bir türk dünyaya bedel...

ÖzLeM_79

New member
Bir-iki gün önce haber verdiğmiz, arlarında CNN, NewYork Times'ın da olduğu tüm dünayadaki en büyük şirketleri de feci şekilde etkileyen ZOTOB virüsünü yazanın, Diablo kodadlı bir TÜRK olduğu tahmin ediliyor...........................

ABD'nin ve dünyanın en büyük şirketlerinde işlem yapmayı imkansız hale getiren Zotob virüsünün bir Türk tarafından geliştirilmiş olabileceği öne sürüldü. Wall Street Journal gazetesi, virüsü 'DiablO' kod adlı kişinin geliştirdiğini, bu kişinin isminin de Türk sitelerinde sık sık geçtiğini yazdı. Habere göre 'DiablO' bu sitelerde Türkçe yazışmalar yapıyor. Zotob virüsü geçen hafta Time Warner şirketinde CNN'in, Walt Disney'de ABC televizyonunun ve Daimler Chrysler'da Chrysler grubunun bilgisayarlarını kullanılamaz hale geldi. New York Times gazetesinin bilgisayarları da virüsten etkilendi.

Ancak en büyük endişeyi Visa kredi kartlarının bilgisayarlarına girilmesi yarattı. Dünyada toplam 22 bin üye bankasıyla l milyardan fazla kredi kartını kontrol eden Visa, virüsün müşterilerine zarar vermediğini açıkladı. Virüs, Microsoft'un Windows programına giriyor, buradan tüm ana bilgisayarı etkiliyor. Dolayısıyla şirket işlem yapamaz hale geliyor. Microsoft, pazar günü yayılmaya başlayan virüse karşı koruma programı çıkardı. Ancak virüsün birkaç gün içinde 11 versiyonu daha üretildi. Farklı "hacker" grupları tarafından geliştirilen bu yeni virüslerin hepsiyle birden baş etmenin daha uzun bir süre alacağı tahmin ediliyor.

alıntı.....

KHANCYBER

New member
işte bu da bizim farkımız...ne diyelim...gerçek yaşamda yapılamayacak şeyleri sanal ortamda gerçekleştiriyoruz...paylaşıma teşekkürler özlem;)

Leke

Altın Üye
Tamamda bu eleman 2 aydır içerde . Biraz geç vermişsin haberi .
:D

ÖzLeM_79

New member
leke idare et ben olmadığımzamanları telafii etmeye calışıyorum :)

ChAoS

New member
ifrit' Alıntı:
bir turkun adinin boyle birsey ile anilmasi bence guzel degil,

zaten bizi saldirgan we terorist olarak gostermeye calisiyorlar...
+1 katılıyorum :eek:

HTML