Bu iki ekran kartından hangisini önerirsiniz ?

ToughGuy

New member
Arkadaslar yeni ekran kartı almayı düsünüyorum ve asagıdaki 2 ekran kartından birini almaya karar verdim ama hangisinin performans olarak daha iyi oldugu hakkında karar veremedim.YardımlarınıZI bekliyorum...

ZOTAC 9600GT GDDR3 1GB 256Bit Nvidia DX10 Ekran Kartı

Özellikler
VGA Chipset Markası NVIDIA
VGA Chipset Modeli 9600GT
VGA Slot PCI Express 2.0
RAM Kapasitesi 1024MB (1GB)
Bellek Tipi GDDR 3
Bellek Hızı 1800Mhz
Bellek Arayüzü 256 Bit
Çekirdek Hızı 675Mhz
Stream İşlemci 64
Monitör Bağlantısı DVI

SAPPHIRE HD4830 GDDR3 512Mb 256Bit Ekran Kartı

Özellikler
VGA Chipset Markası ATI
VGA Chipset Modeli HD4830
VGA Slot PCI Express 2.0
RAM Kapasitesi 512MB
Bellek Tipi GDDR 3
Bellek Hızı 1800Mhz
Bellek Arayüzü 256 Bit
Çekirdek Hızı 575Mhz
Monitör Bağlantısı DVI
Üretim Teknolojisi 55 Nm

uabaris

New member
Kardeş Özelliklerine Baktığımızda 9600 GT'nin Çekirdek Hızı 100Mhz üstün.
İkiside Hemen Hemen Aynı Birde Arada 1GB 512MB Var.
Nvidia Ekran Kartları Sorunsuz Çalışıyor.(Kartta Sorun Yoksa)
Yüklüyorsun Sürücüyü Tamam.
Ben 9600GT'yi Tercih Ederdim.
Birde Power Supply İki Kartıda Destekliyor Mu? Onada Bir Bak.
Yine Karar Sana Kalmış.

Marko Paşa

Suskun Nefer
tabiki ZOTAC 9600GT GDDR3 1GB 256Bit Nvidia DX10 Ekran Kartı öneririm fiyat aralıgı hemen hemen aynı

elend

New member
düşünme bile bende 9600gt 512 mb 256 bit var ve şu ana kadar bi kere sorununu görmedim her oyunu desktekledi ve takılma nedir unuttum kaldıki 1gb o yüzden 9600 gt ama power supplyın en az 350 watt olsun ona dikkat et

Camurbskni

Banned
ben olsam hd4830 tercih ederim kafam rahat olur, zırıltı gürültü az olsun performansı iyi olsun derim.

onu22

New member
Arkadaslar yeni ekran kartı almayı düsünüyorum ve asagıdaki 2 ekran kartından birini almaya karar verdim ama hangisinin performans olarak daha iyi oldugu hakkında karar veremedim.YardımlarınıZI bekliyorum...

ZOTAC 9600GT GDDR3 1GB 256Bit Nvidia DX10 Ekran Kartı

Özellikler
VGA Chipset Markası NVIDIA
VGA Chipset Modeli 9600GT
VGA Slot PCI Express 2.0
RAM Kapasitesi 1024MB (1GB)
Bellek Tipi GDDR 3
Bellek Hızı 1800Mhz
Bellek Arayüzü 256 Bit
Çekirdek Hızı 675Mhz
Stream İşlemci 64
Monitör Bağlantısı DVI

SAPPHIRE HD4830 GDDR3 512Mb 256Bit Ekran Kartı

Özellikler
VGA Chipset Markası ATI
VGA Chipset Modeli HD4830
VGA Slot PCI Express 2.0
RAM Kapasitesi 512MB
Bellek Tipi GDDR 3
Bellek Hızı 1800Mhz
Bellek Arayüzü 256 Bit
Çekirdek Hızı 575Mhz
Monitör Bağlantısı DVI
Üretim Teknolojisi 55 Nm
Bu 2 si arasında seçim yapman gerekiyosa nvıdıa derim ama Sapphire HD 4870 almanı tavsiye ederim.

ToughGuy

New member
yardımlarınız icin tesekkür ederim arkadaslar sanırım GT9600 alıcam..HD4870 benim icin fiyat olarak uygun degil yine tavsiyeleriniz tesekkürler.Bu arada power supply yetersiz kaldığı durumlarda ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim ??Çünkü benim power supply 300 watt mış.herhagi bi sorunla karşılaşırmıyım

Zeytin

Zeytin&Limon
Eğer Psu 300 watt ise donanım özelliklerini tamamiyle yazmanı rica edicem cünkü şöyle bir durum var eğer Psu yetmez ise mavi ekranlar resetlerle karşılaşabilirsin..

psu nun markasınıda yazarsan sevinirim kolay gelsin..

ToughGuy

New member
Bilgisayarımın özellikleri hakkında bildiklerim bunlar:

Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz
Palit 945GC1333 Sonic Anakart
2.0 GB DDR2 800 MHZ RAM
ATI Radeon X1300/X1550 Series EKRAN KARTI (512 MB)

Sanırım Psu nun markası da Shatin diye bir marka.. çok çok iyi bir pc deil sanırm ama kötü de deildir heralde :p

Zeytin

Zeytin&Limon
Psu gerçek 300 watt olmayabilir.. ekran kartında dolayısıyla bu sisteme fazla gelebilir.. makinende ram de çok basit bi hesap yaptım..
400 - 450 watt arası psu lazım sana..

http://net.cizgi.com.tr/site/psu.aspx

burdan sende kontrol et dostum ama o sistemde mavi ekran alırız gibi geliyor bana..

ToughGuy

New member
haklısın galiba dostum ama acık konusmak gerekirse ben 2 gün önce HD 4830 ekran kartını aldım 2 gün boyunca da kullandım herhangi bi mavi ekran almadım sadece , daha sonra arkadas tasiyesiyle onu geri gorutup 9600GT almayı düsünüyodum..Eger HD 4830 da bi sorun olmadıysa 9600GT de olmaz diye düsünüyorum ve sanırım GeForce lar ati ye göre daha az gücle calısıyolar yoksa dedigin gibi psu almak gerekicek..

Zeytin

Zeytin&Limon
Geforce lar atilere göre daha az güçle çalışıyor doğru tespit dostum o zaman problem yaşamazsın ama ekran kartını tam yük altında görmek lazım bunu da unutma crysis ve benzeri oyunlarda test edebilirsin =)

µ.CastieL

New member
ben derimki nvidia alana kadar HD 4870 için kendını ayarla onu al...

tabi birde power psu olması lazım bu ekran kartı için nvidiada ek kaynak ısteyebılır sana kalmıs bısey...

bu iki ekran kartından benım tawsıyem her zmnki gibi atidir

HTML