Bolum Hakkinda. Lutfen Okuyun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hatred

New member
Arkadaslar Web Programlama bolumumuze hosgeldiniz.

Henuz yeni yeni toparlanmaya basladik, umarim ilerleyen zamanlarda herkesin faydalanabilecegi bir bolum olusturacagiz hep beraber.

Genel forum kurallari disinda bu bolume ozel olarak sizden rica ettigimiz bikac ufak detay var, yeni konu acarken bunlara dikkat ederseniz mutlu oluruz.

Konu basliklarinda lutfen mesajinizla alakali dili yaziniz. Orn: [ASP] CDONTS Bileşeni ile siteden MAIL gönderme.

Eger karsilastiginiz bir sorun hakkinda baslik aciyorsaniz lutfen elinizden geldigince aciklayici olunuz. Ornek olarak yardim konu basligi altinda sitem calismiyor yardim diye bir mesaj atarsaniz muhtmelen kimse okumayacaktir bile, derdinizi ne kadar detayli aciklarsaniz yardim etmemiz o kadar kolaylasacaktir. Baska bir detay ise konu basliginiza kullandiginiz dili yazarsaniz yardimci olmak isteyen arkadaslar icin kolaylik olucaktir. Orn: " (PHP) Array Sorunu "

Mesajlariniza kodlari normal yazilardan ayirmak icin ilgili tagleri kullanarak daha duzenli bi gorunum elde edebiliriz. (Kodu tarayip ilgili butona basmaniz yeterli olacaktir)

Mesela HTML kodu gondericekseniz <> butonunu kullanin.

Ornekler:

HTML:
<form name="arama" action="arama.asp" method="get">
<table border="1" cellpadding="3" cellspacing="0" width="120">
<tr><th colspan="2">Site İçi Arama</th></tr>
<tr><td align="right">Aranacak Sözcük :</td><td>
<input type="text" size="20" name="aranan"></td></tr>
<tr><td> </td><td><input type="submit" value="Gönder"></td></tr>
</table>
</form>
PHP:
<?php
$foo = "deneme";
echo $f00;

if ($foo == "deneme") {
echo "deneme"; } else {
echo "baska bisey"; }
?>
Baska insanlarin emeklerine saygili olmayi ogrenelim lutfen. Ornek olarak X nickli kullanici eger sizin kullaniminiz icin ugrasip bir uygulama gelistirdiyse 1 satirlik telif hakkini haketmis demektir. Sizin icin ugrasiyorsa sizde ona saygi gostermeyi bilin.

h.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...