bize ne oldu

_Venüs_

Mâ$⣠Kızı
Yıl 1992.Yer;Şemdinli İran sınırı.Cumhurbaşkanı Özal Alan Jandarma karakolunu ziyaret ediyor beraberinde genel kurmay başkanı jandarma genel komutanı olaganüstü hal valisi. karşılayan şemdinli jandarma sınır tabur komutanı binbaşı sarızeybek.askerler tüfek asmış cumhurbaşkanını selamlıyor.büyük çatışma sonrası şehitlerr var herkes üzgün...
--alan jandarma sınır karakolu emir ve görüşlerinize hazırdır sayın cumhurbaskanım
--teşekkür ederim
--sağoll!!!
--başımız saolsun evladım.anlat bakayım nasıl oldu bu saldırı?
--sayın cumhurbaşkanım.teröristler geceden iran sınırını geçerek karakolun etrafına mevzilendiler sabaha karsı yogun roket ve makineli tüfek atışlarıyla şok etkisi sağlayıp mevzilerimize sızdılar.el bombası atarak 19 askerimizi şehit ettiler.çatışma öğleye kadar sürdü ve iran a kaçtılar.
--bu teröristlerin irandan geldiği doğruumu?
--evet sayın cumhur başkanım.irandan geldiler ve irana kaçtılar.
--emin misin?
--evet sayın cumhur baskanım.çatışma sonrası teröristler kaçarken hemen karsıdaki iran karakolu destek verdi onlarave araçlarla URUMİYE ye doğru gittiler .uçaklara bu karakolun koordinatlarını verdim vurmaları için ama vurmadılar.
sağına baktı özal,soluna baktı,etrafındakilere dönerek sakin bir sesle :
--ben olsaydım vururdum,dedi.
ŞİMDİ SORARIM SİZE NEDİR İHANET ALDATMAK MI?YOKSA İNSANI SIRTINDAN BIÇAKLAMAK MI,BRÜTÜS GİBİ?SAF MI DEĞİŞTİRMEK YOKSA,BİZİM KİMİ SEÇİLMİŞLER GİBİ?GÖRÜPTE GÖRMEZDEN GELMEK ,BİLİP DE SÖYLEMEMEK,GERÇEĞİ HAYKIRMAK YERİNE YALANLARLA OYALAMAK MIDIR İHANET?OLAYLARIN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİNİ SÖYLEMEK YERİNE ,DUYMAK İSTENİLENİ SÖYLEMEK İHANET OLABİLİR Mİ?PEKİ YA BİLİNENİ GÖRMEZDEN,DUYMAZDAN GELİP AMAN SORUN ÇIKMASIN DİYEREK OLAYLARA SEYİRCİ KALMAK NEDİR SİZCE?

OKUDUKLARINIZ GERÇEKTİR YAŞANMIŞTIR.BEN OLSAYDIM VURURUM DEDİ SAYIN CUMHURBASKANI,,DEDİ AMA VURMADI SÖTYLEDİĞİNİN AKSİNE,İRANI BİR NOTA İLE DAHİ UYARMADI.GERÇEĞİ BİLE BİLE GÖZ YUMDU ONLARA BUNDAN CESARET ALAN TERÖRİSTLER BİR HAFTA SONRA TEKRAR GELDİ,AKTÜTÜN KARAKOLUMUZA SALDIRDI.SAATLER BOYU ÇATIŞTIK.BÜYÜK DARBE ALDILAR AMA 22 ŞEHİT VERDİK VE GİDEN GERİ DÖNMEDİ HİÇ.ÖZAL İRANI YİNE VURMADI.TAVIR DA ALMADI İRANA KARSI.ÇATIŞMADAN 15 GÜN SONRA BU SEFER ÇOK KALABALIK GELDİ TERÖRİSTLER ,YÜZLERCESİ BELKİ BİNE YAKIN.DERECİK KARAKOLUMUZA SALDIRDILAR AKŞAMA KADAR SÜRDÜ ÇATIŞMA FERHAT KOD ADLI OSMAN ÖCALAN NAHAL TEPE DE BİZİ İZLİYORDU.TANESİ 7 MİLYON DOLAR EDEN YÜZ BİR TERÖRİST ÖLÜSÜNÜ BEN SAYDIM BİZE HAİN KURSUN ATTIKLARI YERDE.BÜYÜK BİR DARBEYDİ BU ÇOK BÜYÜK BİR DARBE KİTAPLARINA BİLE GEÇTİ TERÖRİSTLERİN AMA TERÖRİST ZAİYATINI NE YAPAYIM 33 ŞEHİT VERDİK BİZ DE BU ÇATIŞMADA.NE YALAN SÖYLEYEYİM KIZGINIM ÖZALA SÖYLEDİĞİNİ YAPMADIGI İÇİN.BİR CUMHURBASKANIYDI O,İSTESE YAPARDI AMA YAPMADI.

