Bilişim Eğitim Merkezi'nde 1+1 eğitim seferberliği

V.ManisaspoR

PLãyß0y

Microsoft Sistem Uzmanlığı (MCSE), Microsoft Yazılım Uzmanlığı (MCPD), MS Office, Donanım&Network Uzmanlığı, Web Yazılım Uzmanlığı, Cisco eğitimlerinden CCNA, CCNP, Autodesk eğitimlerinden AutoCAD, 3ds Max, Web&Grafik Tasarımı ve Bilgisayarlı Muhasebe eğitimlerine katılan kişiler arkadaşlarına da bu eğitimlerden birini ücretsiz alma fırsatı sunmuş oluyor.

Bilişim Eğitim Merkezi IT alanındaki istihdam açığına yönelik gençelerin yaz dönemini değerlendirip meslek edinerek hem kendileri hemde arkadaşları için geleceğin mesleğine adım atma fırsatını sunmuş oluyor. 1 Temmuz ve 1 Eylül tarihleri arasında sürecek eğitimlerde yazılım uzmanlığı eğitimi almak isteyen 1 kişi aynı eğitime arkadaşını ücretsiz olarak kayıt ettirerek eğitimi ücretsiz almasını sağlamış olacak. Bu sayede bir eğitim ücreti ile iki kişinin eğitim almasını sağlayan eğitimlerde gençlerin ilgi duydukları mesleğe ve sektöre adım atma şansını artırmış oluyor. İhtiyacı olan ve IT alanında meslek sahibi olmak isteyenler hafta içi gündüz 09:00 ile 18:00 saatleri arasında eğitim alabilecekler.

Bilişim Eğitim Merkezi IT sektöründe meslek sahibi olmak isteyen gençlerin geleceklerini garanti almalarını ve uluslararası gerçerliliği olan sertifikalarla gençlerin bilgi ve başarılarını belgeledikleri eğitimlerle geleceğin mesleğine adım atmalarını sağlamak amacıyla eğitim seferberliğini sosyal sorumluluk olarak sürdürmeyi amaçlıyor.

Bu eğitimlerle birlikte 2007 yılında sosyal sorumluluk olarak başlatılan ve 2008 yılında devam eden ‘Bilişimcilere Destek Projesi’ ücretsiz Fast Track eğitimlerinde bugüne kadar 300 öğrenci mezun edilmesi ve bilinçlendirilmesi amaçlanıyor.

Bilişim Eğitim Merkezi Genel Müdürü Ahmet Çevik eğitimlerle ilgili olarak;
""Microsoft, Cisco ve Autodesk gençlerin en fazla ilgi duydukları eğitimlerden. Bu eğitimler uzmanlaşmak istedikleri yeterliliklere sahip olmalarını sağlıyor. Özellikle sektörde bu güne kadar 8.000 mühendis yetiştiren bir kurum olarak mezunlarımızın iyi koşullarda ve başarılı sonuçlar aldıkları şirketlerde çalışıyor olmaları bizi mutlu ediyor. Biz bu deneyimlerimizi sektörü daha da büyüterek bu alanda ki ihtiyacı karşılayacak yönde sosyal sorumluluk projeleri üretiyoruz ve bunun bir görev olduğunu biliyoruz"" dedi.

Bilişim Eğitim Merkezi’nin eğitim hizmeti verdiği kurumsal şirketlerin arasında, Anadolu Bank, Anadolu Sigorta, Conrad Otel, Millenium Bank, Zara, Ağaoğlu Şirketler grubu, Migros, Vestel Elektronik, Vestel Beyaz Eşya, Philips, Arçelik, Türk Telekom, Acarlar Şirketler Grubu, Toy’sRus, Boyner Büyük Mağazacılık, Kadir Has Üniversitesi, Tuzla Belediyesi, TCDD ve Yapı Merkezi bulunuyor.

Bilişim Eğitim Merkezi Eğitim Çözümleri Partnerlikleri;

• Microsoft Gold Certified Partner/Yetkili Eğitim Çözümleri İş Ortağı – Dünyada geçerli olan CPLS sertifika eğitimlerini vermeye yetkisine sahiptir.
• Autodesk Yetkili Eğitim Merkezi – Mimar, mühendis, tekniker ve teknisyen alanında CAD Programlarının bir numaralı üreticisi olan ve Dünyada 75 ülkede hizmet veren Autodesk’in uluslararası geçerli sertifika eğitimlerini vermektedir.
• Cisco Networking Academy – CCNA ve CCNP programları Yetkili Eğitim Merkezidir.
• Adobe Lisanslı Eğitim Merkezi – Dünyanın en iyi görüntü işleme programı Adobe Photoshop’un lisanslı eğitim merkezidir.
• Corel Training Partner – Grafik programı yazılımcısı Corel/Eti Bilgisayar’ın Türkiye’deki ilk ve tek Training partner ünvanına sahiptir.
• Netcad Yetkili Eğitim Merkezi – Mühendis, mimar, tasarımcı, teknisyen ve teknikerlere yönelik yazılımlar üreten Netcad’in sertifikalı eğitimlerini verme yetkisine sahip olan Türkiye’deki tek kurumdur..
• STA4-CAD Yetkili Eğitim Merkezi – İnşaat mühendislerine yönelik STA4-CAD tek yetkili eğitim merkezidir.

HTML