Bismark ın İslam hakkında görüşleri

gazap17

New member
Bismark’ın Kur’an ve Hz. Muhammed’e Ait Sözleri

Cehaletten, ifrat ve tefritten, bağnazlıktan, şahsi menfaatlerden arınan Hıristiyan dünyasının seçkin adamları için zaman zaman gerçeği görenler, hakikatleri ayniyle kabul edenler olmuştur ve olmaya da devam etmektedir.

İşte bu gerçeği görenlerden Prens (hükümdar ailesinden olan erkeğe verilen isim) Bismark’ın Kur’an-ı Kerim, İslamiyet ve Peygamberimiz Hz. Muhammed hakkında söylemiş olduğu sözlerini aktarmak ve bunları okuyucularımızla hem paylaşmak, hem de Müslüman olduğunu söylediği halde İslam düşmanlığı yapanların ıttılasına sunmak istiyorum. Bismark diyor ki:

“Muhtelif devirlerde insanlığı idare etmek için Allah tarafından geldiği iddia olunan bütün gönderilmiş semavi kitapları tam ve etraflıca tetkik ettimse de hiçbirisinde bir hikmet ve isabet görmedim. Bu kanunlar değil bir cemiyeti, bir hane halkının bile saadet ve selametini temin etmekten pek uzaktır. Lakin Müslümanların Kur’an-ı bu sözümün dışında kalır. Ben Kur’an-ı her cihetten inceledim, her kelimesinde büyük hikmetler gördüm, Müslümanları düşmanları bu kitabın Muhammed’in kendisinin yazmış olduğunu iddia ediyorlarsa da en mükemmel ve hatta en gelişmiş bir dimağdan böyle bir harikanın ortaya çıkmasını iddia etmek, hakikatlere göz yumarak kin ve garaza alet olmak manasını ifade eder ki, bu da ilim ve hikmetle bağdaşamaz” dedikten sonra prens Bismark sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Ben şunu iddia ederim ki; Muhammed seçkin bir kuvvettir, kudret tezgâhı böyle ikinci bir insan daha yaratmamıştır.” Ve Bismark sözlerini şu ifadelerle noktalıyor:

“Senin çağında yaşamadığımızdan dolayı çok üzgünüm ey Muhammed! Öğretmeni ve yayıncısı bulunduğun bu kitap senin değildir. O ilahidir, bunun ilahi olduğunu inkar etmek mevcut ilimlerin batıl olduğunu ileri sürmek kadar gülünçtür. Bunun için insanlık senin gibi seçkin bir kuvveti bir defa görmüş ve bundan sonra göremeyecektir. Ben heybetli huzurunda tam bir hürmetle eğilirim.”

Prens Bismark gibi dinler üzerinde ciddi inceleme yapan çok sayıda değişik dinlere sahip olan insanlardan gerçeği kamuoyu ile paylaşanlar, İslam’ın Kur’an’ın ve Hazreti Muhammed’in haklı olduğunu anlatanlar mevcuttur. Bunlar, güneşin balçıkla sıvanamayacağını gören ve bilen, hakikatin safında yer alan değerlerdir.

Ne yazıktır ki; gözleri olduğu halde gerçekleri göremeyen, kulakları olduğu halde hakikatleri duyamayan, beyinleri olduğu halde gerçekleri algılayamayan veya ters yönde görüş sergileyen zavallılar hiçte eksik değil de Müslümanlar içinde. Bunlar her fırsatta ya İslamiyet’e karşı çıkarlar, ya dini konulara, ya ayetlere yahut ta Müslümanların İslami yaşantılarına karşı çıkarlar. Kendilerince bu karşı çıkışları bir erdemlik, bir fazilet bile sayarlar.

Bismark ve emsali zevatın İslami görüşlerini içlerine sindire sindire ve tekrar tekrar okumalarını tavsiye ediyoruz. Eğer gerçekten İslam’ın bir ferdi iseler İslam’ı baş tacı yapmaları, O’nun emirlerine ve yasaklarına hiç olmazsa sataşmaktan vazgeçmeleri gerekir. Biz bu gerçekler ile Bismark’ın Kur’an, İslam ve Hz. Muhammed hakkındaki sözlerine yer verdik. İbret alabilenlere ne mutlu!

Veyis Ersöz

kaynak

DayWalkerr

ABDUSSABUR
Allah razı olsun...Bismark gibi araştırmak gerek aslında...Bilmeden ne islama ne de hristiyanlığa karşı yorumlar yapmak büyük gafillik ve adaletsizlik olur...

HTML