ÖZAL ÖLDÜ DEMİREL CUMHURBASKANI OLDU TARİH 3 YIL SONRA TEKERRÜR ETTİ;1995 YILINDA GENERAL OSMAN PAMUKOĞLU İRANDAKİ JERMA PKK KAMPINA OPERASYON YAPMAK İSTEDİ,HATTA YOLA BİLE CIKTI BUNUN İÇİN,FAKAT TEKERRÜR EDEN TARİHİN BU SAYFASINDA İSE DEMİREL İZİN VERMEDİ OPERASYONA,İRANLA İLİŞKİLERİMİZ BOZULUR,DİYEREK.AYNI YIL VURULMAYAN JERMA DAN GELEN TERÖRİSTLER ŞEMDİNLİ ORTAKLAR JANDARMA KARAKOLUNU VURDU VE ONLARCA ŞEHİT VERDİK.KADERE BAKIN ŞİMDİ;DEVRAN DÖNDÜ,PKK İRANI İRAN DA PKK YI VURMAYA BASLADI AMA ŞEHİTLERİMİZ GERİ DÖNMEDİ HİÇ!TARİHİ DURDURAMIYORUZ,HEP ALEYHİMİZE TEKERRÜR EDİYOR;PKK GENE IRAK TA BASBAKAN SINIR ÖTESİ HAREKAT KARARI ALAMIYOR VE BİZ GENE ŞEHİT OLUYRUZ,KADERE BAKIN...

ŞİMDİ İSE HİÇBİRŞEY ESKİSİ GİBİ DEĞİL YÜREK YORGUN DAYANMIYOR ARTIK ACIYA.YANIYORUM GİDEN CANLARA ,GAFLETTEKİLERE KIZIYORUM İÇİM ÖFKE DOLU.DÜŞÜNCELER KARMAKARISIK,YILLAR ARASINDA GEZİNİP DURUYOR.İHANETLER BİR BİR GEÇİYOR GÖZÜMÜN ÖNÜNDEN KAHREDİYORUM BİZİ BU HALE GETİRENLERE.UTANIYORUM İNANIN ÇANAKKALE’DEN ;’’SİZE ÖLMEYİ EMREDİYORUM ‘’DİYEN GAZİ PAŞADAN,ÖLÜMÜ GÖRE GÖRE ŞEHİT OLLAN MEHMETÇİKTEN UTANIYORUM .TERÖRÜ BİTİRMEK UMUDUYLA YANIMIZDA ÇATIŞMAYA GİREN VE ŞEMDİNLİ DE ŞEHİT DÜŞEN 41 VATAN EVLADINDAN UTANIYORUM.BU UTANÇLA SORUYORUM KENDİME;BİZE NE HALLER OLDU?HANİ YILDIRIMLAR,KASIRGALAR,GÖKYÜZÜ NEDEN AĞLAMIYOR?
DOĞRUYSA EĞER,SON 20 YILDA İKİYÜZ MİLYAR DOLAR HARCAMIŞIZ TERÖRLE MÜCADELE İÇİN.BUKANLI OYUNDA,TERÖRİST DEDİKLERİMİZDEN ÖLENLERİN SAYISI OTUZBİN.GİDEN CANIMIZ İSE OTUZBEŞ BİN .KESİN RAKAMLARI BİLMİYORUZ,SÖYLEMİYORLAR.İSTİKLAL SAVAŞINDA TOPLAM ŞEHİDİMİZ 2.546.BU ÇANAKKALE DEĞİL,BU ANAFARTARLAR DEĞİL,BU NE BİÇİM BİR OYUN?
OTUZ YILDIR SÜRÜYOR BU TERÖR,TAM OTUZ YILDIR SÜRÜYOR.TERÖR BİZİ VURUYOR,BİZİM TERÖRİST BİZİ VURUYOR,HERGÜN ŞEHİT OLUYORUZ.BÖYLE TERÖR OLMAZ,İNANIN OLMAZ,BU TERÖR DEĞİL,BU BİROYUN;İÇİ PARA DOLU,SİYASET DOLU,İHANET DOLU BİR OYUN.HALKIMIZIN ÇARESİZLİĞİ,BİZİM SESSİZLİĞİMİZ,YÖNETENLERİN GAFLETİ ÜZERİNE KURULU BİR OYUN.SENARYOSU ACI DOLU!!!ŞEHİTLERİMİZİN KANI VE BİZİM CANIMIZLA YAZILMIŞ.OYUNCULARI SESSİZ,AĞLIYOR ŞEHİT TÖRENLERİNDE,İSYANA BİLE GÜCÜ YOK.ÖCALAN BİZE GÜLÜYOR,AB BİZE GÜLÜYOR,BU OYUNU SEYREDEN HERKES KIS KIS GÜLÜYOR HALİMİZE FARKINDA DEĞİLİZ.CANIMIZ YANIYOR,SESİMİZ ÇIKMIYOR.CANIMIZ YAKILIYOR,KİMSENİN AH!!DEDİĞİ YOK.OTURMUŞUZ BİR KÖŞEYE,BİZİM OLMAYAN BİR KADERE BOYUN EĞİYORUZ,SESSİZ SESSİZ AĞIT YAKIYORUZ.BİR TERÖRİST YEDİ MİLYON DOLAR EDİYOR,MİLYONLARCA CANIMIZ İSE AÇLIK SINIRINDA YAŞIYOR,ANLAMASI GÜÇ BİZE NE OLDU?

