Bisküvili Pasta.....

angel_ina

Altın Üye
100 gr. margarin
1 su bardağı un
1 su bardağı toz şeker
1 litre süt
Yarım paket kakaolu bisküvi

Öncelikle derin bir tencerede yağı eritip, hemen unu üzerine ekleyip, sürekli karıştırarak 3-4
dakika kavuralım. Sonra üzerine tozşeker ve sütü aktararak yine sürekli karıştırmaya devam edelim.
Muhallebimiz kaynamaya başladıktan 1-2 dakika sonra ocağın altını kapatalım ve ılımaya bırakalım.
Öte yandan yuvarlak veya kare ya da dikdörtgen, orta boy ama kenarları en az 3-4 parmak
yüksekliğinde bir kalıbı önümüze alalım.
İçine su koyarak her tarafını ıslatıp, fazla suyu dışarı boşaltalım. Şimdi de mikserle ılınan
muhallebiyi en az 5 dakika çırpıp, iyice katılaştıralım. Sonra bu muhallebinin yarısını içini
ıslattığımız kalıbın dibine dökelim. Üzerine bir sıra kakolu bisküviyi yan yana dizip, tekrar kalan
ikinci parti muhallebiyi de onun üzerine gezdirelim. Sonra en az 3-4 saat buzdolabında bekleterek
tatlımızın kıvama gelip, iyice katılaşmasını bekleyelim

:biggrin coq qüzel qörünüyo demi afiyet olSunn..

KıRmızıKız

Kayıp üLkenin Prensesi
Gerçekten güzel bir tatlı çeşiti.ben de çok güzel yaparım övünmek gibi olmasın :melek

aklıma geldi şimdi bak.akşam eve gidince yapayım :melek

:çaliş :çaliş :çaliş :çaliş

NeRoN_64

Banned
Ben Denesem Evde Kriz CIkar Tüm Aile Geceyi Hastahanede GEcirir :hhmanD

Angel_ina Öle Tarif Veripte Cekilmek Yok Yapta Hep Beraber Yiyelim :D

shulece

New member
FORUMDA EN ÇOK SEVDİGİM BÖLÜM YEMEK TARİFLERİ :biggrin
Hele pasta demeyin bana :vur kendimi vururum....
Çok saol arkadaşım pasta ıyı fıkırdı ...teşekkürlerr

sonsuzluğa

Moderatör
Moderatör
eline, emeğine sağlık canım.

güzele benziyor. :D

crnky

New member
Buun dondurmalı versiyonu da baya güzel oluyor yazın. Sağ ol. Yalnız ben yapınca resimdeki gibi hiç görünmez :D

karapapatya

New member
hmm en kolayıda pudıngle yapmak :) pudıngı tarıvıne göre pişirin. buskivileri dizin bi kat puding bi kat büskivi şeklınde.. en üstede hindistan cevizi ohh mis mis. hem kolay hem lezzetli cok seviyorum :)

( aman allahım foruma dönüşüm tatlı tarifiyle oldu ) ;)

HTML