Bir Babanın Duası...

karatas67

New member

Bana öyle bir evlat nasip etki Allah'ım,

Zayıf olduğu zamanları bilecek kadar güçlü, korktuğunu kendisine itiraf edebilecek kadar cesur olsun; şerefli bir mağlubiyette mağrur ve dik kalabilsin; zaferde ise mütevazı ve şefkatli olabilsin.

Bana öyle bir evlat nasip etki Allah'ım,

Yapması gereken işler sadece birer arzu olarak kalmasın, seni tanıyan bir evlat olsun ve kendini tanımanın bilginin temel taşı olduğunu bilsin .

Sana yalvarırım Allah ım, onu kolay ve rahat yollarda değil, güçlüklerle savaşmanın zevkini duyacağı yollarda yürüt ki, fırtınalarda ayakta kalmayı, ayakta kalamayanlar için de sevgi ve şefkat duymayı öğrensin.

Bana öyle bir evlat nasip etki Allah ım,

Kalbi temiz olsun, ümitleri yüksek... Öyle bir evlat olsun ki, başkalarına hükmetmeden önce kendine hükmetmesi gerektiğini bilsin, öyle bir evlat ki, geleceğe uzansın ama geçmişi unutmasın.

Ve bütün bunları ona verdikten sonra, yine yalvarırım Allah ım, ona gülebilme duygusunu ver ki, daima ciddi olduğu halde kendisini fazla ciddiye almasın, ona alçakgönüllülük ver ki daima gerçek büyüklüğün sadeliğini, gerçek zekanın açık sözlülüğünü, gerçek gücün şefkat ve yumuşaklılığını hatırlasın.

Ancak ondan sonra Allah ım ben, "boşuna yaşamadım" diyebileyim

sonsuzluğa

Moderatör
Moderatör
amin diyelim.

eline sağlık kardeş, gerçekten güzel bir yazı (dua).

nickel_tec

New member
öyle bir evladın oldu ki baba; herşeyden korkan, yalan dünyanın yalan çarkına kapıldı gitti korkusundan, her haksız zaferinde de şerefsizce gülebilen...

baba öyle bir evladın oldu ki senin; nerde bilginin temel taşıl, beşiktaşın ortaköyün barlarında sabahlayıp kaldırım taşlarından topladı polisler..

Babaa! Öyle bir evladın var ki senin, bırak güçlüklerle savaşmayı, kolay yoldan zengin olup, hak yemekten Hak yolu unuttu..

Baba, öyle evlatların var ki senin; sevgi şefkat bilmez, düşene bir tekme de o vurur...
:hh?

HTML