Bir mektup da siz yazın...

sedapinar

New member
Bir arkadaşımdan geldi bu mail.Konunun yeri burası mı ondanda çok emin değilim.Yanlış yere açtıysam özür dilerim.Biraz eski bir kampanya.Yaklaşık 4 ay önce başlatılmış.Ancak sanıyorum bu gün daha çok ihtiyacımız var buna.Hem bizim hemde Mehmetçiğimizin.Sizlerle paylaşmak istedim...

Bizler sıcak evlerimizde oturup siyasi tartışmalar, seçim hazırlıkları ile meşgul olurken;

onbinlerce mehmetçik, gecenin karanlığı ve soğuğunda, karlı buzlu dağlarda, tepelerde, daracık keçi yolarında, sırtlarında ortalama 30-35 kg. teçhizatla, elleri tetikte, dağ bayır demeden, her an ölüme hazır olarak, emperyalistlerin, "vatanımızı bölmekle görevlendirdiği" teröristlerin peşinde koşuyor.

bu çocukların manevi desteğe şiddetle ihtiyaçları var. her şehidin; ailesine şehit olmadan önce söylediği, yazdığı,

"şehit olma ihtimali"nden bahseden konuşmalar… şiirler… helalleşmeler… aslında bölgedeki hemen hemen bütün mehmetçiklerin bu manevi desteği; hiç olmazsa kendi yakınlarından sağlama ihtiyacının,

manevi destek arayışının tezahürleridir.

iç güvenlik harekat alanında görev yapan hemen her askerin ; bir şiir defteri, bir günlüğü, evlerine yazılan mektuplarda bazen hayali çatışma anıları… vardı.

mehmetçik türk milletini yanında görmek için, desteğini hissetmek için, manevi gücünü arttırmak için,

kendince bir yöntem geliştirmiş...

mehmedimiz aslında çok mütevazıdır.

komutanlarının yazıp evlerine gönderdiği bir takdir yazısı, silah arkadaşları ve komutanları ile birlikte çektirdiği bir fotoğraf,

bir komando andı içmek, "sen türk komandosusun !" denmesi bile onlara çok büyük bir güç vermekteydi.

türk halkının sağlayacağı manevi desteğin iyi bir organizasyon ile gerçekleştirilebileceğini düşünüyorum.

böyle bir organizasyonun; ancak sizin gibi vatanını milletini seven kişiler tarafından yapılabileceğine inanıyorum.

mevcut durumda tsk tarafından terhis olan askerlere sadece yasal mevzuat çerçevesinde bir terhis veya üstün başarı terhis belgesi verilir ve bu yoğunluk içersinde birlik komutanları yapabilirler ise ailelere çeşitli takdir, teşekkür belgeleri gönderirler.

bu kapsamda bizler ne yapabiliriz.

1. her mehmetçiğe bir mektup

2. her mehmetçiğe bir türk bayrağı

oturalım, elimize kağıt kalemi alalım; oğlumuza, kardeşimize, sevdiğimize neler söylemek istiyor isek, duygularımızı kağıda dökelim, ekine bir bayrak koyalım ve askeri birlik adreslerine gönderelim

"mehmetçiğe bir mektup, bir bayrak !"

kampanyamızın adı bu olabilir.

bildiğimiz askeri birlik adreslerine ,

askerlik şubelerine,

il jandarma komutanlıklarına,

yakınlarımıza,

tanıdıklarımıza

hiç olmazsa bir mektup gönderelim.

"mehmedim ! bayrağim sana emanet... " diyelim.

zarfın üzerine adres olarak sadece "mehmetçik" yazacagiz.

altına da adresini ilâve edeceğiz.

gittiği adreste, mektuplarımız sıra ile komutanları tarafından askerlere dağıtılsın. eminim ki dağıtılacaktır da… ben bazı adresleri aşağıda vereceğim. değişik adresleri bilenler, herkesin katılmasını isteyenler, bildikleri başkaca "birlik, kıta, bölük" vb. adresleri eklesin ve bu çağrıyı birbirlerine iletsin.

türk milletini yaninda gormek isteyen mehmetciğe bundan güzel manevi destek olmaz.

emperyalizme karşi ilk kurtuluş savaşini başariya ulaştiran büyük milletime minnet duygulari ile saygilarimi sunuyorum.

gün; yüce türk milletinin birlik ve beraberliğini kanitlama günüdür…

işte bazı adresler !

komando tugay komutanligi zincidere/ kayseri

komando tugay komutanligi bolu

komando tugay komutanligi siirt

komando tugay komutanligi tunceli

6. j. sınır tb. k.lığı şırnak/ şenoba ( benim askerlik yerim )

dag ve komando tug. k.ligi hakkari

23 .j.sinir tumen k.ligi sirnak

j.komd . tb. k.ligi hozat/tunceli

j.ozel hrk. grp. k.ligi k.ligi tunceli

51.mot . p.tug.k.ligi hozat/tunceli

ic guvenlik a.k.ligi kiği/bingol

ic guv. tug. k.ligi şırnak

p.tug . k.ligi ercis/van

dag. komd. tug. ic. guv. tb. k.ligi yuksekova/hakkari

mot. p.tug. bingol

ic guv. tug. k.ligi adakli/bingol

mot. p.tug. lice

mot. p.tug. silopi

mot. p.tug. sarikamis

dostlar,

sırtında 30 kiloluk yük, elinde silahıyla, gece gündüz dağlarda nöbet tutan, emperyalistlerin sinsi ve hain planlarına karşı, ölümü göze alan bu evlatlar hepimizin...

bu günlerde yanlarında olmayacağız da, ne zaman olacağız.

onlar bizim çocuklarımız !

gencecik… fidan gibi… kıyamadığımız...

bizler için,

bu vatan için,

gecenin ayazında,

güneşin kavurucu sıcağında,

sınır boylarında görevdeler.

adını bilmediğimiz, yüzünü görmediğimiz çocuklarımıza, dinlenme anlarında, mektuplarımızla yoldaş olalım, destek olalım, moral verelim, yazdığımız cümlelerin içine sevgimizi, minnetlerimizi, dualarımızı yerleştirelim...

sevgili dostlar bu güzel çağrıyı ulaşabildiğim her yere yollamaya çalışacağım. lütfen sizlerde destek veriniz ve bir mehmedimize mektup yazınız:

"mehmedim ! bayrağım sana emanet !..."

sssubay

New member
Askerlerimize çok iyi moral olur
bence herkez yazmalı, askerde mektup almak tarif edilemeyecek bi mutluluk verir askere.

HTML