bilgisayar başlarken donuyor

paveHawk

New member
:eek:ha
tam nerede donduğunu biliyorum da o kısıma ne ad verdiklerini bilmiyorum:durdurun
xp logosu görünüpte altta bir cubuk doluyorya işte tam orada cubuk biraz doluyor sonra hareket etmiyor.tıkanıyor.
bekliyorum yok. yeniden başlat yeniden başlat....... derken eninde sonunda takılma gdiyor ama ben bunu 15-20 kez denedikten sonra ancak acabiliyorum.
güvenli kipde herhani bir sorun cıkmadan acılıyor.
windows normal başlasında takılyor.
Soeun nerde-Niye bunu yapıyor- Nasıl cözebilirim. :saskin

derbederin

Altın Üye
bende de var bir sıkıntı ana karta giren kablolardan ikisi çıkmıştı kafama göre bağladım ondan olabilir bi sıkıntı var :saskin
kablolar kasanın üstünden geliyor ekran kartının altında ana kartın dibine giriyor ufak uşçarı var
4 taneydiler 2si çıkmıştı baktım 7 8 tane giriş var kafama göre bağladım onları
bir de 10 15 kez format attım bu sefer de kaspersky ne bulursa karantinaya alıyor tekrar format atacağım :eek:ut: bir türlü adam edemedim pc yi

paveHawk

New member
dizüstü kullanıyorum.
formatı denedim bu seferde sade xp kurarken xp kurmak için entere basın dedikten sonra donanımda hardisk olmadığını söyleyen bir uyartı aldım ve hazır xpleri(bootlu xpleri/perfec xp dvd) kullanarak attım.

kablolarda bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

kaspersky 7 kurulu ve her gün güncelleştiriyorum.(arada sırada tam taramada yapıyorum)

emre1989

New member
bi arkadaşımdada aynı sorun vardı.o hatalar genellikle hard diskteki bozukluktan oluo die biliorum.ama sen yinede sata kablolarını kontrol et.sıfır sata kabloları al tak dene.

paveHawk

New member
bilgisayarımın içimi hiç acmadım(kablolarda bir problem olcağını düşünmüyorum daha alalı 2ay oluyor)

yeniden format atmaya calişiyorum fakat sade xp cdsi ile format atamıyorum. harddiskin olmadığını söyleyen hata alıyorum.(ama su anda harddisk calişiıyor)
hazır xp kullanarak attım bu formatı.
niye sade xp cdlerinde bu hatayı veriyorki?

HTML