Bilgisayar bölümü ile ilgili Önerim var

samuray77

New member
Arkadaşlar merhaba Ben Bilgisayar forumunun alt forumları hakkında aşağıdaki gibi bir küçük düzenleme gelmesi durumunda tüm üyeler için faydalı olacağına inanıyorum.

Mevcut durumda
Windows İşletim Sistemi
Sabit: Windows ile ilgili sorunlarınız sorularınız
....
....

Network ve İnternet
Sabit: Networq Sorunlarınıs bu Bashlıq altında toplanıcaqdr aqsi bashlıqlar silineceqdr..
....
....

Not: Soruları tek başlıkta toplamak kadar mantıksız bir şey yok BANA GÖRE. Düşünsenize o başlık 40-50 sayfa olmuş ve biri bir soru sormuş sorduğu soru 20. sayfada daha cevabı verilmeden üzerine 10 soru daha geliyor daha sonra cevabı vermek için oradan buradan alıntı yap yada sorulan sorular arada kaynayıp gidiyor.

Önerim Şu:
Windows İşletim Sistemi
Soruları bir başlıkta toplamak bana yanlış geliyor. Soruları Alt Forumda toplamak daha iyi diye düşünüyorum.
Bunun yanı sıra Alt Forum olarak. Windows ile ilgili dokümanlar, güvenlik yamaları, toolslar vb. alt forumlar açılsa daha faydalı bir iş çıkacağına inanıyorum.

Network ve İnternet
Burada da Sorun yada soruları bir başlıkta toplamak yanlış. Sorular, Dokümanlar, Tools vs bunlarıda alt forum olarak açmak en güzeli olacaktır.

Diğer türlü herşey karışık gidiyor. Birşeye ihtiyacı olan biri aradığını kategorisine göre daha çabuk bulur yada bilgi verir. Aynı Ders & Ödev & Tez Forumundaki Alt Forumlar gibi.

Bu önerimi yöneticilere eğer mantıklı gelirse Bilgisayar ile ilgili Forumda türevlerini oluşturabilirler.

Herkese İyi forum ve çalışmalar dileğiyle

soulmate

New member
Aradığını bulmak daha kolay olacaktır arkadaşım sana katılıyorum umarım yöneticiler önerini dikkate alırlar düşüşncene sağlık

RomeoMAD

JusT B€
guzel bır onerı ama ısler daha cok karısır gıbıme gelıyor cunku konu acıldıkca mesaj yazıldıkca gercekten ıcınden cıkamıyosun neyse ınsallah dedıgın gıbı bır acıklıga kavusur tskler

samuray77

New member
RomeoMAD' Alıntı:
guzel bır onerı ama ısler daha cok karısır gıbıme gelıyor cunku konu acıldıkca mesaj yazıldıkca gercekten ıcınden cıkamıyosun neyse ınsallah dedıgın gıbı bır acıklıga kavusur tskler

Şu anki durum daha karışık değilmi sence????
Sorulan sorulara verilen cevaplar insanların kendini geliştirmesine sebep olur. Ama şu anda sorulan sorulara girin çözene kadar ayrı bir tool kullanmak gerekir :)

SıpA

уαşℓıℓαя νє ιнтιуαяℓαя
ya aslında haklısın yani soruyu sordukta sora sürekli başlığı takip etmek gerekir halbuki orular bi alt başlıkta yani senin dediğin gibi toplansa fena olmaz ama o zamn ortalık çok karışacak gibi gelio şuanda karışık bilmiorum işin açıkcası olsun diesim gelio +1903 diorum sanırım güsel olur. . .

samuray77

New member
SıpA' Alıntı:
ya aslında haklısın yani soruyu sordukta sora sürekli başlığı takip etmek gerekir halbuki orular bi alt başlıkta yani senin dediğin gibi toplansa fena olmaz ama o zamn ortalık çok karışacak gibi gelio şuanda karışık bilmiorum işin açıkcası olsun diesim gelio +1903 diorum sanırım güsel olur. . .