siezma

Banned
Bize ne mi oldu. Ağlayan çocuğu hani yalancı emzikle kandırırsın ya, bizim de önümüze öyle komik şeyler koyuyolar ki. Aslında hiçbiri yenilir yutulur cinsten değil doğrusu. Ne mi bu yalancı emzikler,

1- türban sorunu
2- ergenekon
3- yargıtay-akp-danıştay üçgeni
4- laikciler, dinciler tartışması. (arkadaşlar bir insan laikse dinsiz demek değildir yanlış anlaşılmasın, ben laik düşünceyi savunuyorum ama Allahla arama da kimse giremez. Yani kul ile Allah arasına bunları sokanlara yazıklar olsun diyorum)

liste uzayıp gider aslında ama herkes düşmüş ekmek derdine, dün ailem alışveriş yaptı pirinçin kilosu 5 ytl, 5 kilo sıvı yağ 19 ytl.. E insanların karnını tok olması lazım ülke sorunlarını tartışmaları için. Bizim düşmanlarımız bizi aç tutuyor ki etrafını görmesin bunlar, boğazlarının derdine düşsün diye.
Dün banka sınavına girdim 4 kişi alınacak sınava giren 250-300 kişi. Varın siz hesap edin gerisini, yani üniversite mezunları böyleyken parası olmayıp üniversiteye gidemeyenler naapcak.

Ama doğudaki bazı şerefsizler, piçler(özür diliyorum formdan) biz açız, biz özgür değiliz diye yabancı güçlerin etkisiyle ve maddi imkanıyla ve hatta eroin parasıyla teröristlik yapıyor. Bunları destekleyenler de bilakis meclise girebiliyor.

Bazen istemeden nefret dolu oluyorum. En güzel çağımda evde işsiz güçsüz otururken. 2 tane üniversite diplomam var yazmak istemiyorum ama ikisi de inanın türkiyenin ilk 10 okulu arasında. Ama ne hikmetse benim çalışabileceğim yere bu ülkenin CUMHURBAŞKANI 39 yaşında birisini işe sokuyor. (Mustafa güzel, hasan celal güzelin oğlu)

Yazıklar olsun bu devrana. Bu kaderciliğe... Yazıklar olsun içimdeki insan sevgisine.....

