Boşuna

Vtnsvr

New member
Süleyman Aydın.

Bölücü teröre verdiğimiz ilk şehit.

Eruh’ta vuruldu.

Taaa 84’te.

21 yaşındaydı.

Erzincan’ın merkeze bağlı Mertekli Köyü’ndeki mezarlıkta yatıyor.

*

Sonra?

*

Bi daha şehit oldu Süleyman Aydın!

Evet, bi daha...

İlk Süleyman Aydın’dan, taaa 21 sene sonra, adaşı, Süleyman Aydın şehit edildi.

Şırnak’ta.

O da 21 yaşındaydı.

Sivas’ın Hafik İlçesi’ne bağlı Yarhisar Köyü’ndeki mezarlıkta yatıyor.

*

İlk Süleyman Aydın şehit düşmeyip terhis olsaydı, evlenip oğlu olsaydı...

İlk Süleyman Aydın’ın oğlu, öbür Süleyman Aydın’la yaşıt olurdu.

*

Demem o ki...

Şehit vermeyen şehir, ilçe, köy kalmadı.

Şehidi olmayan sülale kalmadı.

Hatta, birinci tur bitti, adıyla soyadıyla ikinci tur şehitlerimizi veriyoruz.

Bana mısın diyen yok!

10 şehit, bin şehit, 5 bin şehit.

Kimsenin umurunda değil.

Yalandan gözyaşı...

"Kanı yerde kalmayacak" filan.

Ver toprağa, aynen devam...

Lay lay lom.

*

Ne konuşulacak bugün mesela?

Şehitler mi?

Şampiyon mu?

*

PKK’nın kavrayamadığı işte bu.

*

Boşuna vuruyor.

Boşuna vuruyor çocuklarımızı.

Burası, Almanya gibi, Fransa gibi, İngiltere gibi, İsrail gibi, "öldürülen çocuklar benim çocuklarım" diyenler tarafından yönetilmiyor... Burası, "insanı değerli" bir ülke değil.

*

Ruhu ölmüş bir ülkeden "can" alamazsın... Skor yaparsın anca..

Yılmaz Özdil

VoyVoy

FoRuM MüHeNDiSi
Yazılara katılmamak elde değil ancak şu varki ölen kardeşlerimiz boşuna değil vatan için ölüyorlar hepimizin yapacağı gibi

Laroxyl

New member
Bazen boşuna dememek elde değil.

teskere 1 senelik şimdi neden girmiyoruz kuzey ıraka anlamıyorum neden kışın ortasında girdik. Neden ne zaman şehit haberleri gelince müdehale ediyoruz. Neden terörü besleyenleri bildiğimiz halde hala onlarla bazı konularda işbirliği içindeyiz...

Bu nedenler bitmez olan yine mehmetlere olur..

zorbaa

New member
boşuna değil tabiki bizden içimizden biri çikacak ve bu olanlara dur diyecek.bir önder yenden yükselişimizi sagliyacak atatürk böyle biriydi ve gerekli yerde bir devleti yıktı yerine yenisini kurdu bu devlet artık doğrulmaz yeni kan lazım.tek umudum biri çikacak ve kimin yönettiği belli olmayan ülkeyi yıkacak ve yerine yeni bir devlet kurcak tek umudumuz bu işte

Vtnsvr

New member
boşuna değil tabiki bizden içimizden biri çikacak ve bu olanlara dur diyecek.bir önder yenden yükselişimizi sagliyacak atatürk böyle biriydi ve gerekli yerde bir devleti yıktı yerine yenisini kurdu bu devlet artık doğrulmaz yeni kan lazım.tek umudum biri çikacak ve kimin yönettiği belli olmayan ülkeyi yıkacak ve yerine yeni bir devlet kurcak tek umudumuz bu işte
Osmanlı'yı Atatürk yıkmamıştır.İngiliz sömürgesinin gölgesinde Vatan'ı peşkeş çeken Padişah Atatürk ün ve yanındakilerinin baş kaldırmasına ve savaşı kazanacağına inandığından kaçmıştır.

zorbaa

New member
Osmanlı'yı Atatürk yıkmamıştır.İngiliz sömürgesinin gölgesinde Vatan'ı peşkeş çeken Padişah Atatürk ün ve yanındakilerinin baş kaldırmasına ve savaşı kazanacağına inandığından kaçmıştır.
kaçmamıştır.ülkede karışıklık olmasın diye gitmiştir.

Vtnsvr

New member
kaçmamıştır.ülkede karışıklık olmasın diye gitmiştir.
Vatan ı peşkeş çekecek , İngiliz sömürüsüne boyun eğecek hatta gizli belgeleri çalıp İngiliz komutana verecek , Kurtuluş Savaşı başlangıcında tahttan inip güzel bi yaşammı sergileyecek , İngiliz gemisine binip kaçacakmı ?

1922'nin Mart ayında, Ankara'yı temsilen 6 kişilik Türk heyeti, İngiliz Dışişleri Bakanı Lord Curzon'la görüşmeye gider. Yanlarındaki gizli belgeler ise onlardan önce Curzon'a ulaşır. Belgeleri çalan kişi son Osmanlı padişahı Vahdettin'dir
http://www.kenthaber.com/Arsiv/Haberler/2005/Agustos/27/Haber_81118.aspx

HTML