Bilgisayar durmadan resetliyor!!

Arkadaslar bilgisayari actigimdan yaklasik 2 veya 3 saniye sonra bilgisayar kendini resetliyor!! Bu durmadan boyle devam ediyor!! Daha BIOS ekrani bile gelmeden kapaniyor bir daha aciliyor!! Bu surekli boyle devam ediyor!! Islemci isinmasindan desek bilgisayari acali daha birkac saniye olmus hemen neden isinsin??

Evi tasidigimdan dolayi uzun zamandir acmiyordum bilgisayari gecen esyalari yerlestirip her sey bittikten sonra kasanin icini bir guzel tamizleyeyim ondan sonra calistiririm dedim!! Kasayi actigimda kablolardan birinin bosta oldugunu farkettim!! (kablolar cok ince ve her kablonun uclarinda siyah uzun ince plastikten bisey var ve kiminin uzerinde 2, kiminin uzerinde 3 volt falan yaziyor. Tam emin degilim volt yazdigindan) Cikik kablolyu orda bos olan yere takdim!! Acaba bunun sebebi bu olabilir mi??

Yardim ederseniz sevinirim!!

Arkadaslar yok mu ya bana yardim edecek birisi?? Bilgisayay kac gundur masada oyle duruyor!! Ben bilgisayara, bilgisayar bana oyle melul melul bakisip duruyoruz!!!! Yardim lutfen!!!!

silver0021

New member
5V lık pimleri kalkarda arkadaşım 12V çubuklara takarsan bilgisayar kısa devre yapar.. dikkat et derim.. bir bilgisayarcıya götür yada teknik servisine başvur.. yoksa kasanın voltaj hatlarını yakarsın..

Fuat

New member
PSU da sorun olabilir hiç uğraşma teknik servise götür elektirik mevzuysa ellememeni öneririm çünkü pc'nin kalbidir elektirik tüm parçaları yakabilirsin.

26lejyoner

New member
benzer bi sorun bende de vardı . benim sorunum işlemci ısısının fazla olmasıydı. sistem otomatik kendini kapatıyordu. işlemci fanını söktüm temizledim sorunum kalmadı .

bence sizde bi kontrol edin..

HTML