Boot remobvle ne işe yarar

kenzz_

New member
Arkadaşlar anakart setap ilk açılışta pcnin nereye bakacagını ayarladıgımız boot seçeneginin altında 4 adet seçenek var bunlardan ben ilk olarak hardsk 2. olarakta cd yi ötekileride disable ediyorum ama pc açılıp kapanınca 1. seçenek kendi kendine remobvleye dönüyor nedir bu ne işe yarar neden kaydettigim halde tekrardan degişiyor pc de açılmıyor Xp logosu çıkıyor ekrana öyle kalıyor..

kenzz_

New member
evt f10 kaydetipte çıkıyorum ama kaydetmiyor ana kartın pili bitmiş desem ana kartım yeni bikaçkere pili çıkarmıştım hardiski gormedigi için ondan mı oldu acabag.???

men08

New member
ben de sana şöle bir öneri vereyim f10 yaparak kaydetmiyor ise anakartın pilini çıkar bir gün bekle ertesi günü tekrar tak taktıktan sonra ilk çalışmasını istediğin aygıtları ve sistem saatini tarihini yaz ve f10 tuşuna basarak değilde exit bölümüne gelerek save seting exit tuşuna bas öyle çık

açılışta xp yine donma yapıyorsa remi değiş oda değilse işlemcini değiş ne alakası var deme benimde başıma geldi xp yazısı çiıkıyor makine donuyor en kötü ihtimal işlemcin de problem var gözüküyor

emperor001

New member
evet anakartın pilini çıkar ama 1 gun beklemek birsey degiştirmez<<<<
yani sadece çıkarıp birkaç dakika bekleyip takmak yeterli olur boşuna bekleme

ii paylaşımlar
bios ayarları sıfırlanır

BlueLive

New member
konu alakasız yere doğru sürüklenmiş... sorun ne pille akalakalı nede biosun kayıt edememesiyle... boot removable seçeneği hdd, cd gibi seçeneklerden birisidir. dikkat edersen biosunda removable devices gibi bi seçenek altında floppy disk, usb bellek vb. görürsün. burdaki removable seçeneği, sistemi açılışında hdd ve cd romdan başka floppy, usb bellek vb. taşınabilir aygıtlardanda boot özelliğini desteklemesidir. ve buradanda o ayar yapılır. mesela bi tane usb disk aldınız ve buna sistem kurmak istiyorsunuz acil durumlarda vb. kullanmak için. cihazı taktınız, sistemi kurmaya başladınız, sürücü seçme ekranında cihazı görürsünüz ve kurulumu yaparsınz. sistemi kurduk. restart ettik bilgisayarı. açılışta bios sırasıyla cdrom a bakar, boot edebilecek bişe varsa eder.yoksa ide yada sata hddye bakar.ama siz usb diskten açılmasını istiyorsunz. işte tam o sırada removable özelliği devreye girio. removable olarak usb diski seçer, first boot a da removable derseniz eğer sisteminiz usb diskinizden başlar. işn özeti removablede bir sürücüdür ve ordan iptal etmek için DISABLE demen yeterli olacaktır. hiçbi sorun olmas disable olduğunda...

VaGaBoNdSe

New member
BlueLive' Alıntı:
konu alakasız yere doğru sürüklenmiş... sorun ne pille akalakalı nede biosun kayıt edememesiyle... boot removable seçeneği hdd, cd gibi seçeneklerden birisidir. dikkat edersen biosunda removable devices gibi bi seçenek altında floppy disk, usb bellek vb. görürsün. burdaki removable seçeneği, sistemi açılışında hdd ve cd romdan başka floppy, usb bellek vb. taşınabilir aygıtlardanda boot özelliğini desteklemesidir. ve buradanda o ayar yapılır. mesela bi tane usb disk aldınız ve buna sistem kurmak istiyorsunuz acil durumlarda vb. kullanmak için. cihazı taktınız, sistemi kurmaya başladınız, sürücü seçme ekranında cihazı görürsünüz ve kurulumu yaparsınz. sistemi kurduk. restart ettik bilgisayarı. açılışta bios sırasıyla cdrom a bakar, boot edebilecek bişe varsa eder.yoksa ide yada sata hddye bakar.ama siz usb diskten açılmasını istiyorsunz. işte tam o sırada removable özelliği devreye girio. removable olarak usb diski seçer, first boot a da removable derseniz eğer sisteminiz usb diskinizden başlar. işn özeti removablede bir sürücüdür ve ordan iptal etmek için DISABLE demen yeterli olacaktır. hiçbi sorun olmas disable olduğunda...
for u :clap :clap :clap :clap :clap​
:) diger cevaplar alakasiz :victory

HTML