bios çöktü:(

qwer28

New member
arkadaşlar bios um gitti bilgisayar açılmıyor bi kaç yere götürdüm ama yapamadılar sonradan bios ta sorun olduğunu anladık ana kartım MSI amibios var üzerinde biosu tekrar yükleme yapmasını biliyorum ama biosun dosya sını yada drıveri ni nerden bulacağımı bilmiyorum yardım edin anakart markasının sitesinde olabilecğini söylediler ama bulamadım yardım edinnnnn :blink::blink:
(konuyu nerde açıcağıma karar veremedim yanlışsa kusura bakmayın)

Hyperion

Rally Art
Boşa Uğraşma Git Yeni Anakart Al Yada O Anakartın Hurdasından Bulursan Bios Chip'ini Sök Senin Anakarta Monte Et

qwer28

New member
bios çökmesi çok zor gibi görünsede imkansız değildir yeterki anakarta bi zarar vermiş olmasın hele amibios için daha da kolayy

AMI BIOS’u olan anakartınızın markasına ve modeline göre, BIOS dosyasını indirin. Bu dosyanın ismini, AMIBOOT.ROM olarak değiştirin. Sonra bunu boş bir diskete kopyalayın.Diskete sistem dosyalarını transfer etmeyin. Diskette sadece ve sadece AMIBOOT.ROM dosyası olacak. Açılmayan sisteme bu disketi koyduktan sonra, CTRL ve HOME tuşlarını nasılı tutarken sistemi açın. Disket Sürücünün ışığı yandıktan sonra elinizi bu tuşlardan çekin.
Sistem, BIOS Güncelleme olayını yaklaşık 35-40 saniye içinde bitirecek. İşlem bittiğinde birkaç bip sesi çıkacaktır. Daha sonra sisteminizi açabilirsiniz!

hee bu kadar bilion sen niye yapmıyorsun die soran olursa bios un dosyasını bulamıyorum :))

S

SqooK^

Guest
kardes bılgısayar acılıyormu yoksa hıc mı acılmıyor ? eger acılıyorsa nette bak bıos onarma var bıosunu tekrardan onarabılırsın !

HTML