Bizim insanımızdan başkasına nasip olmayan sözler ve daha birsürü Türk huyları...

Devils Revenge

New member
Hani bazı olaylar, sözler, durumlar,vb. vardır. Bizim insanımızdan başkasına nasip olmaz. İşte onlardan bazıları..

1. "Nerelisin ?" sorusuna cevap aldıktan sonra otomatikman "içinden mi?" diye sormak.
2. Amca, hala, dayı, teyze, görümce, kayınço, enişte, elti, bacanak, kaynana, kayınpeder, baldız, yenge, amca oglu, hala oglu, dayı oglu, vb. gibi akrabalık terimleri.
3. Gelin-Kaynana çekişmesi.
4. Sigarayı çoraba veya kulak arkasına koymak.
5. Düğünlerde, eğlencelerde, toplantılarda, vb. içip içip olay çıkartmak.

6. Kuru fasulye-pilav-cacık, at-avrat-silah, devlet-mafya-polis, kavun-beyazpeynir-rakı, metin-ali-feyyaz, karpuz-peynir-ekmek, vb. gibi üçlemeler.
7. Yürüyüş veya dolaşma esnasında eline tesbih, değnek, sopa, anahtarlık vb. almak.
8. Yabancı dil öğrenirken önce küfürleri öğrenmek, yabancılara Türkçe öğretirken önce küfürleri öğretmek.
9. Yolculuk esnasında yanındakine "Yolculuk nere hemşehrim?" diye sorarak muhabbete başlamak.
10. Çırak-kalfa-usta ilişkisi.
11. Büyüklerin yanında sigara-içki içmemek, bacak bacak üstüne atmamak. 12. Mektuplarda "büyüklerin ellerinden,küçüklerin gözlerinden" öpüp "kestane kebap, acele cevap" beklemek.

13. Kendini tanıttıktan sonra diğer yarışmacı arkadaşlara basarılar dilemek.
14. Japonları kastederek "adamlar yapmış abi!" demek.
15. Ortaokul ve lisedeki VE ASKERDEKİ anı-hatıra defterlerine yazarken "bana kalbin kadar temiz bu sayfayı ayırdığın için... " diye başlamak.
16. "Bizim askerdeyken bir çavuş vardı..." diye başlayan askerlik anıları.

17. Ütü ütülemek, boya boyamak, uyku uyumak, yangın yanması, ölü ölmesi, vb. gibi dumur yaratan deyimler.
18. "Geldiniz mi?" veya "Siz mi geldiniz?" gibi gereksiz sorular.
19. "Kim O?" sorusuna "Ben!" diye cevap vermek.
20. Telefonu açan kişiye kendini tanıtmadan "orası neresi?" veya "sen kimsin?" gibi sorular sormak.
21. Neredeyse herkese, her şeye takma isim bulmak.
22. Misafir gelince hemen cay suyu koymak.
23. "Senin paran burada geçmez!" deyip karşıdakinin eline sarılmak.
24. Paraları cüzdana veya cebe koyarken Atatürkleri ayni tarafa gelmesine dikkat etmek.
25. Düğün, lokanta, vb. gibi yerlerde masaları birleştirerek oturmak.
26. Büyüklerin "biz sizin yaşınızdayken..." diye başlayan serzenişleri.

27. Düğünlerdeki takı merasimleri.
28. Otobüs, uçak, hastane, vb. gibi cep telefonu kullanmanın yasak olduğu yerlerde gizli gizli cep telefonu ile konuşmak.
29. "Hamili kart yakınımdır!."
30. Yüzsüzce rüşvet istedikten sonra abartıp "Helal et!" demek (yaşanmıştır).
31. Bir ise başvururken muhtardan onaylı ikametgah fotoğraf,nüfus cüzdanı sureti, noterden onaylı diploma fotokopisi, askerlik belgesi, vb. gerekmesi

Türk Usulü Ölümler

-Bir işcinin 600 tonluk press makinasinin arasindan emeklemek suretiyle gecerek ucundaki 2450 santigratlik firinda sigarasini yakmaya calismasi

