Bilim adamları diyor ki !!!

WaTcHFuL

EVERYWHERE
Bunları zaten biliyoruz.

Daha yeni buluşlar yokmu.

Ne kadar söylenirse söylensin inanmayan zaten inanmayacak :huh: =)

Flash-Noob

New member
Birde baska dillerdeki sunumlarinin rakibi yok, cok güzel ceviri, anlatim, seslendirmeleri ve kaynaklari mevcut.

MeRTeR_HaKaN

"Özel Harekat"
:001_cool:Yazdıklarımdan atesit olduğumu filan çıkartmayın.Çünkü değilim.
fakat bir gerçek de varki
Eğer harun yahyaya ve onun yüzlerce kolu olan dini tasavvufi islami ve ruhani düşüncelerine kalırsak hiçbir konuda araştırma yapmadan bilimsel gerçekliğe somut açıdan bakmamamız lazım.
herşeyi olduğu gibi kabul edip Allahın takdiri deyip bırakalım belki hastalıklar bu şekilde kendi kendine düzelir yada evreni yaratanın yarattığı şeyleri hiç araştırmayalım.herşeyin bi sebebi vardır deyip umursamaz olalım.....
Zaten bu gibi engelci ve gerici zihniyet yüzünden en az 200 sene geri kalmış tembel ve
düşünemeyen bir Milletiz.Zamanında osmanlıdada dünya yuvarlak diyen ilim insanlarının kelleleri vuruldu.Çünkü padişah ve ileri dinci huhuculara göre dünya düzdü ve yedikat üstünde melekler yedi kat altındada şeytanlar vardı.
Umarım gelecek nesil örümcek beyinli olarak yetişmez. Umarım...
çünkü Millet olarak pek iyiye gitmiyoruz artık.

Flash-Noob

New member
:001_cool:Yazdıklarımdan atesit olduğumu filan çıkartmayın.Çünkü değilim.
fakat bir gerçek de varki
Eğer harun yahyaya ve onun yüzlerce kolu olan dini tasavvufi islami ve ruhani düşüncelerine kalırsak hiçbir konuda araştırma yapmadan bilimsel gerçekliğe somut açıdan bakmamamız lazım.
herşeyi olduğu gibi kabul edip Allahın takdiri deyip bırakalım belki hastalıklar bu şekilde kendi kendine düzelir yada evreni yaratanın yarattığı şeyleri hiç araştırmayalım.herşeyin bi sebebi vardır deyip umursamaz olalım.....
Zaten bu gibi engelci ve gerici zihniyet yüzünden en az 200 sene geri kalmış tembel ve
düşünemeyen bir Milletiz.Zamanında osmanlıdada dünya yuvarlak diyen ilim insanlarının kelleleri vuruldu.Çünkü padişah ve ileri dinci huhuculara göre dünya düzdü ve yedikat üstünde melekler yedi kat altındada şeytanlar vardı.
Umarım gelecek nesil örümcek beyinli olarak yetişmez. Umarım...
çünkü Millet olarak pek iyiye gitmiyoruz artık.
Belgesellerde kuru kuru anlatim göremedim ben, genelde entellektuellere hitab etmekteler, bilimsel belgeleri kaynaklari ile beraber sunmaktalar ve bunlarin mimari Allah oldugundan bahsediyorlar. Tabi öyle bilimadamlari varki bu kurallari inceden inceye biliyorlar ama mimarini cikaramamislar, ne yazzik.
Allah var diye kendini hastaliktan dolayi tedavi ettirme deyen oldumu biryerde?
Ha su vardir bastan sonuna kadar Allahá güvenip elinde bütün imkanlarini kullanirsin, arastirirsin sinirina gelindikten sonra yinede Allah´tan umutlanirsin, bunuda fazla görme.
Osmanli cagdas degildi Osmanli cagdan ileriydi, tabi kabul edene.
Simdiye kadar Hiristiyan aleminin pisliklerini Osmanliya dünya düz diye yüklemek istemek ile biraz komik duruma düstün :)
Ha bu ziyniyet bizi 200 sene geri mi atacak, hayir onlar bizi cagdan ileri götürecekler, icine kapanmis örümcek avindan kurtaracaklar.
Simdi sendemi onlardansin diye bir sorun olabilir. Bende senin gibi ateist degilim ve belgeselleri olmasaydi onlardan birseyde duymazdim, degisik dillerdeki beni tatmin eden belgeselleri yüzünden adlarini duymus birisiyim.

Millet olarak iyiye gimiyoruz diye yazmissiniz.

Bende ilk defa milletimden umutlanmaya basladim. Allah´ima sükür ilim, bilimi ve arastirmaya baslayan yeni bir Türkiyeye gidiyoruz. Zaten simdiye kadar engellenmeseydi simdi biz cagdas degil cagi asan yildiz olurduk.