bios sifresini sifirlamak

hashas1

New member
ben bir turlu bios sifresini sifirliyamadim pilini cikardim olmadi eksi arti uclari birbirine degdirdim yine olmadi bilen varsa lutfen yardim. simdiden tesekkurler.

deha48

New member
anakart üzerindeki bios pilini çıkarıp 3 dakika sonra tekrar takarsan biosun sıfırlanır bunu yaparken kasaya gelen güç kablosunu sökmeyi unutma veya biosa girip default setup tıklyarak yapabilirsin

savran

New member
Kasana gelen bütün elektrikli fişleri çıkart,sonrada anakart üzerindeki pili çıkart,tabiki anakartın makinayı aldığın tarihe geri dönecek,o tarihten sonra yapılanları unutacak,tabiki bios şifresinide unutuvercek.Bundan sonra saat,tarih ve bölge ayarlarını denetim masasından yapmayıda unutma.

<<<DeFThELoG>>>

New member
Pili çıkarıp power supply ın anakartı besleyen kablosunu çıkarfdıktan sonra aşağıda verdiğim kırmızı işaretli noktaları bir makas yardımı ile kısa devre olmasını sağlayıp tamamıyle enerji boşalmasını sağlıyoruz...
Örnek A8N-SLI ASUS anakart

Ardından 2. resimdeki chip köşe ayaklarını yine aynı makasla kısa devre yaptırıp yada çipi çıkartıp( power supply soketi çıkık ve pil dışarda) anakart bios hafızasını sıfırtlıyoruz ardından karşımıza sıfır anakart çıkıyor fabrika ayarlarında..

amakusu

New member
kardesım cıhazın hakkında bılgı verırmısın eger dızustuyse pc sıfırlaman cok zor bıos pılıyle alakası yok anakarta yazılıyo sıfre ordakı pıl sadece saat ıcın onun harıcınde bı ıse yaramıyor nasıl olacak dersen ya cıp bastan yazılacak yada chıp degısecek ama dıkkat et yanlıs yaparsan makına mavı ekran hatası verır sureklı yaptırmak ıstersen fıyatlar 60 - 100 tl arasında degısıyor

crixallis

New member
bios sıfırlama programları arasan iyi olur eğer çok umutsuzsan tabi riskli olduğunu söylememe gerek yok heralde.hiren boo isimli cd içerisinde vardı galiba bios şifresi sıfırlama araçları kurcalarken gözüme çarptı ama hiç denemedim.Forumda bulabilirsin hiren'i.

Ligom

New member
Kardes anakartın bıos pılın yanında ıkı tane jumper ayarı gorceksın bunlar acıktır onları kısa devre yap olur güç kaynagı acık kalsın. kesın olur pc yenıden actıgın cmos ıle ılgılı bır yazı cıkcak sana.

HTML