-Kurtarmaya gelen ambulansın suratınıza parketmesi

-Traş olurken berberin "rahatlatır" güdümlü boynu aniden sağa sola çevirme hareketi sonucu boynun kırılması

-Kafasında mermer kırdırmaya çalışan medyatik karatecilerin travma sonucu ölümü

-Kurban bayramında kaçan koçların boynuzları dötünüze başınıza sokması sonucu ölüm

-Mideye kaçan sineği öldürmek için ağza sheltox sıkmak suretiyle ölüm

-Bi arabaya 11 kisi binip viyaduge ucmak (olmuştu İstanbul 'da)

-Katda olmayan asansore binme tesebbusu

-Balkona 50 kişi çıkılması sonucu balkonun çökmesiyle oluşan toplu ölüm.

-Ormanda zehirli mantarlari ailece yiyerek anaa ne guzel diyip aksama evde ölü bulunan turk ailesi

-Yatagındakı tahtakurusu veya bilimum haşeratı öldurmek ıcın yatagı ilacladıktan bıraz sonra uykuya dalarak gocmek

-Elektrik diregine yaslanip ayakkabisina kacan tasi cikartmak icinayagini silkelerken elektrik carptigini sanan yardimsever bir laz tarafindan kafasina kurek, kalas vb vurularak olmek

-Denizcilik isletmesinin gazientep tankerinde gecen bir olay: geminin ücüncü mühendisi kontrol icin geminin buhar kazanina girer (kimseye haber vermemistir). daha sonra isgüzarin biri "niye bu kazan kapagi acik" der ve kapagi kapatir akabinde gemi sefere cikar.

-Yolda mutlu mesut yürürken kafaya balkon düşmesi

-İşkence sonucu intihara meyil gosterip ayakkabi bagcigi ile kendini asarak olmek

-Para cekmek amaciyla girilen bankamatik gisesinde elektrik carpmasi sonucu ölüm

-Trafik kazasindan yarali olarak kurtarilip, hastaneye kaldirilirken ambulansin kaza yapmasi sonucu ölüm

-Bir marangozhanede çalışan işçiler iş çıkışı üzerlerindeki talaşları kompresör ile temizlemektedirler. bu arada arkadaşına yardımcı olan işçi A şaka olsun diye, B nin neticesine doğru hava tutar. buna içerleyen B "öyle şaka olmaz böyle olur" diyerek hava tabancasını alır ve A nın makatına sokar. bağırsakları patlayan A hastane yolunda hakkın rahmetine kavuşur.

-Balkondan aşşağı işerken* çişin elektrik tellerine gelmesi ve eletrik çarpması sonucu ölüm.

-Nüfus sayımı nedeniyle bom boş olan otoyolda bir sayım görevlisinin bariyerlere girmesi sonucu ölümü.

-Aynı işyerinde biri gündüz bir gece vardiyasında olmak üzere çalışmakta olan baba oğuldan; biri mobylette motor ile işe gitmekte diğeri ise bir başka mobilette ile eve dönmekte iken, yol üzerindeki sert bir virajda karşılaşmaları ve birbirlerine selam vermek isterken çarpışıp beraberce ölmeleri.

-Kafalar güzel bir şekilde tem otoyolunda seyreden bir araçtaki beş kişinin; süper fm'de çalmaya başlayan oynak bir şarkı sonrası aracı sağa çekmesi ve tem'de göbek atmaya başlaması sonucu ölüm. daha da ilginci bu 5 kişiden 3'ünün ölümü ve üçüne de ayrı ayrı araçların çarpmış olması

-Kahvede arkadaslarla okey oynarken uzerine inek dusmesi.

-Eskiden anlatilan bir lunapark vakasi: parkin 2 kafadar gece bekcisi, su ucan sandelye midir nedir iste onu calistirip bi guzel kurulmuslar... bekcilerin ikisi de butun gece kusarak hakkin rahmetine kavusmuslar.

