Bilgisayarımdan ses gelmiyor..

WonY

New member
Bir kaç dakika önce laptop 'm da ne olduğunu bilmediğim ATK0100 programını İşletim Sisteminde "Görevi Sonlandır" dedim..
Ama artık ne olduğunu biliyorum. Son 2 saattir bilgisayarımdan çıkan tek ses, fan 'n sesi..
ATK0100 programını buldum ve tekrar açmaya çalıştım. Fakat HControl yerine Xpunin e tıkladım ve bilgisayarım dut yemiş bülbül e döndü.. Bunun üstüne internetten yenisini buldum ve indirdim. Fakat gene de birşey değişmedi.
Şimidide Ses konuşma v.s bölümüne girdim ve ...

Windows bu donanım için aygıt sürücüsü yükleyemiyor. Sürücü bozuk ya da eksik olabilir. (Kod 39)

Aygıttaki sorunu gidermek için Sorun Gider'i tıklatın. =>> Bu Hata Realtek High Definition Audio'da yazıyor..

Gibi bir yazıyla karşılaştım.. Sonra Realtek High Definition ı sildim. Tekrar kurmaya çalışırkende kurum aşamasında hata veriyor..

Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler..

Hocam kimse mi bilmiyo ya?

menejer66

New member
galiba ses driverini kaldırmışsın anakart cd si varsa oradan audi driverini yeniden kur aygıt yöneticisindede driveri tanıt eğer orada gözüküyorsa sürücüyü güncelleştirerek sorunu çözebilirsin

WonY

New member
Yorumlarınız için teşekkürler.. İnternetten uzun çabalar sonucu (150 mb'lik bir çok işe yaramaz driver lardan sonra...) doğru driver'ı indirebildim.. İlgilenenlere çok teşekkürler..

HTML