"Biz de türbanlılara hak ettiği notu vermeyiz "diyen Rektör

maresal

New member
PİMİ ÇEKİLMİŞ BOMBA
Başörtüsüne izin çıkması durumunda üniversitelerdeki barış ve huzur ortamının bozulacağını öne süren Mesut Parlak, türbanı 'pimi çekilmiş bomba' olarak tanımladı. Altaylı'nın 'Neden türban için pimi çekilmiş bomba benzetmesi yapıyorsunuz' sorusuna Parlak şöyle cevap verdi: "Bizim yandaşlığımız Cumhuriyet kazanımları. Türban Cumhuriyet kazanımlarına ters. Bizim örf-adetlerimize uygun değil. Tamamen Arap dünyasından, Vahhabi'den, Emevi'den gelen bir tür. Bizim Anadolu'da alıştığımız başörtüsü değil.

ANAYASA MAHKEMESİ'NDEN DÖNER
Rektör Mesut Parlak, yapılacak düzenlemenin Anayasa Mahkemesi'nden dönceği, bu durumda da hükümetin, "Biz bu sorunu çözecektik engel çıkarttılar" diyeceğini, mahkemenin kararı bozmaması halinde de 'büyük bir meydan savaşını kazanmış muzaffer komutan edalarında kahraman olarak' topluma döneceklerini savundu.

HAK ETTİKLERİ NOTU VEREMEYEBİLİRİZ Türban kararının üniversitelerdeki barış ortamını zedeleyeceğini öne süren Mesut Parlak, "Bu gerginlik bizi bile etkileyecek. Belki hiç hakkımız olmadığı halde, türbanlı bir öğrenciye, cumhuriyet ilkelerinin kıyafetlerine aykırı diye hak ettiği notu vermeyeceğiz" şeklinde konuştu.

BAYKAL'IN AÇIKLAMASI İLE TIPA TIP AYNI
İstanbul Üniversitesi Rektörü Mesut Parlak'ın programda türban ile ilgili olarak sarf ettiği sözler, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın parti grubundaki konuşmasında söylediği sözlerle ola bire bir benzerliği ile de dikkat çekti. Türban konusundaki düzenlemenin Anayasa Mahkemesi'nden döneceğini savunan Baykal, türbanı da şu sözlerle tarif etmişti:
"Türban denilen, geleneklerimizin bir parçası olmayan, dışardan siyasi amaçlarla dayatılmış ithal bir kıyafetin Türkiye'de devlet sistemi içinde önü açılmıştır. Gelen, Anadolu'daki yazma değildir, gelen, Arap-Vahabi, Abbasi-Emevi İslam yorumunun, Türkiye'ye yönelik projelerinin bir simgesi olarak, Türkiye'deki işbirlikçileriyle birlikte Anadolu halkına dayatmaya başladığı bir yabancı üniformadır."

ensonhaber.com

darkblue85

New member
Bu rektör efendiye sormazlar mı senin notunu kim vercek ? Bak bu halk 22 temmuzda bazılarını sınıfta bıraktı yarında halkın isteği doğrultusunda seçilenler senide FF ile bırakacak...Bıktı bu halk sizin gibi koltuğa yapışmış,işi gücü din düşmanlığı olan ve sürekli gergin politikaların maşası olmuş rektörlerden !

maresal

New member
Bu zihniyetteki rektörleri Avrupada bırakın lise müdürü yapmayı ilköğretim dürü bile yapmazlar.

Yazıklar olsun şu ziyniyete.Birde Türkiyenin en prestijli Üniversiterinin birinin başında bulunuyor.Söylerken insanın yüzü kızarır.insanlığından utanır.tabi varsa

klavuz13

Banned
tabi canım hak ettikleri gibi vermeyebilirler...

onlar çağdaş olduklarından dolayı, kul hakkının ne anlamına gelmediğini bilmediklerinden dolayı rahatlıkla öğrencinin hak ettiği notu vermeyebilir...

BeoWuLF_

New member
ßence haklı univ. ler öqrenim yeridir ibadet yeri deqil.huzur ortamını tabii etkiliycekh hatta univ.lerde gruplasmaya kadar gider ßu olay

free!

artık yok...
Hakkından gelirler o zaman senin :)

murat1905

New member
isine gucune bakacagına ugrastıgı seylere bak niye bu kadar zoruna gittiyse kimsenin kimseye zorla basını kapattıramayacagı gibi kimse de kimseye zorla basını actıramaz adalet esitlik bunun neresinde adalet sadece birilerine calısıyo islerine geldigi gibi kullanmaya calısıyolar

revolation

яєѕυяяє¢тιση ιηѕαηє ρєяѕση мσ∂
öss ye gideriz hak etttiğimiz notu alamayız ,üniversiteye gideriz hak etttiğimiz notu alamayız biz ne zaman hak edicez??
valla zamanında bende öss'ye girdim ama o dönemlerde (2001 yada 2002 tam hatırlamıyorum) imam hatipliler sadece ilahiyat fakültesine giderlerse puanları yüksek hesaplanır diye bir kanun çıkınca olan biz meslek lisesi öğrencilerine oldu ve benimde haylice puanım düştü... yani merak etmesin kimse... hani sizin imam hatiplilerin puanı düşük geldi deniyor ya işte biz meslek lisesi öğrencilerininde puanı düşük gelmişti. sadece düz lise okuyanlar ucuz yırttılar... yoksa kurunun yanında yaşta yandı zamanında...

MAJESTE

Kadim Dost
bunlar aydınlarımız bunlar demokrasi zenginiler bunlar çağdaş bunlar işte...

Albayrak

Can Feda
Niye herşey bu kadar abartılır.