Türklerin Yapabileceği İcatlar

1. Bitmeyen piknik tüpü

2. Sigara cepli çorap

3. Topugu basik ayakkabi (bu var sanırım.. yapıldı yani

4. Köpüklü su muslugu + sampuan konulan sofben

5. Elektrik sayaci durduracagi, bujibasi törpüsü, malzemeden çalindigi halde yikilmayan bina

6. Döner pisiren mikrodalga

7. Laf atan korna

8. Elektrikli kulak karistirma makinasi

9. Minibüs arkasindan para uzatmak için söförün yanina kadar uzanan demir

11. Güdümlü anne terligi

12. Sicak su isitmali masrapa

13. Kurban kesme makinesi

14. Gerektiginde kirmizi yanabilen yatak odasi abajuru

15. Körüklu dolmus kapisi, böylece minibüsçüler daha fazla yolcu alabilirler.

16. Basamakta durana çarpmayan otomatik kapi

17. Bacagi kesik gaziler için yarim otobüs koltugu

18. Deriye yapisan, suda kaymayi saglayan deve güresi mayosu

19. Pembe dizi saatlerini, dijital ekraninda scroll eden bulasik makinalari, buzdolaplari

20. Otobüste yan koltukta oturan kisinin gazetesini rahat bir sekilde
okuma imkani veren zoom'lu gözlük

21. Namaz vaktini hatirlatan müslüman guguk kuslu saat

22. Spor tutkunlari için tribünlere yeni bir ses, taze bir soluk getiren küfür eden korna (korna basligi degistirilmek suretiyle istenen küfür seçilebilir)

23. Otomobil severler için meme yapmayan platin

24. Tüpgazla çalisan ülkü ocagi

25. Dügmesine basildiginda 'dü-lüü' sesi veren akbil taklidi

26. Dolma sarma makinesi (ki yapildi gururla satiliyor), köpüklü Türk kahvesi yapma makinesi, tavana degistirilebilir duvar kagidi. Böylece atilan cig köfte yapistiginda tavanda iz birakmayacaktir.

27. Enseye monte edilen otomatik burun karistirma makinasi

28. Agza takilan ve dislerle sise kapagi açmayi kolaylastiracak açacak.

29. Bir ortamda bulunan kisilerle tanismayi saglayacak herhangi bir cihaz.

30. Halk tipi kaza hasar tespit cihazi. Arabalarin üzerinde bulunan bir sensöre tutulur. Arabalarda kaza sonrasi ne kadar hasar oldugunu bildirir.

31. Sarji hiç bitmeyen cep telefonu

32. 'Ben Türküm abi' diyen robot

33. Polis kontrolünden 300 m önce kendiliginden takilan emniyet kemeri

34. kahvelerde el altindan kiralanacak okey isinlama makinesi

35. Radara yakalanmayi önleyen araba.
BİZ TÜRKLER

* Tek abdestle bes vakit namaz kilmak için iki büklüm kivranan kisi tabii ki Türk'tür.

* Desenlerini çok begenerek aldigi yeni bir mobilyanin üstünü baska bir örtü örterek kullanan kisi Türk'tür.

* Çayi, çay tabagina döküp içen bir Türk degil midir?

* Geçirdigi bir trafik kazasindan sonra kanlar içinde çikip, çarpilmis arabasina üzülen kisi Türk'tür.

* Tüp kaçiriyor mu, kaçirmiyor mu diye kibrit yakip kontrol eden Türk'ten baskasi olabilir mi?

* Yemekte eti biçakla degil, çatalin yaniyla kesmeye çalisan bir kisi görürseniz gözlerinden öpün, o bir Türk'tür.

* Kirmizi isikta durdugunuz için size ancak bir Türk bagirabilir.

* Otoyolda, otomobilin gaz pedalina tugla koyup, yorulmadan kullanma fikri bir Türk'ündür.

* Ancak bir Türk, Cola'yi çalkalayip fiskirtarak asitsiz içmeyi akil edebilir.

* Elektonik hesap makinesini, uzaktan kumandasini naylona sarmis, üzerine de ambalaj lastigi geçirmis birini görürseniz hemen boynuna sarilin. Türk'tür o.

* On yillik bir otomobilin koltuk ambalaj naylonlarini çikarmadan kullanma becerisini ancak Türkler gösterebilir.

