Bu Dönem (1.Sınıf 1.Dönem) 4 Kredilik 2 Dersten Kalırsam Ne Olur ??? Yardım ...

teknoloji

New member
Arkadaşlar 1.Sınıftayım (Mühendislik) Ve 1.Dönemde , 4 Kredilik 2 Tane Dersten (FizikI-KimyaI) Kalırsam Eğer : (Devam Koşulunu Yerine Getirdim , Sadece Sınavlarda Başarısızlıktan Dolayı Kalırsam)

1-) 1.Sınıf 2.Dönem Derslerinin Hepsini Alabilirim Değilmi ? (1.Dönem İle 2.Dönem Bağımsız Çünkü Değilmi)

2-) Diyelimki Yaz Okuluna Katılmadım Ve 4 Kredilik 2 Tane Ders Hala Bekliyor ... Bu Durumda 2.Sınıfın 1.Dönemini Okuyamıyormuyum Ben ?

3-) Yönetmelikte Bir Öğrenci 26 Krediden Fazla Ders Alamaz Yazıyor Ve Baktım 2.Dönemin 1.Sınıfında Toplam 18 Kredilik Ders Var ... Benim Kaldığım 2 Dersin Toplam Kredisi 8 Oluyor ... Böyle Birşey Varsa Eğer Ben Bu Kaldığım 2 Dersi Ve 2.Sınıf 1.Dönemin Bütün Derslerine Problemsiz Olarak Girebilirimiyim ?

4-) Böyle Bir Durumda Eğer Benim Söylediklerim Yanlışsa Benim Durumum Ne Olur ? Yardımcı Olursanız Sevinirim ...

BigBoss1

New member
1-) Evet alabilirsin ardışık dönemler birbiri ile bağımsız.
2-)O durumda 2. sınıfa yine geçersin ama mevcut kredi durumuna göre tüm dersleri alamayabilirsin 3. sınıfın 1. dönemine sarkar o ders ama kredin yeterse tabiki alabilirsin.
3-)Kredi olayı her okulda farklı diye biliyorum o konuda birşey diyemem.
4-)Durumunda birşey yok bence olağan şeyler. :)

Bildiklerim bunlar yanlışım varsa gören arkadaşlar müdahale ederler ama sanmıyorum yanlışım oldugunu

HTML