Bu gün 16 ağustos ama dün ...

guns4rose

New member
Bu gün saat 00.00 itibariyle 16.08.2009

Henüz dündü yaşananlar. Gördük baktık ki insanlar yollarda. Sloganlar atılıyor birde apo lehine.
Dün birisi çıkmış bağırıyor birde. Aponun(Adının baş harfini küçük yazardım da cümlenin başında...) yol haritası kürdistanın yol haritası diye.
Havayi fişekler patlıyordu dün. Millet sevinç içinde. Açılım yapılıyordu ama birileri seviniyordu. Niye?

Konu o değil birde sene 1981-2-3-4-5-6 ne fark eder 15 Ağustos vardı dillerde.
Eruhta ilk şehidimizi verdiğimiz gündü o gün. O gün coşkuyla kutlandı bu memlekette. Böyle kutlama görülmedi.
Bölünmeye hiç yaklaşılmadı. Benim küçük çocuğum yok belki ama görse sevebileceği insanlardan nefret ederdi.
Bunlar bizi öldürdükleri için mi bu kadar mutlular diye.

Dün bir şey daha farketti gözlerim. Bu insanlar bize ilk kayıbı verdirdikleri günü kutlarken, sırtına ilk yara açılan mehmetçik kolluyordu.
Anladım ki biz çok merhametliyiz. Anladım ki gerçekten biz insan sevgisiyle dolup taşan bir millletiz. Fakat bizi bölenler utansın diyorum.
Bölmeye çalışanlar ve bunların eline su döken insanlar utansın.

Başbakan ağlatır ağlatmasına da, ağlayamaz işte bütün bunlara. Vatan şehit toprağı Başbakan bunu bil.
Sen bunu yaparsan bu toprak seni alır mı?
Türkiye'de böyle kutlamalar görülmedi. Böyle şeyler hiç çekilmedi.
Bölünmenin eşiğine inanın bu kadar net gelinmedi.
Uçurumun eşiğine bu kadar gelinmedi.

Şimdi bende bir kaç dize yazıyorum.

Başbakan açıklamaktan korkuyor,
Açılımın ucu buram buram kan kokuyor,
Kardeş kanı mis gibi, bunu biliyor,
Ama vampir kesilmiş bu kanı içiyor.

Başbakan inan küçük çocuğum olsaydı, bu insanları sevemeyecekti.
Onlara bunu yaptırtan ve yaptıran sensin. Onlara göz yuman sensin.
Onları doğmamış çocuğumun gözünde ötekileştiren, onları öcüleştiren sensin.
Başbakan inan sen gerçekten vampirsin. Dedin ya bunun bedelini göze aldık.
Anladık ki sen Türkiye'min , Türkiye'mizin bölünmesini göze almışsın. Artık duramazsın.

Başbakan;

Türkiye'de kılıçlar çekilecek, silahlar ateşlenecek ama sen bu ülkeden gemilerle, uçaklarla, taşıtlarla kaçarsan peşine düşeceğiz.
Bütün millet olarak düşeceğiz. Sen bunuda göze aldın. Kaçmayıpta ülkende kalırsan eğer, hayatta olma Başbakan çünkü ipleri boynunda hissedebilirsin.

Kulağımda nameler Esip gürler Ama kim dinler...

Osman Can KARAMAN

HTML