bilene bir adet kürdan hediye:))

soda

New member
Sorum şu,,

Şimdi evdeki televizyonu 5000m den yere bırakıyorum, bu televizyon hızlanarak

aşağı doğru düşüyor, belli bir noktadan sonra hız sabitlenirmi, sabitlenmezmi?

:mad:

mc_newyork

New member
tabiki sabitlenir ama bu süre tv nin ağırlığına göre rüzgara göre falan değişir...
yanlış mı?? ya da doğrusu ne merak ettim

AL@RM@

New member
Sabitlenmez bosluga düşüyor sonucta aşşagı indikce hız kazanır..Dogru degilse cevabını söle :)

GGS

New member
Rüzgarı , televizyon büyüklüğü , sürtünme ve yerçekimini hesaba katmazsak sabit kalır ama katarsak sabit kalmaz

onslaught

New member
yerçekimi ağırlığa göre değişmez. bir adet karpuz da aynı etkiyi yapar yere inmede... bir yerden sonra hız sabitlenir ancak sürtünme (rüzgar ve aero dinamik) bunun iniş hızını etkiler

zeydankapı

New member
ben ce belli bir noktadan sonra sabitlenir çünki sürtünme kuvvetine uğrar 5000 m baya yüksek olduğu için etki eder

t.mc_grady

New member
sabitlenir cünkü fen bilimlerinde serbest düsüs die bi konu war we grafigi ilk basta artar sonra sabitlenir

λсκυρ

New member
valla yere duşunce parçalanır.bidaha hareket edemz.her parça sabit kalır.sonra çopçu alır goturur o zmnda hız kazanır.en sonunda halkalı coplugune gider.orda bir takım etkiler sonucu (ruzgar,kedi,kopek,serhoş adam,tinerci) eşliginde hareket kazanabilir.Ve geri donusume gotururlerse yeni bi eşya olur.o zmn da ne olcagı belli olmaz

HTML