Bosingwa, Chelsea’ye alıştı

Roman Abramovic Chelsea’yi satın aldığından bu yana takıma Glen Johnson ve Paulo Ferreira gibi birçok sağ bek geldi ancak bunların hiçbiri kupalar kazandıracak kadar süreklilik sağlayamadı.

Jose Bosingwa takıma yüklü bir bonservis bedeli ile gelmiş olabilir. Ancak oyuncunun performansı sol bekteki partneri Ashley Cole’ü aratmıyor. Portekizli de aynı onun gibi bindirmeler yapıp takımın atağa çıkmasına yarım ediyor.

Her ne kadar akıcı bir İngilizce konuşamasa da takımda Portekizce konuşan oyuncu sayısının fazla olmasıyla Bosingwa takıma alışmakta fazla zorlanmadı. Kulübün resmi sitesine konuşan oyuncu şunları söyledi:

“Geldiğim yerde Deco ve Scolari gibi tanıdığım isimlerin bulunması işimi oldukça kolaylaştırdı. Takımda 3-4 yıldır yer alan Portekizlilerin bulunması ile takıma alışmam oldukça rahat oldu. Kulübü ve onun nasıl işlediğini biliyorlar”

“Daha en başınden Scolari bana Porto’da ve milli takımda olduğum gibi olmamı söyledi. Bu benim kimliğim ve stilim. Eğer bu tarzda oynamasaydım bu ben olmazdı. Burada olduğum için mutluyum”

Kaynak: Goal

HTML