Bu donanımla bu windows çalışır mı?

poyyraz

New member
Arkadaşlar soracağım soruya herkesin farklı cevapları olacaktır o yüzden sadece deneyimi olanların cevaplamasını rica ediyorum.

Bilgisayarıma Vista 64 bit Ultimate kurmak istiyorum.
Donanım:
AMD Turion x2 64
HDD 5400 rpm
Ram 2 gb
bu kadar yeterli sanırım. SORUM ŞU: Bu donanım üstünde vista ultimate 64 bit ve 64 bit programlar ile ben bilisayarımdan şu anda kullandığım sistem performansından (winxp sp3 32bit) daha iyi bir performans alabilirmiyim?

gorgoroth)

New member
bu bilgisayar elbette ultimateyi çalıştırır her haliyle çalıştırır aslında birde ekran kartını yazsaydın ama neyse performans iyi olur ama grafik kartın düşük ise aero özelliğini kullanamazsın tabi elle değiştirme yöntemleri var aero işini forumda bulabilirsin gelelim performansa haliyle ultimate çok ağır onun için 1gb'tı kafadan gözden çıkar bilgisayarının ram'ını 1 gb say ama 64 bit elbette daha performanslı çünkü bende ultimate 64 bit kullanıyorum ama hatta xp sp3 bile kullandım ama 64 bit'in hali başka ve pc'nin anakartı destekliyorsa 64 bit desteği ile ram'ini 4gb'ta yükseltebilirsin bu sayede ram problemin iyi ibr süreye kadar minimum'a iner
saygılarımla...

Newwave

Altın Üye
Verdiğin donanım bilgileriyle vista ultimate 64 bit işletim sistemini kullanabilirsin ek bir programa ihtiyaç duymadan aero özelliğide çalışır diye düşünüyorum ama tabiyki oyun olsun interaktif özellikli programlar olsun görsellik olsun denemeden çok fazla yorum yapmak doğru olmaz kur dene memnun kalırsan devam et : )

HTML