Bir Düşünün,Dikkat etmeli,Özen göstermeliyiz!!!

rahman.mashadow

New member
Arkadaşlar belki söyleyeceklerim kimilerimize göre mantıksız ve hatta ürkütücü gelebilir ama sonuçlarını bir düşünün,insanlık görevi olduğuna inanıyorum;

1-Organ bağışı;Kaybedeceğiniz hiçbirşey yok.Hemen organ bağışı talebinde bulunulmalı.Bakın öldükten sonra bir hayatın kurtulabileceği,bir hayatın biterken bir başkasının devam edebileceğini düşünün.Siz organ bağışı yaptıktan,öldükten sonra organlarınızın ihtiyacı olan kimselerin hayatını kurtaracak belkide.Ne kaybedersiniz?Bir iğne başı acı bile hissetmezsiniz.Organlarınz toprak altında çürüyeceğine Ali lerin Mehmetlerin ayşelerin fatmaların hayatını kurtarsın
2-Kan bağışı;Her 6 ayda hastaneye veya kan merkezlerine bağışlayacağınız kanlar Hamile,Yaşlı,Ameliyalı kimselere nakledilecek.Belki maddi olarak hiçbirşey kazanmayacaksınz ama insanlık namına?
3-Yemek yardımı;YArdım kurumlarına erzak veyahut yapacağınız bir tencere yemek yardımı kimbilir kaç kişinin o gün karnını doyurmasına yarayacak.O gün rakı içmeyiniz,bira,sigara içmeyiniz onlara vereceğiniz para ile bir kazan çorba yaptırableceğini biliyormusunuz?
"Belkide komşunuz aç,belkide kana ihtiyacı var.Peki bu gece nasıl tok uyuyabilirsiniz?"

ALLAH YAPTIKLARINIZDAN HABERDARDIR

ben 1.sini yaptım öldükten sonra organlarım bağışlanabilir..
2.sini yapamıorum ztn kansız bi insanım :(
3. olarakta hem yemek hem kıyafet yardımında her zaman bağışta bulunuorum

dediklerinin hiç biri mantıksız diil bana göre hatta tam tersine doğru tşkler​

pasaklı

New member
organ bagislama isi aslinda iyi ama ya 100 yasina kadar yasarsak o organlarin baska birine ne faydasi olurki : )
neyse ama guzel bisey...
kan bagisi bazen yapiyorum bunu..
yemek yardimini turkiyede bulundugum surece yapyiorum yemek olmasa bile belli bi miktar para yardiminda bulunuyorum...
insanin ici huzu doluyo tsk bunlari bize hatirlattigin iicn: )

rahman.mashadow

New member
e sen 100 yaşına kadar yaşa yaşama dien yok:)
ama ya 100 yaşından sonra ölrsünde bir organın sağlam kalır
ÖR:göz
göz yaşla alakası yok görüp görmemek beyinle alakalı,ya göze ihtiyacı olan biri olursa?:):)
duyarlılığınız için teşekkür ederim

LifeForRent

New member
ya ben bir şey duymuştum! hani bazı belgelerde organ bağışı yapabiliyoruz ya (ehliyet gibi) işte mesela sen kaza yaptın. polis bakıyo ehliytine organ bağışı yapmışsın. durumun ağırsa eyer; pek ilgilenmiyolarmış. aslı var mıdır bilimyorum.?!

mashadow sen hepsini bağışlar mıydın?

HAŞAVRİ

Braveheart
ben organ naklınde hala kendımı aşamadım vermemem gibi gelıyor ama diğerleri için gercekten haklısın açlık çok kötü hastalarada kan lazım ama kızılayın işleyışınden sonra ondan da vazgectim neyse hangi kurum vazifesini tam yapıyor ki

rahman.mashadow

New member
LifeForRent' Alıntı:
ya ben bir şey duymuştum! hani bazı belgelerde organ bağışı yapabiliyoruz ya (ehliyet gibi) işte mesela sen kaza yaptın. polis bakıyo ehliytine organ bağışı yapmışsın. durumun ağırsa eyer; pek ilgilenmiyolarmış. aslı var mıdır bilimyorum.?!

mashadow sen hepsini bağışlar mıydın?
ben hepsini bağışlayamam çünkü tüm organlarım sağlam değil.Henüz bende yapmadım önümüzdeki günlerde hastaneye kontrole gideceğim orada da belge dolduracam inşAllah.Benim bildiğim kadarı ile sana verilen belgede "Bu kişi organlarını bağışlamıştır" yazıyor ve o belgeyi yanında her zaman taşıman grekiyor zaten hastanedei kayıtlarındada bu geçiyor ozamanda can bedenden ayrıldığı gibi sağlam organların(daha önceden belirleniyor) alınıyor.Benim bildiklerim bunlar eğer yanlış biliyorsam bilen arkadaşlar LÜTFEN bilgilendirsin.
Polis ile alakalı diyeceğm tek şey içinde arı nın iğnesinin ucu kadar Allah korkusu olan bir polis bunu yapmaya cesaret edemez.Ama dediklerini bilemem gözümle görmediğim şey hakkında yorum yapmak istemiyorum.Aslında bu ülkede bazı şeyler çok güzel işliyorda kardeşim,halkın bilgisizliği bu insanları öyle gösteriyor.Örnek;SSK ya herkez çok kötü bakıyor,hizmeti kötü diyorlar.E kardeşlerim bir düşünün;parmağı kesilen ssk ya giderse onlarda o kalabalık içinde ne yapsın?Biraz düşünmekte gerek aslında suçlamadan önce,görmek gerek neyse konu bu değil:)

ASselam

latin

New member
ya arkadaşlar felaket senaryolarıyla bu yollardan caymayalım...bir organ mafyasının siz yolda yürürken ensenize binip organlarınızı çalmasından daha az bir ihtimal polislerin böyle bir şey yapması...sizi öldürmeye niyetleri olsa bellerine silah takıp hırsızın arsızın peşinden koşmazlardı...bence cok yanlış ve insafsız bir düşünce bu...

CUCUL0

Banned
Bir hadiste derki : Çorba pişirdiğin zaman suyunu çok koy. Sonra da komşularını gözden geçir ve gerekli gördüklerine güzel bir şekilde sun. Yine bir hadiste Peygamberimiz (as) derki :Cebrâil bana komşuya iyilik etmeyi tavsiye edip durdu. Neredeyse komşuyu komşuya mirasçı kılacak sandım. Herkez komşusunu gözetse çok az kişi aç yatardı heralde.

HTML