Bence karışmaz. Sorular altta. Dokümanlar vb. şeyler için ayrı ayrı alt Forumlar açılırsa mükemmel olur. Yukarıda örnek vermişim zaten. Ödev..... gibi

ULTRa_ABuZiTTiN

New member
Evet arkadaşa katılıyorum.Sabit başlığa bir sorun yazdım kaç gündür ne okuyan ne cevap veren var :) göremiyolar çünkü...

St.AnGeR

Document Visor..
ULTRa_ABuZiTTiN' Alıntı:
Evet arkadaşa katılıyorum.Sabit başlığa bir sorun yazdım kaç gündür ne okuyan ne cevap veren var :) göremiyolar çünkü...

Sabit bashlıa YAsdıınısda Bilen Biri Yoq ise NAsıl olrda sadece sise cvp werilmedi die bu tip sachma bi achqlama getirebilrsinis yadaaa.. Shöyle diim.. Ben dielimqi sorun una cvp weremiorm qi sonuchda hepsine cvp wericem die bi olay yoq bilmediim soruya ne yasimqi ? yani qusura baqmayn ben sorunun cvp ını bilmiorsam gidipde sadece sabit e yasıldı die sachmalayamam.. biliorsam yasarım ben bilmiorsam bilen biri de orda cvplar sonuch itibarı ile o qısımda sorunlarınısa aydınlatılır.. ayrı bi qonu ile deil bunda anlashılmayacaq yada sorununusun chösümünü bilen chıqmadı die bölüm düseni deishtreceq deilm her sorun ichn bi bashlıq acharsaq ohoo ishimis war..

qi windows olsun weya bashqa bir qategori olsun sorun bashlıqlarına elimden geldiince cvp weriorm.. yalan sa yalan dein.. yada biri chıqsın desin ya sen bundan anlamıosn we boshuna sadece post qasmaq ichn cvp wermishsin ishime bile yaramadı sadece post qasmaq ichn quyullandın ?? hani bir tane istiorm.. ?? ya bıraqın boshuna can sıqmayn bari.. sorunun yanıtını bilmiyorsam yasmam ! bilen biri gelr yasar chıqmassada senin shansın sanqi ayrı bir qonu olsa cvp alacaınımı sanıorsn ? oyle düshünüorsan yanılıorsun..

sırf senin sorduun soruya cvp wermedim diemi bu bu yorumlar ? boshwersene ya sadece qendini düshünen insanlar olmaqdan chıqın biras.. genel bi düsen war we sis istesenisde istemesenisde uyulacaq.. bölüm quralları Genel düsen we duyulabiliceq en as rahatsıslıa indrlmeq ichn war..

buda senin sorduun we geiq yapdıın qonu..
http://www.hackhell.com/showthread.php?p=679118#post679118

bilen warsa cvp werir hich ellemedimqi qimin ne qadr ciddy olduunu anlayın die..

by samuray güsel düshünce ama soyle cvp weriim o bölümden sorumlu olaraq.. :)

Arkadaşlar merhaba Ben Bilgisayar forumunun alt forumları hakkında aşağıdaki gibi bir küçük düzenleme gelmesi durumunda tüm üyeler için faydalı olacağına inanıyorum.

Mevcut durumda
Windows İşletim Sistemi
Sabit: Windows ile ilgili sorunlarınız sorularınız
....
....

Network ve İnternet
Sabit: Networq Sorunlarınıs bu Bashlıq altında toplanıcaqdr aqsi bashlıqlar silineceqdr..
....
....

Not: Soruları tek başlıkta toplamak kadar mantıksız bir şey yok BANA GÖRE. Düşünsenize o başlık 40-50 sayfa olmuş ve biri bir soru sormuş sorduğu soru 20. sayfada daha cevabı verilmeden üzerine 10 soru daha geliyor daha sonra cevabı vermek için oradan buradan alıntı yap yada sorulan sorular arada kaynayıp gidiyor.

Önerim Şu:
Windows İşletim Sistemi
Soruları bir başlıkta toplamak bana yanlış geliyor. Soruları Alt Forumda toplamak daha iyi diye düşünüyorum.
Bunun yanı sıra Alt Forum olarak. Windows ile ilgili dokümanlar, güvenlik yamaları, toolslar vb. alt forumlar açılsa daha faydalı bir iş çıkacağına inanıyorum.

