Birkaç Fıkra

G.N.K

New member
TEMEL İNGİLTEREDE

TEMEL BİR GÜN İNGİLTEREYE BİZİM ÜNLÜ ARABA HACI MURATLA GİTMİŞ.(TABİKİ ÇAT PAT İNGİLİZCE BİLİYOR)RADYODA BİR ANONS GELMİŞ;ŞU ANDA TRS YÖNDE GİDEN BİR ARABA VAR LÜTFEN BİZİ DİNLİYORSANIZ YÖN DEĞİŞTİRİNİZ DEMİŞ.TEMEL ETRAFINA BAKMIŞ VE KENDİ KENDİNE DEMİŞKİ UŞAĞIM BİR ARABA GİTSE İYİ ŞU ANDA BÜTÜN ARABALAR TERS YÖNDE GİDİYOR...

--------------------------------------------------------------------------

Bir gun bir muhtar koylulerine soyle demis; eger bir marslı gorurseniz ona cok iyi davranın boylece marsi ogrenırız demıs. Koylulerden biri atılmıs; peki bu marslılar neye benziyor??? Muhtar dusunmus tasınmıs ve soyle cevap vermıs; kısa boylu uzun kollu ve kırmızı suratlı... Aradan birkac gun gecmıs ve bu koylulerın bırı dıger koylerden bırının pazarına gıdıyormus. Calıların arasından bır ses duymus gıtmıs bakmaya bır de ne gorsun??? Kısa boylu uzun kollu kırmızı suratlı bısı. Hemen atılmıs dur marslı korkma ben bursalı ıbo demıs. O da durdum korkmuyorum ben de ankaralı bılo sıcıyorum demıs

Dönemin başbakanı Yıldırım Akbulut Amerika'yı ziyarete gidecekmiş.İngilizcesi yetersiz olduğu için selamlamada askerlere diyeceklerini kıravatının içine yazmış.Ziyaret günü gelmiş çatmış.Uçaktan inip askerlerin karşısına geçmiş ve bağırmış:MADE IN TURKEY

ADAMIN BİRİ BİGÜN SON MODEL ARABASIYLA YOLDA GİDİYOMUŞ.KIRMIZI IŞITA DURUNCA ESKİ MODEL Bİ ARABA HIZINI ALAMAYARAK SON MODEL ARABAYA ÇARPMIŞ.ESKİ ARABADAN İNEN ADAM BAŞLAMIŞ YALVARMAYA ABİ NOLUR BENİ AFFET DİYE ADAMDA TAMAM AFFEDİYORUM AMA BİR DAHA OLMASIN DEMİŞ.BİR SONRAKİ KIRMIZI ŞIKTA YİNE AYNI OLAY TEKRARLANMIŞ. ESKİ ARABADAKİ ADAM YİNE İNİP YALVARMAYA BAŞLAMIŞ VE ADAM DAYANAMAYARAK AFFETMİŞ.BİRAZ İLERLEDİKTEN SONRA ADAM YİNE ÇARPMASIN MI? BU SEFER HİÇ İNMEMİŞ CAMDAN BAŞINI UZATARAK DEMİŞKİ ABİ DEVAM ET DEVAM ET BENİM BEN YABANCI DEĞİL...

Temel aynalı sigaralığından bir tane sigara çıkarmış o anda gözü aynaya takılmış
- Ula Dursun ha bu aynadaki adam baa tanıdık geliy
demiş.
Dursun aynayı temelden almış şöyle bir bakmış
- Ula salak tabi tanıdık gelir bu benim .....

G.N.K

New member
Zenciler...

10 tane zenci bir yerden donerken bir lamba bulmuslar.Lambanin icinden cin cikmis.Cin;Hepinizin birer dilek dileme hakki var demis. 1.zenci;Ben beyaz olmak istiyorum demis. 10.zenci siritmaya baslamis. 2.zenci;Ben beyaz olmak istiyorum demis. 10.zenci hala siritiyor. 3.zenci;Ben beyaz olmak istiyorum demis. 10.zenci gulmeye baslamis. 4.zenci;ayni seyi soylemis.Beyaz olmak istiyorum. 10.zenci gulmeyi hizlandirmis. 5'inci 6'nci 7'inci 8'inci derken sira gelmis 9'uncuya. 9.zenci;Ben de beyaz olmak istiyorum demis. Bizim ki gulmekten yerlerde yatiyor. Gelmis sira 10. zenciye. 10.zenci;
- bunlarin hepsini zenci yap...

serselcuk

New member
:):D
Süper valla yaa:D

G.N.K

New member
Tren İstasyonu

Üç arkadaş tren istasyonuna gitmişler.

İçlerinden biri gişeye yaklaşıp bilet almış ve trenin kalkmasına ne kadar zaman olduğunu sormuş.

- Bir saat on beş dakika... Arkadaşlarına dönmüş:

- Daha çok var, hadi gidip şu karşıki kafede çay içelim... Oradan buradan derken lâf lâfı açmış... Birden tren düdüğüyle kendilerine gelmişler.

Koşarak dışarı fırlamışlar ama, nafile... Tren kaçmış..

Sormuşlar:

- Sonraki tren ne zaman?

- Bir buçuk saat sonra... Yine dönmüşer kafeye. Yine çay, yine lâf ve derken yine düdük sesi... Koşmuşlar ama bu defa da treni kaçırmışlar.

Bir saat sonra bir tren daha varmış. Dönmüşler kafeye...

Ama bu kez uyanık duruyorlar. Trenin sesini duyar duymaz kalkmışlar ve koşmaya başlamışlar. İçlerinden ikisi; biri bir vagona, diğeri baska vagona zar zor yetişmiş... Üçüncü ise geride kalmış ve yetişememiş...

Bir süre dövündükten sonra başlamış katıla katıla gülmeye. Durumu gören istasyon memuru dayanamayıp sormuş:

- Hem treni kaçırdın hem gülüyorsun!

- Nasıl gülmeyeyim!...

Onlar beni uğurlamaya gelmişti...

KnockOut

Super Sonic
Süper Moderatör
3 Kardeş Tren...

Üç arkadaş tren istasyonuna gitmişler. İçlerinden biri gişeye yaklaşıp bilet almış ve trenin kalkmasına ne kadar zaman olduğunu sormuş. – Bir saat on beş dakika… Arkadaşlarına dönmüş: – Daha çok var, hadi gidip şu karşıki kafede çay içelim… Oradan buradan derken lâf lâfı açmış… Birden tren düdüğüyle kendilerine gelmişler. Koşara…k dışarı fırlamışlar ama, nafile… Tren kaçmış..Sormuşlar: – Sonraki tren ne zaman? – Bir buçuk saat sonra… Yine dönmüşer kafeye. Yine çay, yine lâf ve derken yine düdük sesi… Koşmuşlar ama bu defa da treni kaçırmışlar. Bir saat sonra bir tren daha varmış. Dönmüşler kafeye… Ama bu kez uyanık duruyorlar. Trenin sesini duyar duymaz kalkmışlar ve koşmaya başlamışlar. İçlerinden ikisi; biri bir vagona, diğeri baska vagona zar zor yetişmiş… Üçüncü ise geride kalmış ve yetişememiş… Bir süre dövündükten sonra başlamış katıla katıla gülmeye. Durumu gören istasyon memuru dayanamayıp sormuş: – Hem treni kaçırdın hem gülüyorsun! – Nasıl gülmeyeyim!… Onlar beni uğurlamaya gelmişti )

HTML