından biri öle bişey demiştirki kadı adama dönüp kadın senindir mutlu olun demiştir...
sizce o kişi hangisidir?? ve ne diyerek kadıyı ikna etmiştir?? :biggrin

ARAN_1

Banned
marangoz..."once benim hayalimle varlik buldu,digerlerinin yaptigi teferruattan ibaret" demistir.

flex

New member
peki imamda demicek mi o zaman benim dualarım olmasaydı bu kadın nasıl canlancaktı diye????? :) belki doğrudur ama söz çok önemli!!!!!!!
ben bilmem :D

flex

New member
süpersin süperrr!!!! arkadaşlar ne demiş olabilirler?? hepsinin söyleyebilcekleri bişeyleri var ama mantıklı düşünün aslında çok kolay!!!!

firades

New member
Ne diyecek imam dua eder tekrar tahtaya çeviririm demiştir yaada kadıyı tehtit etmiştir senide tahtaya çeviririm diye

fara_filli

New member
Bence kuyumcu dur kuyumcu kadıya eğer benimle gelirsen sana bir sürü elmas takı filan alırım demiştir .Doğrumu:)??

flex

New member
:) arkadaşlar doğru tahminler var ama malesef ne dedikleri konusunda hiç kimse birşey yazamamış!!! bu kadar zor deil yaa :)

nesterhack

New member
bence kuyumcudur. Eğer akıl edebilmişse kızın parmağına bi alyans takmıştır ve kadın benimdir diyebilmiştir

flex

New member
arkadaşlar nesterhack adlı kullanıcının cwbı doğru :) kuyumcu kadının parmağına bir alyans takmıştır ve içinede adını kazımıştır.. onun için kadın benimdir diebilmiştir.. :D

Storm Kral

New member
bence marangoz o kadının anası durumuna geçer
elbise diken yakın akrabaları
kuyumcu uzak yakın ve karşı tarafın akrabaları
hoca nikah kıyan kişi
ama sadece damat kim onu çıkartamadım teorime göre

HTML