bios şifresini iptal etmek

fxonline

New member
Bios şifresini iptal etmek için

Arkadaşlar, sorunum, bilgisayar açılırken bios ekranındaki şifreyi iptal etmek.Bunu yapmak için bir sürü backdoor buldum ama bir sonuç alamadım.Acaba bu konuda başka bir yol bilen biri var mı?Acil yardım lütfen!

ajan51

New member
dostum kasa içerisindeki bios pilini çıkar 5 dk beklet ve tekrar pilini yerleştir bios şifren sıfırlanacaktır...

bim_28

Altın Üye
ajan51' Alıntı:
dostum kasa içerisindeki bios pilini çıkar 5 dk beklet ve tekrar pilini yerleştir bios şifren sıfırlanacaktır...
Lafı ağzımdan almışsın bende tam öyle diyecektim. :clap:
Pili çıkarıp şöyle (çok değil) 1-2 dk bekle artık şifre felan sormaz ok?
Yalnız biosa girip sistemin saatinede ayarlaman gerekiyor.
Pili çıkarınca herşey default oluyor...

ajan51

New member
bim_28' Alıntı:
Lafı ağzımdan almışsın bende tam öyle diyecektim. :clap:
Pili çıkarıp şöyle (çok değil) 1-2 dk bekle artık şifre felan sormaz ok?
Yalnız biosa girip sistemin saatinede ayarlaman gerekiyor.
Pili çıkarınca herşey default oluyor...
işte bim kalp kalpe karşıdır:) diye boşa dememişler :D

feTBoy

New member
ba$ka ßi yoL isTiOsan :d otur ßutun ihTimaLLeri Tek tek Dene :D Cunku ßæ$Ka YoLU yok... ßios PiLi ÇıkarmaK:D

fxonline

New member
Arkadaşlar daha öncede yazmıştım bu sorunumu.Konuyu daha detaylı anlatmayı doğru buldum.Yüksek lisans yapmakta olduğum okuldaki bilgisayarın açılışında bios şifresi var.Bu şifreyi iptal etmek istemiyorum aslında.Hocalar gelip makineyi açıyor ve sonra bana bırakıyorlar.Yani ben onlar yokkken makineyi açamıyorum.pili söküp takmak bir çözüm değil çünkü tekrar şifre koyacaklar.Benim düşüncem ise, ikinci bir şifre yada backdoor kullanamaz mıyım bios içinde?Başka bir yol olabilir mi?Yani hocalar, benim makineyi onlar olmadan açtığımı bilmemelerini istiyorum.Lütfen yardım!!!

feTBoy

New member
:) ben sana bi yol söYLerim.. ama ßiraz zahmetli. ve zaman alır. ßirazda hırsızlık gißi oLur..

FERMANDAR

New member
benim bildiğim bir tek yol var oda pili çıkarmak ama dediğin gibi bu senin işine yaramaz...

react

Admin
Süper Moderatör
bak arkadaşım bir başlğın var orada açıklasaydın, bir daha olmasın..!

fxonline

New member
Arkadaşlar yeni başlık altında aynı konuyu açmak istemedim.Kusura bakmayın özür dilerim.Benim bu sorunum için bios backdoor adresleri bilen var mı?Yada bu konuda fikri olan birisi varsa gerçekten mutlu olacağım.kolay gelsin

Schranz

New member
flash la biosu ya en en güzeli.

rune

Os Doctor
Ewet... Bir bakalım. Topic başlığında 'iptal etmek' başlığını kullanmışsın. Milleti yanıltmamalısın. Derdin neyse açık açık söyle ne olur ki. Biz seni gidip hocalarına mı ispiyonlıcaz. Şimdi mesele anlaşıldı...
Ewet gelelim konuya : Birçok backdoor kullandım olmuyo demişsin. Bunun nedenini hemen söyliim sana. Şudur ki Windows XP kullanıyorsun ve XP doğrudan aygıt erişimi (direct hardware acces) ne izin vermez.... Kullanacağın hiçbir program işe yaramaz xp yi geçemez. Yapman gereken işletim sistemi olmayan bir konumda (MS DOS, PC DOS vb.) o programları başlatman. Yani bu iş xp nin CMD konsolunu açmayla olmaz... Bence bir PC DOS Disketi hazırlayıp ne yapıp edip onunla başlatman ve o programları orada denemen.

Bunlarla uğraşmak istemezsen sana küçük bir ikinci şık vereyim. Genelde bios firmware lerin gizli standart backdoor password leri vardır. Bunları bi dene. Hele eski bir bios ise bunlardan biri mutlaka olur. İşe yararlıkları tarafımdan test edilmiştir.Biosun tipine göre sıralıcam aşağıya. Hangi bios olduğunu bilmiyorsan tümünü denersin.

AWARD BIOS için standart pass.ler
AWARD SW, AWARD_SW, Award SW, AWARD PW, _award, awkward, J64, j256, j262, j332, j322, 01322222, 589589, 589721, 595595, 598598, HLT, SER, SKY_FOX, aLLy, aLLY, Condo, CONCAT, TTPTHA, aPAf, HLT, KDD, ZBAAACA, ZAAADA, ZJAAADC, djonet, %øåñòü ïpîáåëîâ%, %äåâÿòü ïpîáåëîâ%

AMI BIOS için standart pass.ler
AMI, A.M.I., AMI SW, AMI_SW, BIOS, PASSWORD, HEWITT RAND, Oder

Diğer ve tüm bioslar için de muhtemel passwordler
LKWPETER, lkwpeter, BIOSTAR, biostar, BIOSSTAR, biosstar, ALFAROME, Syxz, Wodj

.

Üşenme hepsini dene, denemeden olmuyor deme. Ama olmazsa da haberimiz olsun bişeyler yaparız...

.
.
.
.
.
.

sapık

New member
Bios Şifresini Sıfırlama işlemini gerçekleştirmek için kasayı açıp pili çikarmak masa üstü pc ler için geçerli bir çözüm olabilir .. fakat bende ki gibi bir "IBM notebook" varsa bu yöntemi uygulamak mümkün olmuyor .. bana notebook u satanlar ile görüştüğümde geçerli tek yöntemin anakart ı değiştirmek olduğunu ilettiler .. bu da zahmetli ve maliyeti yüksek bir çozum :) keske açılıştaki şifteyi yok etmek için bende geçerli bir çözüm bulabilsem (!) ..

CiNO_SPY

New member
ARKADASHIM HER BIOS MODELININ ADMISTRATOR KODU OLUYO SITESINDEN BULA BILIRSIN
PIL CHIKMIYORSA,....
================

================

dark_kooz

Banned
Bios şifresini kırmak istiodun arkadaşlarımda yolu göstermiş daha ne istion bios şifresini programla falan kıramazsın onuda söleyeyim deneme yanılma olur oda sana gelmez hadi gene yırrtın tskler et bari arkadaşlara

HER ZAMAN EMEĞE SAYGI

HTML