Bir hata yaktı

nikoystar

New member
Formasını Morgan de Sanctis’e kaptıran genç kaleci, forma giyemediği taktirde maç başı ücretten de yararlanamayacak. Sevilla’da 1 yıl yedek bekleyen De Sanctis, pazar günkü Süper Kupa maçında kaleyi devralacak.

GALATASARAY’ın geçen sezonki şampiyonluğunda büyük payı olan kaleci Aykut Erçetin Steaua Bükreş maçında yediği hatalı gole yanıyor. Karşılaşmanın 5. dakikasında rakibe çarptırdığı topu kalesinde gol olarak gören Aykut, 2-2’lik beraberliğin ve Şampiyonlar Ligi umutlarının azalmasında baş sorumlu olarak ön plana çıkarken formasını da İtalyan kaleci Morgan de Sanctis’e kaptırdı. Aykut’un kaybı bununla da bitmiyor. 150 bin Euro garanti para artı maç başı ücret karşılığında sözleşmesini uzatan Aykut, formayı İtalyan kaleciden geri alamazsa maç başı ücretten de olacak.

Aykut’un yediği hatalı gol, İtalyan kaleci Morgan de Sanctis için uzun süredir aradığı fırsatı doğurdu. Sevilla’da 1 yıl boyunca yedek kulübesinde oturan, bu yüzden maç ek***liği olan De Sanctis’in durumu teknik direktör Michael Skibbe’nin gözünü korkutuyor.

Arkadaşları moral verdi

Steaua Bükreş maçının 5. dakikasında yediği hatalı golle şimşekleri üzerine çeken Aykut, daha formasını bile çıkarmadan soyunma odasında arkadaşlarından özür diledi. Aykut, "Bir anlık hata ama büyük bir yanlış yaptım. Bu gece böyle bitmemeliydi" dedi. Genç kalecinin bu sözlerine Hakan Balta ve Arda Turan, "Peki kurtardıklarını saydın mı? Bugün ilk 20 dakika hepimiz kötüydük, yalnız sen değil" diyerek Aykut’a moral vermeye çalıştı.

Teknik heyet ise, tam olarak hazır görmediği De Sanctis’e erken şans verme kararına vardı. Skibbe’nin, İtalyan kaleciye ilk olarak pazar günü Duisburg’da Kayserispor’la oynanacak Süper Kupa maçında şans vereceği öğrenildi.

Skibbe dünkü idmanda özel olarak yan top çalışması yaptırdığı De Sanctis’le de bir görüşme yaptı. Futbol Komitesi’nin de yıllık 500 bin Euro’ya kiraladığı De Sanctis’in kaleye geçmesini sabırsızlıkla beklediği ifade edildi.

ѕσηυη¢υ

кιℓℓ ƒσя &#
Türk kalecilerine güvenmemiz lazım.Volkan'da ne hatalar yaptı ama bunlardan ders çıkarmak önemli.Bursa maçını izleyenler De Sanctis'in de akılalmaz hatalar yaptıgını söylüyordu.Aykut'un vurdugu top kaza sonucu rakip oyuncuya çarpmış olabilir.Peki kaleye sırtını dönüp giden defansın hiç mi suçu yok?

thy.willen

New member
"Peki kurtardıklarını saydın mı? Bugün ilk 20 dakika hepimiz kötüydük, yalnız sen değil"

doğru söze ne denir. :clap

lazzuri53

"LazigoL"
Aykut'a açıkçası ben de güvenemiyorum ama güvenmemiz Lazım.. Çünkü yetenekLeri mevcut..
Ama yaptığı hata kötü kaLeci oLmasından değiL insan oLmasından kaynakLanıyor.. OLmaması gerek ama oLdu..
Gerçi zaten 1 yıLLığına kiraLık 1,25 M € aLan De Sanctis geçecekti kaLeye ama bu da tuzu biberi oLdu işte..

chilavert0

New member
morgan mutlaka iyi kalecidir.fakat gercekten alınmalımıydı?
aykut ve orkun yetenekli kaleciler ama guven vermıyorlar orası gercek.
gecen yıl aykut ta orkun da bazı hatalar yaptılar,fakat gs en az gol yiyen takım unvanı ile şampiyon oldu
bukres macında 2. golde servet inanılmz bir hata yaptı.lincoln un yaptıgı hatada topu kaptırması az kalsın bir gol daha yeediriyordu.nonda 4 metreden gol kacırdı... .bunlar nede gormezden gelınıor.neden sadece aykut un yptıgı hata elestiriliyor

grkkartal

New member
ѕσηυη¢υ;3359027' Alıntı:
Türk kalecilerine güvenmemiz lazım.Volkan'da ne hatalar yaptı ama bunlardan ders çıkarmak önemli.Bursa maçını izleyenler De Sanctis'in de akılalmaz hatalar yaptıgını söylüyordu.Aykut'un vurdugu top kaza sonucu rakip oyuncuya çarpmış olabilir.Peki kaleye sırtını dönüp giden defansın hiç mi suçu yok?
katılıyorum kardeşim volkanda en az aykut kadar hatalı bi maç çıkardı... ama orda bana göre ayktun yediği hatasından dolayı olan golde defansın bi suçu yok

HTML