bilgisayarımdaki tüm simgeler bilinmeyen dosya formuna dönüştü!YARDIM LÜTFEN

drxxx87

New member
Arkadaşlar bilgisayarımdaki bilgisayarım,geri dönüşüm kutusu,internet explorer gibi tüm simgeler acayip forma dönüştü bilinmeyen forma dönüştü,ama tıklayınca içine giriyor fakat dediğm gibi tüm simgeler bilinmeyen formada lütfen yardım,resimdeki gibi simgeler;

TuRK_HaRD

нα¢кιηg αяαşтıямα¢ıѕı
öncelikle masaüstüne boş bir yere sağ tıklayıp yenile de..

masaüstünde sağ tuşa basarak Simgeleri Yerleştir seçeneğinde “Masaüstü Simgelerini Göster” seçeneğini işaretle bir de

olmazsa her bir simgeye sağ tıklayıp özellikler de, simge değiştir'e gelip orjinal simgesini seç ve tamam'a bas.. büyük ihtimal düzelecektir..

drxxx87

New member
kardeş çok teşekkür ederim bi sen ilgilendin,ama bilgisayarım,internet explorer,geri dönüşüm kututsu belgelerim,müziklerim gibi ana simgeler düzelmedi ama digerleri dediğini yapınca oldu da hepsine ayrı ayrı uğraşacakmıyım çünkü resimdeki gibi sırf masaüstü simgeleri değil her dosya öyle bilinmeyen formatta özellikle şu sarı klasörler hep bilinmeyen formata dönüştü sence niye böyle oldu?teşekkürler

TuRK_HaRD

нα¢кιηg αяαşтıямα¢ıѕı
sebebini tam anlayamadım, bir çözüm bulursam tekrardan paylaşırım..

sistem geri yükleme yapmayı denedin mi? simgeler bu şekilde bozulmadan önceki bir tarihe makinayı geri al istersen..

drxxx87

New member
denedim sistem geri yüklemeyi ama değişen birşey olmadı,buradan kardeşim dxball2 diye bir küçük oyun indirmiş onu kurunca oldu diyor ama bilmiyorum galiba sorun sistem32deki shell32 dosyasında sorun olabilir ama burayı tarattırıyorum virüs programı ile birşey bulamıyor,kurtarma cdsini takıp oradan yapayım dedim birden stop filan yazdı bu dediğim dosyada hata var filan dedi orda kaldı yani oradan da yapamadım,ilgin için teşekkür ederim

TimeisRuntime

тαкєιη'ѕ&#1
kardeş bu benim de başıma gelmişti. o zaman internetim yoktu ve çevremde bilen kimsede yoktu. mecburen kendim çözmüştüm. 3-4 gün kadar süren çalışmalarım sonucu tesadüfen bu yolu buldum. "Yeni Kullanıcı Hesabı Açmak" evet denetim masasına girip yeni kullanıcı oluştur de. oluşan yeni kullanıcı hesabında böle bi problem olmayacaktır. verilerinide oraya kopyalarsan problem klamaz. belgelerim ve masaüstündeki herşeyi yerel disk c ye at. sonra kullanıcı değiştir. oradan al tekrar yerlerine koy. sonra da bu eski kullanaıcını silersin. en sonunda da gelip bana tşk edersin.

HTML