Bilsayardan ses gelmiyor

gezici25

New member
Benim problemim bilgisayari format attigimdan beri bilsayarda hic bir sekilde ses gelmiyor hoparlörler takili 10 kere kontrol ettim ama hale calismiyor nasil tamir edebilirim bilen varsa yardimci olsun lütfen

Tragedy

Photo Manipulator
ses kartını tanıttın mı ? saatin yanında chıqıyoRsa ses ayaRı oRada tümü sessiz'de i$aretLenmiş oLabiLir öyLeyse onu kaLdır ama sanıRm ses kartını tanıtmada biR soRun vaR..

gezici25

New member
ses karti yüklü sanirim seskartim icin ATI SB450 - High Definition Audio controll yaziyor ve ses ayarlarindada kayitli mixer falan yok diyor

Swat_TR

Altın Üye
Şimdi media player herhangi bir şarkı çalmayı dene eğer şarkı sorun çıkarmadan çalar ve ses yoksa o zaman sorun kolonlardandır. Fakat media playerda şarkıya tıkladığın zaman hata verirse o zaman ses kartı tanıtılmamış.

cobain385

New member
ses karetın onboard (anakartla bütünleşikse) anakart driver cd sinin içinde mutlaka vardır yüklememiş olabilirsin harici ise internetten markası modeliini arattır driveri bulursun!

umutufuk

New member
bilgisayarıma sağ tıkla, özelliklere tıkla. Aygıt yöneticisine tıkla. orda soru işaretli audio controller gibi birşey var mı bak. eğerki varsa sağ tıkla sürücüyü güncelleştir de, ama bunu yaparken anakartının cdsinin takılı olmasına özen göster. ondan sonra sürekli ileri butonuna tıklarsan sorunun hallolacaktır snaırsam.

flyman

New member
dostum senin ses kartı driverın yüklü değil eğer ses kartın onborad ise sana verilen anakrtın cd sinde driverı vardır oradan yükle...ama anladığım kadarıyle acemiysin etrafında bu işlerden anlayan biri varsa çağır ona o yapsın şimdi bilgisayarcıya gitsen boşu boşuna para verirsin.

JoNeRR*

L![se]L!
gezici25' Alıntı:
yüklemek icin ne yapmaliyim?
arkadaş bu sorunla bende karşılaşmıştım media playerde şarkı açıyodum hata veriyodu sen bilgisayarı alırken sana ses kartı cd si vermedilerdi arkadaş o cd den yükliyceksin..:goz:

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
Belki acizane fikrim eğer hala halledemediysen bios ayarlarında ses özelliğin disable olarak duruyordur.Enable yaparsan çözülür.Başıma geldiğinden ben de bu sorun hakkında bu kadar yardımcı olabilirim.Kolay gelsin

HTML