Bilgisayari Actigimda F1 e basmadan Acamiyorum

andy1

New member
1 aydan beri nedense bilgisayari actigimda f1 e basmadan acilmiyor bu sorunu nasi cozebilirim
:aşk

Madness

Banned
3 ihtimal vardır arkadaşım.
1. Klavyenin kasada girdiği yerde bir hata olmuş olabilir.
2. Bios pili bitmiş olabilir
3. Bios pili iyi takılmamış olabilir
saygılar kolay gelsin

Madness

Banned
klavyeyi yerinden çıkarıp yeniden tak
bios pilini elinle bir yokla iyi takılı olmasını sağla
olmazsa bir bios pili alıp tak

bu sorunlardan başka bir şeyden kaynaklanmaz merak etme
bunlara bir bak sen. Tabiki düzelir

andy1

New member
klavyeyi daha once cikartip takmistim buyuk bi ihtimal bios pilinden kaynaklaniyordur bu pili nerde bulabilirm fiyati nedir *

Madness

Banned
tüm elektonikçilerde bulabilirsin. Eğer daha önce almadıysan çıkarıp yanında götürmen senin için daha iyi olur. Fiyatı 2-3 YTL civarıdır.

fhaqan

New member
biosa gir seçeneklerde bot numlock statüs diye bişe var onu off yap kaydet çık düzelmezse kasayı aç anakartın üzerindekileri sök baştan montaj et biraz zahmetli ama düzelir :)

vetkam

New member
sorun biostaki ayar hatası da olabilir açılışta hatayı yazar ve devam etmek için f1 basın der onun yönlendirdiği gibi biosa girip düzeltebilirsin diye düşünüyorum..

KIRKY

New member
arkadaşım bios pilinden ve anakarttan falan değil umarım pil dahil bişeyleri sökmemişindir.. bizim başımıza çok gelir bu bios'a gir ve menülerde şuan hatırlamadığım bi alt başlık var zaten ..F1 if..(yani böyle olursa F1'e bas) gibilerinden bi seçenek var onu pasif yap durumun düzelir çok kolay..

krmbg

New member
disket sürücüsü vs warsa yanlış takıldıysada sorun yapabilir.. bi kere benm başıma gelmişti.. ve bi kerede bios ayarlarını sıfırlarak dene.. yada pili çıkarıp bi kaç dakika bekle yeniden takarak..

patiba

New member
biosa gir dostum soldan en üstteki seçeneğe gir altta halt on seçeneği var onu no errors yap yani başlangıçdaki hiç bir eroru göstermez :D

HTML