''''bir Asker Anlatiyor''''

BSY17

New member
Bir Asker Anlatıyor"

1974' teki Kıbrıs çıkarmasına katılan bir asker anlatıyor:

'' Çok şiddetli bir taarruz vardı. Mermiler kulağımızımın dibinden geçiyordu. Siperde daha önce hiç görmediğim bir asker yanıma yaklaştı. Belli ki bizim birlikten değildi. Bir zarf çıkardı ve:

'' Memlekete dönünce bu zarfı, üzerindeki adrese bırakır mısın? ''
-''İkimiz de döneriz inşallah'' dedim.

Israrla kendisinin dönemeyeceğini, benim ise memleketime ve aileme kavuşacağımı söylüyordu. Biraz isteksiz de olsa zarfı aldım. Ancak o çatışma sırasında birbirimizi kaybettik. Taarruz bitip memleketime döndüğümden bir iki yıl sonra eski eşyaları karıştırırken o zarfı buldum. Unuttuğum görevi, geç de olsa yerine getirmek için İstanbul' a gittim. Üzerindeki adres, Akasaray' da eski bir eve götürdü beni. Kapıyı yaşlı bir amca açtı.

'' Merhaba amca. Ben Kıbrıs' ta savaşan oğlunuzdan bir mektup getirdim. Belki kendiside gelmiştir. ''
'' Bizim Kıbrıs' ta savaşan oğlumuz yoktu ''

Beni içeri davet ettiler. Eşi, bir fotoğraf albümü ile geldi. Fotğrafları gösterip:

- ''Sana zarfı bu genç mi verdi? ''
- ''Evet. Çok iyi hatırlıyorum. Buydu. '' ve işte o an beni şok eden ve hala aklımı başından alan şu cevabı verdi:
- '' Bu çocuk benim oğlumdu. Fakat onu 15 sene önce Kore harbinde şehit verdik!!... ''

umarım verilmemiştir!!!!!!!

kurtulus23

New member
yahu böyle esrareni,z şeyler neden bizim başımıza da gelmiyor

tv de bunun bir benzeri çıkmıştı asker ordudan eve dönüyor hasta babasına sarılıyor ve onu teselli ediyor ertesi sabah evi bir komutan arıyor ve oğlunun 2 gün öce çatışmada öldüğünü söylüyor...

tuzluk_x

New member
sehitlerin ölmedigini peygamber efendimiz(sav) bir hadisinde bildirmis zaten.ben böyle seylere inanirim arkadas.

olumlucumle

New member
İstiklal Marş'ımızı anımsadım bi an içn!!Allah tum vatan evlatlarına nasip etsin bole guzel olumu!!!

EaGLEs_EyEs

New member
Arkadaşım bu olay doğrudur ama her tarafı ile değil
Birincisi zarfı veren asker siperde yanına gelmemiştir.Asker kaybolmuştur ve bir ormanda ona yardım eder ve birliğini gösterir.Asker sen gelmiyor musun diye sorar o da gelemeyeceğini kendisinin gitmesi gerektiğini söyler.Sonra mektubu ona verir
İkincisi ise asker mektubu annesine verir,babasına değil
Bu olay gerçektir.Efsane değil

frevun41

New member
obaaaa ya ayagım kırık alcının içindeki tüylrim bile diken diken oldu yaaaa... offf deli ürperdimm vaaayyy gercek bunlar abi
ben bazen dua ediorum keşke sehit olabilsek die keşke. en azından bi amaç ugruna ölebilsek yaniii....oofff offf

askin84

New member
eline sağlık arkadaşım çook duygulandım.Ağlasam yeridir valla işte şehitler ölmez vatan bölünmez...

HTML