Siyasiler dışında halk hayatından memnundu. Akp iktidarının ülke rahatı gözüne batması ile başladı. Şimdi herkes bir şey söylüyor. Hükümetin türbanı sorun haline sürüklemesi beklenmeliydi.

Benim düşüncem Rahşan Ecevit ten sonra Emine Erdoğan dönemi başladı :)

Herkes hak ettiği notu alır. Ama ben eminim karaçarşafta isteyen olacaktır. Aslında gözleri de kapatsak mı? Kadına yapılan bu işkencelerin sonu gelmez.

Elasis

New member
Niye herşey bu kadar abartılır.

Siyasiler dışında halk hayatından memnundu. Akp iktidarının ülke rahatı gözüne batması ile başladı. Şimdi herkes bir şey söylüyor. Hükümetin türbanı sorun haline sürüklemesi beklenmeliydi.

Benim düşüncem Rahşan Ecevit ten sonra Emine Erdoğan dönemi başladı :)

Herkes hak ettiği notu alır. Ama ben eminim karaçarşafta isteyen olacaktır. Aslında gözleri de kapatsak mı? Kadına yapılan bu işkencelerin sonu gelmez.

Mhp senin gibi düşünmüyor. Abartan sensin kimse karaçarşaf istediği yok.

Albayrak

Can Feda
Mhp senin gibi düşünmüyor. Abartan sensin kimse karaçarşaf istediği yok.
Mhp neden benim gibi düşün ki. Nereden biliyorsun karaçarşafın istemediğini, peki o zaman giyenler neden giyiyor.

Bizim sorunumuz ne biliyor musunuz? Kadınlardan korkuyoruz sanırım, kendimize güvenimiz yok, bu yüzdendir ki bir kılıfa sokma isteği içerisindeyiz.

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
ßence haklı univ. ler öqrenim yeridir ibadet yeri deqil.huzur ortamını tabii etkiliycekh hatta univ.lerde gruplasmaya kadar gider ßu olay
elbette gruplaşma olacaktır.şu sanal alemde bile insanlar gruplaşıyor ki orada gruplaşmasınlar.Yanlız adamın dediği işkembeden atmak.İstemedikleri halde notlarını kıracaklarmış.Bu güne kadar eğitime sekte vuranlarda Doğramacı ve sonrasında gelen tüm yök üyeleri değilmi?
Koltuklarında cumhurbaşkanı edası ile müteahhitliğe soyunan rektörler not verse ne olur?vermese ne olur?
Göreceğiz.Zaman her şeyi gösterecek.İnşallah iyi olur ama daha baştan hakem karşı tarafın forması ile sahaya çıkarsa bu maç zor geçecek gibi geliyor.

Arkadaşlar bence benim ülkemde başı kapalıda okuyabilmeli ..ıçı açıkta millet kampüslerde ..ıçı açık dolaşıyo bişey diyen yok niye !
cevap= 1923 den beri ülkemizin içindeki bölücü gruplar taraf ayırtmaksızın sağa ve sola dağılmışlardır.
sağdan Allah diyip soldan yallah demişlerdir.
Halkımız cahil halkımız fakir halkımız yorgundur.
öte yandan ülkemiz Genç ülkemiz taze ülkemiz merkezdir.
ABD 1920 lerde bölmüştür okul kitaplarında ülkemizi
Yunanistan kitaplarında yer almamışız
Ermeniler 1000 lerce masum insanı şehit etmişlerdir.(sonrada k..ncık it gibi soylarının kırıldığını idda ederler...biz sizin soyunuzu kırmadık sizin hiç soyunu olmadıki SOYSUZLAR)
Nekadar kolay bölünür durama düşürülmüşüzdür
çocuk doğunca Hürriyetine Dini islam yazalım okula gidince dininin gerktirdiğini yaptırmayalım.
bu nedemek biliyormusunuz
biz sizinle istediğimiz gibi oynarız.
HAYIR efendim oynayamazsınız
biz var oldukça siz olmayacaksınız.
bu vatanın gülle gibi mermilerini taşıyanların başı kapalıydı
Fıransız parfümü sıkıpta gezenler neredeydi? (Patriklerle-martinlerle anlaşma yapmaya vatanı satmaya çalışıyorlardı)
Zübeyde hanımlar Nene hatunlar bakınız başı kapalımıydı açıkmıyıdı
Rektör denen ş..siz not vermeyecekmiş.
Hadi l..n ordan. o notu varya bağrından çıkarıp alırlar
Sen gitte karides eşliğinde şarap içierek karını peşkeş çekip yahudilere ermenilere memleketi 2-3-4 bölme planları yap
nasılsa o planları sana yedirirler elbet
memleketi kapalı açık sağcı solcu kürt türk bölmeye çalışanlara yer vermeyelim arkadaşlar
Biz Türk oğlu Türküz bizler bağımsızdırız.
Mehmet Akif nedemiş:
'' ULUSUN KORKMA NASIL BÖYLE BİR İMANI BOĞAR
MEDENİYET DEDİĞİN TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVAR''
Medeniyet çıplaklık değildir. Çıplak olan medeniyet canavardır
Medeniyet islamdır. Bırakın herkez dinini hürce yaşasın.
Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!

Önemsiz Not:
Bazıları nickkinden belli eder ne düşündüğünü idolunün kim olduğunu onların yazmasına bile gerek yok. Niklerini avatarlarını koysunlar yeter

[VIDEO]<object width="425" height="373"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/-dzrqfbzLXU&rel=1&border=1"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/-dzrqfbzLXU&rel=1&border=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="373"></embed></object>[/VIDEO]

http://www.haber5.com/haber.php?haber_id=297395

ISHYnum846

New member
Siz isteseniz de zaten onlarin hakettigini
veremezsiniz, capiniz, endaminiz yetmez. Onlar hakettiklerini cennet katinda alacaklar.

HTML