Boy ile SorunLarı oLanLar buraYa !

emresgg

New member
Boyum uzamıyor kısayım diyenLer bir bilginiz varsa PAYLAŞMANIZI bekliyorum ..

:vur :vur

:vur

selcius

New member
boy uzaması ile ilgili

sevgili emresgg,
prof.dr.ibrahim saraçoğlu'nun sitesine gir,orada bulursun.yalnız onu araman
gerekiyo herhalde.sevgiler..

utkueren58

New member
sevgili emresgg,
prof.dr.ibrahim saraçoğlu'nun sitesine gir,orada bulursun.yalnız onu araman
gerekiyo herhalde.sevgiler..
Arkadasın verdiği doktorun sitesinde bulunan metin

Boy Uzatma

Boy uzatma kürü yaşları 12 ile 22 arasında olan gençler için geçerlidir. Boy uzatmanın yaşa göre uzatılabilme ortalaması aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Boy uzatmanın üst sınır yaşı 22 dir. Boy uzatma kürü 6 ay ile 2 yıl devam etmektedir.

Yaş aralığı Ortalama uzama [cm] 21 yaşa kadar

12 - 14 9 - 7

14 – 15 7 - 6

16 – 17 6 - 5

18 – 19 5 - 4

20 – 21 4 - 3

21 - 22 2 - 1

Boy uzatma kürünün uygulanmasında iki kural vardır. Birinci kural, haftada 2-3 kez çarşıdan sizin alacağınız bir gıdanın (besin maddesinin) 15-20 gr lık porsiyonlar halinde tüketilmesi gerekmektedir. Bu besin bir balık türüdür. İkinci kural ise, hiçbir yan tesiri olmayan bitkisel bir çayın 6 ay boyunca haftada 1 kez demlenip içilmesi gerekmektedir.

Not: Önerilen besin maddesi ve bitkisel çay hormon içermemektedir.

Daha geniş bilgi almak için dilerseniz bizi arayabilirsiniz. Kürü kullanıcak olan kişinin yaşını ve cinsiyetini belirtiniz​

Sallamon

New member
yaaa ben sana site vermicem aslında biraz da ırsi bişiy bu boy kısalığı felan benim boyum 1.90 ama ben sulak yerde büyüdüm :D

sana tavsiye vereyim ben hergün basket oynardımm ve her oyunum bittiğimde bi lt ayran içerdim yada süt içerdim ama diorum ya birazda soy la alakalı sen nekadarr istesende olmayabilir yani bol bol ayran süt tüket ve hoplamalı zıplamalı bişiler yappp çok fazla terle :)

gursoy3387

New member
yapacagın teksey!! basketboll tenıs!!! hergun oyna derım!! ve gunde 1 lıtre sut kesınlıkle ıc!! yoksa hıc bırsey olmazz!! en dogalı ve enkolayı budur!! dengelı beslenme sart ve spor spor!!

HTML