bilgisayarı kapat diyorum ama o tekrar acılıyor

paveHawk

New member
:durdurunmerhaba:durdurun
Masaüstü bilgisayarı kapat diyorum ama o tekrar acılıyor. bi türlü normal bir şekilde kapatamıyorum(acma düğmesine uzun basınca kapanıyor).
bunun sebebi nedir?:saskin

qusmuk

New member
Bunun 2 sebebi vardır .

1. Sisteme bulaşan bir trojen !!! Çözüm : İyi bir antivirüs ile (Antivir , Kaspersky , Norton v.b )full update'lerini cektikten sonra genel bir virüs temizliği . (güvenli modda)

2. Bios' ayarlarının kararsızlıgı . Çözüm : Bios'u default ayarlarına geri cevirmek . Bunu Bios menüsünden ' default factory settings ' diyerek de yapabilirsin( ki bu herzaman işe yaramaz ) . İşe yarayanı ise ; Bilgisayarın fişini ve daha sonra Anakartın bios pilini cıkart . veya donanım hakkında daha fazla bilgin var ise anakartın üzerinde 'clrcms' (clear cmos) jumper'ının değiştir 1-2 / konumunda dır sen onu 2-3 konumuna al birkaç saniye bekle ve yeniden 1-2 konumuna al ...

Kolay gelsin

paveHawk

New member
2. Bios' ayarlarının kararsızlıgı . Çözüm : Bios'u default ayarlarına geri cevirmek . Bunu Bios menüsünden ' default factory settings ' diyerek de yapabilirsin( ki bu herzaman işe yaramaz ) . İşe yarayanı ise ; Bilgisayarın fişini ve daha sonra Anakartın bios pilini cıkart . veya donanım hakkında daha fazla bilgin var ise anakartın üzerinde 'clrcms' (clear cmos) jumper'ının değiştir 1-2 / konumunda dır sen onu 2-3 konumuna al birkaç saniye bekle ve yeniden 1-2 konumuna al ...

Kolay gelsin

bilgisayar başlarken f2 ye bastığımda acılan yer bios ayarlarını yaptığım yer demi?:melek

_TozKoparaN_

Altın Üye
del tuşu ile olması lazım ama açılırken altta yazar zaten şuna bas bios setupa girersin diye

HTML