bilgisayar kendi kendine kapanıyor

azeribaba

New member
merhaba arkadaşlar arkadaşım pc kendi kendine kapanıyor kapagı açtım aşırı tozlanmış temizlemedim de kimisine sordum power suppley den oluyor nedeni ne olabilir toz mu açaba büyük ihtimal

Madness

Banned
Temizlemelisin. Muhtemelen işlemci fanı çok tozlanmıştır. Bu da fanın işlemciyi soğutmamasına neden oluyordur. Aşırı ısınmadan resetliyordur bilgisayar.

sebebsizce

Aviator Junior Officer
dostum sımdı wındovsunda sorun olma ıhtımalı varmı yanı vınvdovsun saglammı o da onemlı eger vınvdovsum saglam guvenıyorum format attım ama hala duzelmedı dıyorsan dedıgın gıbı pwer suplydan olabılır bırde acma kapama dugmesının kablolarının kasadakı gırısıne bır bak kontrol et yada bır arkadasından pover supley al dene olacakmı ama benım hala aklımda vındovsundada sorun olabılır gııbı gelıyor zaten konuyuda vındovsa acmıssın :)

alkan

New member
makinen nasıl kapanıyor windows^su actıktan sonramı yoksa acılırkenmi
power bak işlemci fanı tozlanmış yada yerinden oynamış olabilir yada bios ayarlarına bak

NASIL KAPANDIĞINI YAZ SEN

Der Adler

New member
Arkadaşların yazdıklarına ben de şunu ekleyeyim:Eğer bilgisayarın daha Windows açılmadan kapanıyorsa ve güç kaynağında bir sorun olmadığına inanıyorsan CMOS'u sıfırlaman gerekebilir.Bunu nasıl yapman gerektiği de anakartının kitapçığında yazar.Bu arada sorunla ilgili daha detaylı bilgi versen sana daha iyi yardımcı olabilirdik.

azeribaba

New member
yardımlarınız için yine teşekkürler windowsu açıyor bilgisayar yeni format attım üstelik hatta format atarken bir kaç kez kapadı formatı attım sonra kasanın kapagını açtım aşırı toz var kapagı açınca kapanma yapmadı pek kapagı kapattınca kendi kendine güç kesiyor otomatik kapanıyor büyük bir ihtimal toz galiba neden oluyor

HTML