Biji serok Abdullah Gül!..

Vtnsvr

New member
Biji serok Abdullah Gül!..

Atatürk"ün evinde, Atatürk"ün nöbeti için oturulan yere, Atatürk"ün kurduğu devletle hesaplaşma peşindeki ekibi kabul eden “Tarafsız” zihniyete, aklımızın erdiklerini, gözümüzün gördüklerini aktaralım.
14 Mart 2008 Cuma 10:50

BAŞBAKAN"IN bildiğini Abdullah Gül bilmiyor mu!? O malum koro, Talabani"nin ardından Çankaya Köşkü"ne tırmanarak meselenin üstüne tam tüy dikmişti ki; olursa bu kadar olur!..
Çok memnundular, Çankaya"dan sonra ve içlerinden biri, iktidardan hemen referandum yapmasını böylece “Halkının” özerklik talebinin yerine gelmesi gerektiğini bile söyledi!..
Gördüğümüz kadarı ile Abdullah Gül de yaptığı işi beğenmişti.
Ne diyelim bu tür işlerde inceden inceye yetişmiş bir politikacıdır sonuçta ve elbette iyi bilmektedir herhalde yaptığı işi.
Ve bu, PKK muhibbi ekip için pek bir iyi olan “Hüsn-ü kabul”un Başbakan nezdinde de devam edip etmeyeceği matbuatın gündemindeydi... Başbakan Erdoğan"a bunu sordular, “DTP"liler sizden randevu istemişler, görüşecek misiniz?” dediler...
Başbakan o konudaki dik duruşunu devam ettiriyordu ve... “DTP, PKK"yı terör örgütü ilan etmedikçe onlarla görüşmem...”
İşte bu kadar mı.?!
Bence, soru bu noktada başlıyor!..
Başbakan Erdoğan"ın cevabının içerisinde, “ABD"nin AB"nin terör örgütü diye tanımladığı PKK” diye ayrıntı da var... Ülkenin Başbakan"ının bu son derece net teşhis ve tavrının karşısında, devletin başında görünen kişinin tavrının izah tarzı nedir?..
“Valla ben tarafsızım da!..”
Nerenin tarafsızlığı denilemez mi?!. PKK"nın tarafından gelene, nederinin tarafsızlığı?!.
Atatürk"ün evinde, Atatürk"ün nöbeti için oturulan yere, Atatürk"ün kurduğu devletle hesaplaşma peşindeki ekibi kabul eden “Tarafsız” zihniyete, aklımızın erdiklerini, gözümüzün gördüklerini aktaralım.
Huzurlarına çıkan Ahmet Türk(!), Selahattin Demirtaş, Emine Ayna, Fatma Kurtulan adlı kişilerin, oraya ayaklarının tozu ile nereden geldiklerini hemen hatırlatıverelim... Bu zevat ve öteki arkadaşları,bir süredir Türkiye"nin şehir merkezlerinin altını üstüne getiren eşkıya sürüsünün önünde, Abdullah Gül"ün temsil ettiği Türk devletine, içerisinde çıktığı partiye, partideki özellikle Kürt kökenli vekillere, Türk Silahlı Kuvvetleri"ne söylemediklerini bırakmadıkları isyan gösterilerinden geliyorlardı...
Bunların ön ayak oldukları gösterilerde atılan sloganlardan bazıları şöyleydi... “Kan taciri Adaletsiz Kafirler Partisi AKP”, “Yaşamak için savaşır barış için ölürüz”, “Katil Erdoğan”, “PKK halktır halk burada”, “Şehit namirin”, “TC şaşırma bizi dağa taşırma”, “Kürdistan TC"ye mezar olacak”, “Öcalan"sız dünyayı başınıza yıkarız”... Ne kadar demokratik ve huzur verici değil mi?..
Abdullah Gül"ün önüne gelen zevatın, bu şehir meydanlarında bizzat yaptıkları konuşmaların ne kadar yenilir yutulur olduğu da bellidir. Ahmet Türk"ün ağzından son dökülen “İtalyan usulü özerklik modeli” de. Gül Bey yaptığı görüşmeyi matbuata açıklıyor ve diyor ki; “Görüşlerini dinledim ve tavsiyelerde bulundum. Ben bütün vatandaşların, herkesin Cumhurbaşkanıyım. TBMM"de grubu olan bir siyasi parti, görüşmek isteyince ben de kabul ettim...”
Kendisini bu “Engin ve zengin” duruşu nedeni ile can-ı yürekten kutluyoruz, valla biji serok!..
Bu görüşmenin “Sıcak ve verimli” geçtiğini de DTP"li zevattan öğreniyoruz... Selahattin Demirtaş adlı kişi, böyle diyor... Bu “Sıcak ve verimli” hava kulislere de yansımış ki gazeteciler Abdullah Gül"e “Kürt sorununun barışçı yollardan çözümü gerekir şeklinde ifadeniz oldu mu?” diye soruyorlar. Bu ifade PKK"nın, DTP"li zevata tekrarlattığı slogan değil mi?..
Devleti temsil eden Gül Bey"in tebessümü ile açıkladığı, DTP"lilerin “Sıcak ve verimli” bulduğu bu sohbetin Başbakan nezdinde, “PKK"ya terörist demeyenle neyi görüşeceğim” seviyesinde olmasını takdirlerinize sunuyorum...
Ve hatırlatıyorum...
Çankaya"ya çıkan bu zevat, organize sokak gösterilerinden (Ki; bu gösterileri oralarda açık açık Türk devletine karşı isyan buluşmaları olarak nitelemişlerdir!) sonra PKK"nın temsilcileri gibi bir tavırla orada bandra gösterdiklerini değerlendiriyorum...
Yani merak ediyorum...
PKK ile devletin başı görüşmeye mi başladı?!

Behiç KILIÇ /Tercüman

turboo

New member
bir cumhuriyet ancak bu kadar aşşağılanabilir..
önceleri muz cumhuriyetlerini eleştirirdik eğlenirdik ...
amerikan medyası Türkiye Cumhuriyeti adı altında bizimle eğleniyor
bizi Cumhuriyetimizin aşşağılık olarak görülmesine neden olan şerefsiz insanlar olduğu müddetçe
daha çok eğleniliriz

HTML