EN BÜYÜK TÜRK YALANLARI

*Bir kereden birşey çıkmaz.
*Söz Yarın tamam.
*Oğle tatili yapmıyoruz.
*Hiç acıtmayacak.
*Şimdi ben de seni arayacaktim.
*Orijinal yedek parçası bu abi.
*Telefon şehirler arasına kapalı.
*Burada torpil geçmez.
*Girilmez levhasını görmedim valla memur bey.
*Yemeğe kalsanız çok seviniriz.
*Çok üzüldüm şimdi...
*Her bedene uyar abi.
*Davetliydik ama gitmedik.
*Bu kızı kimler istedi kimler...
*Herkese eşit zam yapıldı.
*Hatırası var.
*Herşeyin en iyisine layıksın.
*Sadece arkadaşız.
*O benim ağabeyim gibiydi.
*Ben zaten böyle olacağını biliyordum.
*Emrin olur.
*Arkasından değil, burada olsa yüzüne de söylerim.
*Bilsem soylemez miyim???
*Ayıp ettin, valla kimseye söylemem
*Kolay gelsin herkese,
*Aradim valla yoktun...
*Öğrenciyiz abi..
*Hayatta en nefret ettiğim şey....
*Abi valla sarıda geçtim.
*Selam söyle...
*Söylerim...
*Seni sürüm sürüm süründüreceğim.
*Hayatımda böyle bir şey görmedim.
*Valla kurtarmaz abi..
*Rahmetliyi nasıl bilirdiniz? iyi bilirdik...
*Birgün herkes Fenerbahçeli olacak...(woah super!)

BİR TÜRK VATANDAŞIN GÜNLÜĞÜ

*UYANILIR.

*Gözler açilip besmeleyle tavana bakilir. Çok sükür tavan olmasi gereken yerde durmaktadir; deprem olmamistir. Kalkilir.

*Etrafa söyle bir göz atilir. Çok sükür eve hirsiz takimindan giren çikan olmamistir.

*Camdan disariya bakilir. Sükür kapidaki arabalari sel almamistir.

*Banyoya girilir. Çok sükür sular akmaktadir.

*Mutfaga dalınır.

*''Bir yumurtayi sütle çalkarim

*Kizarmis ekmek, biraz da peynir Aman efendim ne güzel yenir'' sarkisi çok uzaklarda kalmistir.

*Iki lokma bir seyler atistirilir.

*Sokaga firlanir.

*Oh! Çok sükür sokak köpekleri bu sabah da sagdir.

*İşe dogru yollanilir.

*Kazasiz belasiz isyerine varildigina sükredilir.

*''Çok sükür bir isim var'' diye paspas öpülüp yalanir.

*Mesaiye baslanir.

*Arkadaslarla şakalaşılır,

*Gazetelere bakilir, arka sayfadaki don paça güzele takilip kalinir.

*Bulmaca çözülür.

*Dedikodu yapilir.

*Memleket kurtarilir, yöneticilerin kulaklari çinlatilir.

*Aksamki maçin hakemi hirpalanir.

*Çaylar, kahveler içilir, fallar bakilir.

*Mesai tamamlanir.

*Çikista ele bir çikis belgesi sikistirilmadigina sükredilir. Sabahki islem tekrarlanir, paspas öpülüp yalanir.

*Dönüs yoluna çıkılır.

*Çok sükür.

*Çarpismadan. Ezilmeden. Vurulmadan. Kapkaççiya kaptirmadan eve varilir.

*Evin yerinde durduguna sükredilir. Kontaktan yangin falan çikmamistir.

*Televizyon açilir. Oh oh! Çok sükür Basbakanimiz yikilmamis, ayaktadir.
Mesut Bey'in sigarasi elinde. Hüsamettin Bey'in gözü Ecevit'in üzerinde. Dervis'in ''Kurtulus Savasi'' yolunda. Bahçeli'yse oralarda bir yerlerdedir.

*Çok sükür borsayla dolar insani köprüden attiracak kadar inip çikmamistir.

*Şükür Reha Muhtar yayindadir. Memleketi saran tacizci üfürükçüler bir bir yakalanmaktadir.

*Yemege oturulur. Yemekten kalkilir.

*Karnin doyduguna sükredilir.

*Bir siskinlik duyulur, soda içilir.