Network ve İnternet
Burada da Sorun yada soruları bir başlıkta toplamak yanlış. Sorular, Dokümanlar, Tools vs bunlarıda alt forum olarak açmak en güzeli olacaktır.

Diğer türlü herşey karışık gidiyor. Birşeye ihtiyacı olan biri aradığını kategorisine göre daha çabuk bulur yada bilgi verir. Aynı Ders & Ödev & Tez Forumundaki Alt Forumlar gibi.

Bu önerimi yöneticilere eğer mantıklı gelirse Bilgisayar ile ilgili Forumda türevlerini oluşturabilirler.

önceliqle shu qısma cvp weriim..

ewt 50-60 sayfa olmush we aynı sorular sorulmaqda ? neden chünqü arama butonu die bi olayı qullanmamanıs.. hady onuda gechdim saten aynı sabilt de try sorulduunda yine cvp alabilrsinis.. bu 4um achısından daha uygun neden mi ? sorun bashlıında en asından sadece post sarfiatı olr ama düshnsene alt forumda sorulan bashlıqları

yardıııııııım ??

ishde benim media player chalıshmıo

aynı sorun ile ilgili biri daha belqi 10 user daha qonu achacaqdr we her birinin bashlıı yoq ishde yardım yoq ishde sorun gby olucaq we 4um a yüq olacaqdr..

chünqü insanlara bashlıqlarda ne yasmalarını gereqdiini öretemessinis..

qapish ? buraya qadr tmmdr umarm chünqü gerisine cvp wermeye gereq duymuorm..

4um un performansı we düseni gereince bosh post we qonu achılmasını ( bosh postdan qastım defalarca sachma bashlıqlarda aynı sorunların qonu halinde qirliliq yaratmasıdr qastım..

Network ve İnternet

yasmiim dedm ama try bir post olaraqda achıqlanmasına gereq görmedim..

ii güsel diorsunda sonuch itibari ile 4um un amacı tartıshma platformu olmasıdr.. yani arshive deilrdr bunu önceliqle qabullenelim chünqü bilgilerin düsenli olsa saten arshive adı altında topalanırqi ( bu bir chalıshmadr.. yani henus yeterli deil ama olduu saman bu tip olmasada farqlı alternative lerde yapılacaqdr )

dediin sheqilde qategorilerden choq faqrlı yonde yani server systemleri we slq yapısı die bir ana bashlıq üserinde chalıshmaqdaym.. we shu anda 4um yapısına baqılırda soylediin in sadece qafa qarıshıqlıı yaratacaına we daha choq qarmasha yaratacaı qanısındaym yinede.. tskler..

ii 4umlar.. umarm anlatabilmishmdr..

ULTRa_ABuZiTTiN

New member
St Anger dedimya gözüne battık bi kere fırçalarsın artık :D Ama sana karşı bi kastım yok inan.Tabiki her soruya cevap vereceksin diye bişey yok.Zaten ben belki bilenler vardır görür diye yazdım.Ama başlık sabit olduğu için başkalarının dikkatini çekmediğini düşündüm.Geyik yapmak için açmadım konuyu,gerçekten bi sorunum vardı yazdım.Tabiki başlığın sabitten alınmasına biz değil sen karar vereceksin.Demekki bilgin var paylaşımın var seni yetkili yapmışlar.Kolay gelsin açıklaman için teşekkürler.

St.AnGeR

Document Visor..
:s ya ne fırchası qardeshim offsya bishe demiorm ben daha oke.. belqi tawrım sert görünmüshdr ama asla fırcha gby bishe deil :s we olamasda.. yanlısh algılanmasın.. sadece ben bu qonuya cvp wermiceqdim werdrdinis

he neden cvp wermiceqdm ishde bu yüsden.. :) o bölümle ilgili biri olaraq fiqir beyan etmeq istemedim chünqü yanlısh anlanacaımdan emindim we oyle de oldu hernyse..

ii 4umlar..

HoCuSPoCuS

Supernatural
Süper Moderatör
Orda Zaten Windows Alt Baslik

Bi De Onun Altina Bi Suru Alt Baslik...

Sonra Onun Altina..

Arkadaslar Bence Suan Forumun Hicbiyerinde Bi Basliga Ihtiyac Yok

(benim Fikrim)

HTML