мя.кLєx

ву.נαgℓєя
Bize ne mi oldu. Ağlayan çocuğu hani yalancı emzikle kandırırsın ya, bizim de önümüze öyle komik şeyler koyuyolar ki. aynen öyle katılıyorum

bbxvv

New member
doğru söylemişsin kardeşim. Herkes kendisini kaybetti bi batılı özentisi ülkeyi yerinden oynattı. 3 kuruşa şerefini satanlarla doldu ülke. ve bu 3 kuruşa şerefini namusunu satan insanlar ne yazık ki bugün ülkenin önemli yerlerinde ve biz o insanlara aydın gözüyle bakıyoruz.

siezma

Banned
Aslında en büyük sorun kültürdür. Yani bir ülke kültürünü kaybetmişse sağa sola bakar başka kültürleri benimsemeye çalışır, yani bi grup arap kültürüne kayıyor bi grup amerika kültürü bi grup avrupa kültürünü benimsemeye çalışıyor.
Aslında hepsi yanlış. En güzel kültür örneği Türklerindir aslında. Niye mi en eski medeniyet biziz, bizde büyüğe saygı küçüğe hürmet var (vardı bizamanlar), bizde dinlere saygı var (vardı bi zamanlar), bizde düşene el uzatmak var (vardı bizamanlar), bizim insanımız komşusu açken tok yatmazdı (yatıyor artık), misafirperverdik biz (şimdi şehir insanı olduk komşumuzu tanımıyoruz).....

Ama bu ülkenin insanları değil mi? depremzedelerin evlerini yağmalayan, bu ülkenin insanları değilmi insanların gözüne bakarak torpil kağıdını gösteren, bu ülkenin insanları değilmi bir çuval kömüre oyunu satan, evet arkadaşlar bu ülkenin insanı hepsi. Arada hala kültürüyle barışık bir kesim var inşallah, Allah göstermesin onlar da bu kültürü bi sonraki nesile aktaramazsa bizim çocukları büyük bir tehlike bekliyor, küresel ısınma hikaye...

_Venüs_

Mâ$⣠Kızı
Aslında en büyük sorun kültürdür. Yani bir ülke kültürünü kaybetmişse sağa sola bakar başka kültürleri benimsemeye çalışır, yani bi grup arap kültürüne kayıyor bi grup amerika kültürü bi grup avrupa kültürünü benimsemeye çalışıyor.
Aslında hepsi yanlış. En güzel kültür örneği Türklerindir aslında. Niye mi en eski medeniyet biziz, bizde büyüğe saygı küçüğe hürmet var (vardı bizamanlar), bizde dinlere saygı var (vardı bi zamanlar), bizde düşene el uzatmak var (vardı bizamanlar), bizim insanımız komşusu açken tok yatmazdı (yatıyor artık), misafirperverdik biz (şimdi şehir insanı olduk komşumuzu tanımıyoruz).....

Ama bu ülkenin insanları değil mi? depremzedelerin evlerini yağmalayan, bu ülkenin insanları değilmi insanların gözüne bakarak torpil kağıdını gösteren, bu ülkenin insanları değilmi bir çuval kömüre oyunu satan, evet arkadaşlar bu ülkenin insanı hepsi. Arada hala kültürüyle barışık bir kesim var inşallah, Allah göstermesin onlar da bu kültürü bi sonraki nesile aktaramazsa bizim çocukları büyük bir tehlike bekliyor, küresel ısınma hikaye...
kesinlikle haklısın

sergahcan

New member
bize ne oldunun öncesine bakalım, bize ne yapıldı? bu yazının ve ülkenin genel durumuna bakınca bize emperyalistlerce köle rolü biçildi. bir arkadaşım aydın gözüyle bakmaktan bahsetmiş işbirlikçi namussuzlara, sadece aydın olsa yine iyi, bak yukardaki örnekte cumhurbaşkanı özal bey örneği var. dediği ile yaptıkları arasındaki fark şunu gösteriyorki biz başımıza AB-D emrinde kişileri geçiriyoruz. pkk yı amerika kurdu, dün iran desteklerken bu gün ne hikmetse karşısında görünüyor, bizim en tepe noktamızdakilerse abd ile stratejik ortak( emir kuluyuz demenin yeni versiyonu) olduğumuzu yineler durur. irana övgüler dizenlerde ayrı bir dert.bize olan olmuş, vatanı sevmeyen herkesi seviyoruz. ayrıca bu ülkenin beyni sayılan aydın kesim yok edildi. bu ülkede aydın denilecek insan sayısı 1-2 yi geçmez. onlarıda bu kafayla yakında biz linç ederiz.sonuçta kardeşim sanal gündemler, hedef şaşırtan siyasiler ve satılık bir ülke...işte bize bu oldu.

HTML