Bildiğiniz tüm balıkları unutun... Okyanusun derinliklerindeki bu canlılar sizi çok ş

HQLManiA

New member
Bildiğiniz tüm balıkları unutun... Okyanusun derinliklerindeki bu canlılar sizi çok şaşırtacak.

Blobfish
İnsanlar tarafından yeni yeni keşfedilmiş olan bu balık türü genellikle Avustralya ve Tazmanya açıklarındaki derin sularda görülüyor.

California sheephead
Pasifik okyanusunun ilginç canlısı yetişkin hale geldiğinde 90 cm uzunluğa ve 16 kilogram ağırlığa ulaşıyor.

Chimaera
Derin suların sakinlerinden olan Chimaeralar 2 metre uzunluğa kadar ulaşabiliyor.

Uploaded with ImageShack.us

Fanfin Seadevil
Minimum 700 maksimum 3000 metre derinlikte yaşarlar. 25 santimetre boyundalar.

Fangtooth
Son derece ürkütücü bir görünüme sahip olan iri gözlü fangfish’ler okyanusun 16 bin metre derinliğinde yaşıyorlar.

Frill Shark
19. yüzyıl başlarında insanlar tarafından varlığı keşfedilen Frill Shark’lar erişkin hale geldiğinde 2 metre uzunluğa erişebiliyorlar.

Giant Isopod
Uzunlukları 17 santim ile 37 santim arasında değişen Gian Isopodlar, maksimum bin yedi yüz gram ağırlığa sahipler.

Vampire fish
Yaşam için daha çok tropikal ülkeleri tercih eden 30 santim uzunluğundaki Vampire fish fosforlu gözlere sahip.

Spookfish
400 ila 2500 metre arasında değişen derinliklerde yaşayan Spookfish 20 cm uzunluğunda.