*Tekrar televizyon karsisina oturulur.

*Gülben Ergen'le Hülya Avsar'in varligina sükredilir.

*Çok sükür M.Ali Erbil de vardir.

*Haftanin rüküşüne bakilir.

*Çok sükür elektrikler hiç kesilmemistir.

*Televizyonun karsisinda uyuyakalinir.

*Kalkilir, yatak odasina gidilir, yataga yatilir.

*Uyku kaçmistir. Tavana bakilir.

*Acil serviste, nezarethanede, karakolda falan olunmadigina sükredilir.

*Çok sükür bugün de geçmistir.

*Yarina Allah kerimdir.

*''Nelere sükrettigimi bir yabanci duysa bana kıçıyla güler'' demek akla bile gelmez.

*Gözler kapanir.Çok sükür.

TÜRKLERİ NASIL BİLİRSİNİZ. İŞTE POLEMİKSEL ÖZELLİKLERİMİZ

** İşinde iyi olan birisini överken hakaretle iltifat eden bir Türk'ten başkası olamaz. (şerefsizin oğlu ne is yapmış be kardeşim, helal olsun)

** Ancak bir Türk aracın sinyal lambaları dururken kolunu çıkararak "dönüyorum" hareketi yapabilir.

** Ancak bir Türk trafik ışıkları kırmızıdan yeşile döndüğünde önündeki herkesi salak sanarak kornaya basabilir.

** Dingildeyen bir masanın ayağına kağıt sıkıştırma fikri bir Türk'ündür.

** Dişlerinin arasından "viij viij" diye ses çıkaran birini görürseniz selam verebilirsiniz çünkü o kesinlikle Türk'tür.

** TV'de film seyrederken filmin oyuncularıyla muhatap olan (dur oraya gitme öldürecekler seni)Türk sinema severlerdir.

** Ancak bir Türk kulağını kalem ya da orgu şişiyle karıştırabilir.

** Arabasına okuz, köpek, horoz sesli korna taktırma fikrinin patenti bir Türk'e aittir.

** Gazete kağıdını en iyi şekilde kullanan Türk'tür(Cam silme bezi, külah, (mendil, sofra bezi)

** Ancak bir Türk kadını, denize dikkat çekmemek için elbiseleriyle girip, bütün dikkatleri üzerine çekebilir.

** Plastik yoğurt kabını saksı yapan elbette ki Türk'tür.

** Arabasının arkasına yazı yazan bir Türk değil de nedir? (Rahmetli de sollardı, tek rakibim THY, kroyum ama para bende)

** Uçakta bulunan tanıdıklarına uçak havalandıktan sonra görmeyeceğini bildiği halde el sallayan birini görür seniz hemen boynuna sarilin çünkü o Türk'tür.

** Çiğnediği sakızı daha sonra çiğnemek üzere kafasındaki tülbente yapıştıran bir Türk kadınından başkası değildir.

iSpiK

Kadim Dost
güzel bi copy paste

ben hala ne mutlu ki Türk üm dioRum .....

matkap19

New member
abı nedır bu ya her yerde ıste turk yok turkler boyle soyle. acık acık degıl ama alttan alttan dalga mı gecılıyo. ben sevmıyorum bole yazıları. yazanlarada yazıklar olsun dıyorum

GREAT İDEA

Banned
Harbİden Bİraz Da DİĞre Mİlletlerle Dalga GeÇelİm Yaw Bunlari Yazanlar Bİzİ Provokasyon Yapiyo:dgelmeyİn BÖle Şeylere

HAŞAVRİ

Braveheart
biz neden bi taraflarımızı yırtıyoruz ab dıye bız bıze yeterız yaw böle zengin bır topşum daha nerde var allah aşkına ıyıkı türküz ıyı burdayız ALLAH DAİM ETSİN BERABERLIMIZI

LifeForRent

New member
arkadaşlara katılıyorum. türklerin bu konuda fazla üstüne gidiliyo. tamm çoğu doğru ama espiri konusu yapmak için, mesela; ingilizlerin geçmişini okuyabiliriz. özellikle temizlikle olan kısımları... tarihleri sıkıcı değil :D

HTML